Laukia mokyklų, norinčių atnaujinti ugdymą, atsakymų

Laukia mokyklų, norinčių atnaujinti ugdymą, atsakymų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki antradienio lauks atsakymų iš savivaldybių ir konkrečių mokyklų, kurios norėtų pasekti Vilniaus pavyzdžiu ir atnaujinti kontaktinį ugdymą pradinukams, kartu nuolat testuojant bendruomenę dėl COVID-19 kaupinių metodu.

Kaip BNS sakė švietimo ministrės Jurgitos Šiugždinienės atstovas spaudai Dainoras Lukas, penktadienį nuotoliniame susitikime su savivaldybių administracijų vadovais išklausyta Vilniaus visuomenės sveikatos centro, Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta informacija apie bandomąjį projektą Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje. Taip pat išklausyta ir šios gimnazijos vadovybė, bendruomenė.

„Vilniaus projektas vertintinas kaip sėkmingas, todėl manoma, kad šiuo modeliu gali pasekti ir kitų savivaldybių mokyklos, jei jos yra pasiryžusios įgyvendinti keliamas sąlygas. Iki antradienio darbo dienos pabaigos ministerija lauks savivaldybių ir mokyklų atsakymo, kurios norėtų jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio“, – sakė D. Lukas.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje atnaujintas prieš beveik dvi savaites, moksleivių ir pedagogų šeimas patikrinus dėl koronaviruso kaupinių tyrimu metodu. Antrasis patikrinimas atliktas praėjusį penktadienį, trečiąkart testai atliekami šį penktadienį. Iki šiol per ugdymo procesą COVID-19 atvejų nenustatyta.

Sostinės meras Remigijus Šimašius sako, kad Vilnius šiuo metu ieško dar trijų ar keturių mokyklų, į kurias galėtų grįžti pradinukai.

Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių perėjo į nuotolinį ar mišrų mokymąsi, nuo gruodžio vidurio pradinukai išleisti atostogų ir nuo sausio taip pat iki šiol mokosi iš namų.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų