Ministerija siūlo pritarti tryliktai pensijai, bet mokėti ne visiems

Ministerija siūlo pritarti tryliktai pensijai, bet mokėti ne visiems

Vyriausybė trečiadienį posėdyje teiks išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją. Šią idėją kritikuoja Vyriausybę formuojantys centro dešinieji ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo iš esmės pritarti praėjusios kadencijos Seimo narių Vandos Kravčionok ir Zbignevo Jedinskio siūlymui mokėti 13-tą pensiją, tačiau siūlo ją diferencijuoti pagal pajamas, nes apie 90 tūkst. žmonių gauna papildomas išmokas – valstybines pensijas, rentas (vidutiniškai nuo 63 iki 1306 eurų).

Ministerija taip pat siūlo atsisakyti gyvenimo Lietuvoje sąlygos, 13-tos pensijos dydį susieti su indeksuojamu rodikliu ar baziniu dydžiu, nustatyti sąlygas, kai ji nebūtų mokama.

Kartu siūloma tikslinti pavadinimą „tryliktoji pensija“, nes tai sukelia lūkestį gauti įprastinės pensijos dydžio tryliktąją pensiją.

Ministerija siūlo šią pensiją numatyti naujame, ne gegužę priimtame Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatyme. Įstatymo projektą siūloma svarstyti kartu su 2022 metų valstybės biudžetu, nes tam reikės apie 180 mln. eurų.

Tryliktąją pensiją siūloma mokėti kasmet nuo kitų metų gruodžio. Pataisų iniciatoriai skaičiuoja, kad ją gautų apie 600 tūkst. žmonių, jie teigia, kad tai padėtų mažinti socialinę atskirtį.

Kadenciją baigiantis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra sakęs, kad sprendimą dėl tryliktos pensijos įteisinimo turėtų priimti naujas Seimas.

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau perspėjo, kad 13-ai pensijai kitąmet reikėtų iki 200 mln. eurų. Anot jo, valstybė dabartinėje situacijoje turi vengti papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų.

Tuometinė opozicija tryliktos pensijos idėją vadino rinkiminių triuku. Prezidentas Gitanas Nausėda tryliktąją pensiją vadina netvariu sprendimu.

Seimas spalį pradėjo svarstyti, ar įteisinti tryliktą pensiją ir ketino svarstyti pataisas lapkričio 10-ąją, tačiau buvo paprašyta Vyriausybės išvados.

Komentarai

  • Grąžinkite pensijas kurios buvo 700litų turi būti pakeisti į 700euru ir nebereikes čia tų išmaldų.Gėda prieš visą pasaulį ,kai pasakai kad su inżinietiaus diplomų ir 25 metais stažo (kurgis irgi neteisingai skaičiuojamas ,nes 5 metai studijų irgi stažas)gauni 260eur pensiją,tai Vokietijos tarnybos nesupranta.Kainos ir įkainiai tapo didesnį lyginant su litu ,net1:1.Tai kur tos pensijos?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų