Infekcinių ligų klinikos vizualizacija. UAB „Maspro“

Milijoninės investicijos – naujai ligoninei

Milijoninės investicijos – naujai ligoninei

Triženklį jubiliejų šįmet švenčianti Respublikinė Panevėžio ligoninė į antrą šimtmetį žengia didžiulėmis permainomis – per artimiausius metus ligoninės kieme iškils moderni Infekcinių ligų klinika bei naujas Priėmimo skyrius. Į šią infrastruktūrą numatyta investuoti apie 34 milijonus eurų. Jau netrukus prasidėsiančiomis statybomis domėjosi Lina DRANSEIKAITĖ.

Keičiasi ligos ir pacientai

Triženklį jubiliejų šįmet švenčianti Respublikinė Panevėžio ligoninė į antrą šimtmetį žengia didžiulėmis permainomis – per artimiausius metus ligoninės kieme iškils moderni Infekcinių ligų klinika bei naujas Priėmimo skyrius. Į šią infrastruktūrą numatyta investuoti apie 34 milijonus eurų.

Respublikinė Panevėžio ligoninė planuoja ir didžiules investicijas į moderniausią įrangą bei laboratorijas, tai padės medikams tiksliau diagnozuoti ligas ir atlikti sudėtingiausias operacijas. Dabartinė ligoninė statyta prieš keturis dešimtmečius, tad, anot jos direktoriaus Arvydo Skorupsko, pokyčiai neišvengiami.

Pastaraisiais metais renovuotas pagrindinis ligoninės korpusas, šiuo metu baigiama Konsultacijų poliklinikos rekonstrukcija, jau šį rudenį planuojama atidaryti integruotą mikrobiologijos laboratoriją, šiek tiek vėliau ir patologijos laboratoriją, taip pat didžiulės investicijos numatytos radiologijos skyriuje. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsiras ir pneumopašto sistema, kuri leis gerokai padidinti darbo našumą. Patiems darbuotojams nebereikės nešioti kraujo ir kitų mėginių ar dokumentų – viską padarys kompiuterizuota pneumatinių vamzdžių sistema.

Respublikinė Panevėžio ligoninė bus antroji šalyje, turinti tokią modernią sistemą. „Panevėžio apskritis yra viena seniausių, tad gimdymų ir vaikų mažėja. Bet daugėja vyresnio amžiaus pacientų, kurie serga dažniau ir turi ne vieną ligą. Atliepdami visuomenės poreikius, turime keistis ir mes. Atsirandant naujų technologijų ir inovatyvių gydymo būdų, stengiamės, kad Panevėžio apskrities gyventojai gautų patį geriausią ir moderniausią gydymą. Matome, kad auga ir pacientų skaičius iš kitų apskričių, kas rodo, kad žmonės pasitiki mūsų ligonine ir čia dirbančiais medikais“, – sako A. Skorupskas.

Per metus Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydoma apie 30 tūkst. pacientų, atliekama apie 21 tūkst. operacijų.

Naujausios technologijos vienoje vietoje

Siekiant dar labiau gerinti medicinos paslaugas, nuspręsta statyti naują Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų kliniką ir Priėmimo skyrių. Pasak A. Skorupsko, dabartinė Infekcinių ligų klinika Ramygalos gatvėje nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų.  Koronaviruso pandemija parodė, kaip svarbu turėti infrastruktūrą, kuri padėtų suvaldyti infekcijų plitimą.

Deja, techninės galimybės neleidžia dabartinėse Infekcinių ligų klinikos patalpose įrengti efektyvios ventiliacijos sistemos, specialių filtrų, kurie išvalytų iš oro pasklidusius virusus ir bakterijas. Tai įvertinus, nuspręsta statyti visiškai naują ligoninę.  Infekcinių ligų klinikai parinkta vieta tarp pagrindinio ligoninės korpuso ir Gimdymo namų vietoj dabar esančių inžinerinių tarnybų, ūkinio bei atliekų rūšiavimo pastatų bei boilerinės.

„Tai bus ligoninė ligoninėje, kas iš esmės užtikrins dar geresnes medicinos paslaugas – visa pagalba ir moderniausi turimi medicinos prietaisai bei laboratorijos bus vienoje vietoje“, – teigė A. Skorupskas. Naujoji Infekcinių ligų klinika užims maždaug 4 000 kv. m, turės apie 80 lovų, tačiau esant poreikiui jų skaičių bus galima išplėsti iki 200.  Dauguma palatų bus vienvietės.

Netradiciniai architektūriniai sprendimai

Šioje ligoninėje veiks visi būtiniausi skyriai – reanimacijos, operacinės, gimdykla, diagnostikos kabinetas, priėmimo skyrius, izoliatorius, atskiri vaikų ir suaugusiųjų skyriai, todėl šis pastatas galės funkcionuoti ir kaip visiškai atskira ligoninė.

Tačiau svarbiausia, kad bus įrengtos naujausios technologijos – specialūs filtrai, valantys orą, užtikrintas neigiamas slėgis, kad virusai nepatektų į išorę, visi paviršiai bus labai lengvai valomi arba padengti specialia bakterijas naikinančia danga. Naujos ir modernios technikos bus tiek daug, kad, pasak vadovo, jai sutalpinti bus skiriamas vienas penkiaaukščio pastato aukštas. Natūralų patalpų apšvietimą užtikrins stiklinis fasadas.

Naująją ligoninę projektavusios bendrovės „Maspro“ architektė Raminta Grencevičiūtė pripažįsta: tokioje tankiai užstatytoje teritorijoje suprojektuoti modernią ligoninę, kuri natūraliai įsilietų į bendrą kontekstą, išties buvo iššūkis. Visgi architektams pavyko įgyvendinti užsakovo norus. „Pastatas reikalauja nemažai netradicinių sprendimų. Projektuodami naująją ligoninę stengėmės atsižvelgti į užsakovo pageidavimus ir rėmėmės gerąja užsienio patirtimi. Šis projektas tuo ir išskirtinis, kad jį projektuojant pasitelkta daugybė inovatyvių technologinių sprendimų“, – pasakojo R. Grencevičiūtė.

Pasaulinio lygio ligoninė Panevėžyje

Tuo pat metu statybos turėtų prasidėti ir visai šalia esančiame ligoninės parkelyje – čia turėtų išdygti naujas ir modernus Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrius. Kaip pasakojo A. Skorupskas, naujasis Priėmimo skyrius vienu metu galės aptarnauti gerokai daugiau pacientų, o svarbiausia, kad bus galima atskirti jų srautus, tad mažiems vaikams ir suaugusiesiems nebereikės laukti bendroje eilėje.

„Daugelis tikrai yra matę filmų ir serialų, filmuojamų moderniose užsienio ligoninėse. Šis naujas statinys niekuo nesiskirs nuo moderniausių užsienio ligoninių – tiek operacinės, tiek reanimacijos patalpos, tiek palatos bus įrengtos moderniai ir turės pačią naujausią medicinos įrangą. Panevėžyje turėsime šiuolaikinę pasaulinio lygio ligoninę“, – patikino A. Skorupskas.  Naująjį Priėmimo skyrių projektavęs bendrovės „In Ace“ architektas Jokūbas Augutis sako, jog pavyko rasti išties modernius sprendimus, kad šiuolaikiškas būtų ne tik pacientų gydymas, bet ir darbo vietos. „Žiūrint į šį projektą kyla tik vienas klausimas: kodėl ne anksčiau“, – sako J. Augutis.

Naujoji Infekcinių ligų klinika ir Priėmimo skyrius, A. Skorupsko teigimu, turėtų iškilti per artimiausius dvejus metus ar šiek tiek vėliau. Šį mėnesį jau pasirašyta sutartis su Centrine projektų valdymo agentūra, o netrukus bus skelbiamas ir rangos darbų pirkimo konkursas. „Tai bus vieni sudėtingiausių ir moderniausių statinių Panevėžio apskrityje. Sudėtingiausia bus ne pačios statybos, o modernių technologijų pirkimai. Jeigu neatsiras nenumatytų kliūčių, naujoji ligoninė jau turėtų stovėti po poros metų. Bet vertinant realias galimybes, gali užtrukti ir iki ketverių metų“, – mano A. Skorupskas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų