Mokslo metai be mokytojų

Mokslo metai be mokytojų

Nors nuo mokslo metų pradžios praėjo daugiau nei mėnuo, Panevėžio mokyklos vis dar dairosi pedagogų. Miesto Savivaldybė trūkstamų specialybių pedagogus bando vilioti siūlydama finansinę paramą, į jos prieš porą savaičių paskelbtą kvietimą teikti prašymus kol kas nėra nė vieno atsiliepusio.

Panevėžio miesto mokyklų vadovai teigia mokytojų trūkumu itin nesiskundžiantys, tačiau iš darbo išėjus bent vienam dalyko mokytojui, susidurtų su didele problema. O rajone mokslo metams įsibėgėjus ir toliau intensyviai ieškoma mokytojų.

Miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės Aušros Gabrėnienės teigimu, Panevėžyje šiuo metu tik M. Karkos pagrindinė mokykla ieško pradinių klasių mokytojo, nors mokslo metus pradėjo turėdama visus. Visgi specialistė nedrįsta džiaugtis mokyklose sukomplektuotomis pedagogų komandomis.

„Jei bent vienas bet kurio mokomojo dalyko mokytojas išeitų, būtų didžiulė problema surasti naują“, – pripažįsta A. Gabrėnienė.

Sudėtingiausia Panevėžyje į mokyklas ir lopšelius-darželius prisikviesti dirbti psichologus, logopedus, specialiuosius pedagogus. Šių specialistų laukia bent kelios Panevėžio ikimokyklinės įstaigos.

„Šiemet pirmi metai, kai juntamas toks didelis specialiųjų pedagogų ir logopedų stygius. Jų ir anksčiau trūkdavo, bet vis pavykdavo surasti. Šiemet nepavyksta. Jų tiesiog nėra“, – teigia A. Gabrėnienė.

Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriuje spalio pradžioje buvo įregistruoti 57 mokytojo profesiją turintys bedarbiai, iš kurių 17 pageidauja mokytojo darbo.

Bedarbiai pedagogai kartais dalyvauja švietimo įstaigų skelbiamuose darbo konkursuose, dažniausiai dėl įvairių priežasčių jų neįveikia.

Vilioja parama

Panevėžyje jau ne pirmus metus veikia specialistų pritraukimo, pedagogų perkvalifikavimo programa. Šitaip Savivaldybė stengiasi spręsti jų trūkumo problemą. Jau antrą savaitę Savivaldybė priima dokumentus daliniam studijų finansavimui gauti. Tiesa, norinčiųjų pasinaudoti tokia parama dar neatsirado.

„Laukiame visų specialybių, o ypač tiksliųjų, gamtos mokslų mokytojų“, – sako A. Gabrėnienė.

Savivaldybė persikvalifikuojantiems pedagogams, planuojantiems dirbti Panevėžyje, pasirengusi kompensuoti kelionės išlaidos sesijų metu, studentams nuo antro kurso, atitinkantiems numatytus kriterijus, finansuojama pusė mokymosi sumos. Netgi kompensuojamos specialistų persikraustymo į Panevėžį išlaidos.

Tarp gaunančiųjų paramą studijoms – daugiausia Panevėžio kolegijos studentės, studijuojančios ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

„Tai labai reikalinga ir Panevėžyje trūkstama specialybė“, – sako A. Gabrėnienė.

Praėjusiais metais Savivaldybės parama pasinaudojo 11 žmonių: viena būsimoji ikimokyklinio ugdymo pedagogė persikvalifikuoja Vytauto Didžiojo universitete, o 10 – Panevėžio kolegijoje. Pasak A. Gabrėnienės, sunku pasakyti, kodėl finansinės paramos neprašo pedagogiką studijuojantieji kitose šalies aukštosiose.

Specialistė svarsto, jog gal tiesiog bijo įsipareigoti, nes už gautą paramą teks atidirbti atitinkamą laiką Panevėžyje, o gal nėra kitur šią specialybę studijuojančių panevėžiečių.

Nežinia dėl ateities

Panevėžio rajone pedagogų ieškančių mokyklų sąrašas nėra trumpas. Smilgių ir Naujamiesčio gimnazijos ieško psichologų, Raguvos – chemijos mokytojo dirbti 0,34 etato, Miežiškių mokykla – logopedo ir specialiojo pedagogo, Velžio gimnazijai reikia vaduojančio lietuvių kalbos mokytojo, Velžio lopšeliui-darželiui trūksta logopedo-specialiojo pedagogo, logopedo nuo gruodžio reikės ir Naujamiesčio darželiui.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus teigimu, mokytojus dirbti rajone bandoma privilioti kompensuojant kelionės į darbą išlaidas, finansinė parama suteikiama ir studijuojantiesiems. Pastarąja dažniausiai naudojasi Panevėžio kolegijos studentai.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijai šiemet teko ieškoti šokių ir choreografijos mokytojo.

„Nebuvo lengva iš tikrųjų, bet kai atkakliai ieškai, nusišypso sėkmė. Mums pasisekė“, – sako gimnazijos direktorius Vaidas Pocius.

Nors, anot vadovo, šiandien gimnazijai pedagogų netrūksta, jis negali sau leisti jaustis ramus.

„Įvertinus penkerių metų perspektyvą, žinote, neramu iš tikrųjų. Ypač kalbant apie gamtos, tiksliųjų mokslų, matematikos pedagogus. Dėl jų gali būti tikrai didelių problemų“, – pripažįsta V. Pocius.

Komentarai

  • ponas kestuti rimkau, gal galite ivardinti kokia yra ta jusu parama kompensuojant kelione i darba ir atgal rajono mokytojams, 3 eurai i savaite ar kiek daugiau, kai pries pora metu rajono svietimo istaigu pedagogai streikavo, jus su visa svietimo komanda lakstete po mokyklas ir spaudete mokytojams psichika, kad nutrauktu streika, o gal reikejo jums su rajono valdzia spausti ne mokytojus o seimunus su vyriausybe, kad po 30 nepriklausomybes metu galu gale pradeti moketi normalius atlyginimus zmonems, kurie moko vaikus, gal dabar ir nebereiketu po visa lietuva ieskoti specialistu ar priimineti i darba perkvalifikuotus studentus, dabartinis mokytoju trukumas yra valdzios ir svietimo skyriu darbuotoju kompetencijos rezultatas, uztat ir turite ka turite

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų