„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Miesto teatrams vadovų ieškos su žiburiu

Miesto teatrams vadovų ieškos su žiburiu

Du Panevėžio teatrus persekioja tarsi savotiškas prakeiksmas.

Savivaldybei nesiseka išrinkti naujų vadovų dviem ne tik savame mieste matomoms kultūros įstaigoms – Muzikiniam ir „Meno“ teatrams.

Direktoriaus neišsirinko

Vienas iš konkurso kartelės neįveikusių kandidatų piktinasi, jog veikiausiai laukiama konkretaus žmogaus, o Muzikinio teatro ilgametis direktorius rėžia, jog pretendavusieji aiškiai per silpni vadovauti profesionalams.

Į abiejų teatrų vadovų vietas jau antrą kartą paskelbti konkursui vėl bevaisiai.

Vertinimo komisijai abu kandidatai nepasirodė tinkami imtis atsakomybės už dviejų miesto kultūros šviesulių perspektyvą – nė vienas nesurinko net minimalaus balų skaičiaus.

Savivaldybė skelbs po trečią konkursą.

Į Muzikinio teatro vadovus pretendavo šiuo metu laisvu menininku prisistatantis režisierius Algimantas Pociūnas bei pastaruosius keletą metų Panevėžio socialinių paslaugų centre užimtumo specialiste darbui su socialinės rizikos šeimų vaikais dirbusi, o dar anksčiau orkestrui „Panevėžio garsas“ vadovavusi Zita Bareikienė. „Sekundės“ žiniomis, ji varžėsi ir dėl „Meno“ direktoriaus vietos.

„Prieš 101-erius metus vienas toks veikėjas, kur dabar guli Raudonojoje aikštėje Maskvoje, sakė, kad kiekviena melžėja gali valdyti valstybę.“

V. Kapučinskas

Nesuprato, ko nori

Darbo ieškantis A. Pociūnas piktinosi, jog pati Savivaldybė nežino, ko nori.

„Komisija neapsisprendžia, ar jai reikia teatro direktoriaus, kuris organizuoja įstaigos darbą, ar meno vadovo, parenkančio kūrinius. O dabar klausimai varijavo nuo atlyginimų iki kas bus statoma per ateinantį penkmetį. Tai yra visiškai skirtingi dalykai. Reikia būti kolektyve, suprasti pajėgas, kad į tokį klausimą atsakytum“, – stebėjosi A. Pociūnas.

Režisierius guodėsi neturintis nuolatinio darbo. Anot jo, laikas begėdiškai eina, o normalių darbų pagal profesiją negalintis padaryti.

A. Pociūnas yra kandidatavęs ir į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovus. Šį kartą režisierius aiškina pirmenybę teikęs ne to paties žanro „Meno“ teatrui, o Muzikiniam, nes šiam jaučiasi artimesnis.

„Esu statęs su amžiną atilsį Sigitu Žiliu, buvusiu Kauno teatro vadovu, spektaklį ir dalyvavęs pastatymuose. Žinau šitą virtuvę ir ji man yra artimesnė nei dabartinis dramos teatras“, – aiškino A. Pociūnas.

Ar bandys sėkmę ir trečiajame konkurse, režisierius teigia dar svarstysiantis.

„Man irgi reikia gyvenimą planuoti. Tas reikalas Panevėžyje tęsiasi taip ilgai, kad aš nesuprantu priežasčių. Pradedu įtarti, kad yra laukiama kažkokio konkretaus kandidato, kuris turėtų užimti šitą vietą“, – teigė konkurso kartelės neįveikęs kandidatas.

Muzikinio (nuotraukoje) ir „Meno“ teatrų direktorių vietos toliau lieka laisvos – net ir antrame konkurse Savivaldybės komisija neišsirinko, jos nuomone, tinkančiųjų vadovauti kultūros šviesuliams. „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Muzikinio (nuotraukoje) ir „Meno“ teatrų direktorių vietos toliau lieka laisvos – net ir antrame konkurse Savivaldybės komisija neišsirinko, jos nuomone, tinkančiųjų vadovauti kultūros šviesuliams. „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Stebisi drąsa

Panevėžio muzikiniam teatrui 25-erius metus vadovaujantis Vidmantas Kapučinskas stebisi, kad į direktoriaus vietą pretendavo ir su muzika mažai ką bendro turintys žmonės.

„Kaip galima vadovauti 120 profesionalių muzikantų kolektyvui, nežinant, kas yra smuiko raktas? Prieš 101-erius metus vienas toks veikėjas, kur dabar guli Raudonojoje aikštėje Maskvoje, sakė, kad kiekviena melžėja gali valdyti valstybę“, – ironizavo ilgametis vadovas.

Pats teigė konkurse nebedalyvavo įvertinęs, jog, anot jo, „reikia išeiti, kol dar ploja, o ne kai jau švilpia“.

Teatrui sulaukus naujo direktoriaus, V. Kapučinskas nusiteikęs toliau jame dirbti meno vadovu.

„Negali būti nė kalbos, kad man tas pats, kas ateis vadovauti teatrui. Aš galiu meškerėlę per petį ir važiuoti žvejoti, bet yra kolektyvas, kuris manimi tikėjo ir daug metų kartu dirbo „dūšią“ atiduodamas kultūrai. Pabūsiu šalia naujo vadovo, padėsiu, rasime naujų idėjų ir patyliukais nueisiu tolyn“, – perspektyvą mato V. Kapučinskas.

Direktorius neslepia, jog ir jis, ir kolektyvas patys bandė ieškoti kandidatų kviesdami dalyvauti konkurse. Prisivilioti nusižiūrėtųjų nepavyko dėl esą neadekvataus atlyginimo.

„Kultūros centrų direktoriai kaime uždirba daugiau nei kultūros įstaigų direktoriai mieste. Kas tau eis vadovauti tokiam teatrui už 800 eurų. Ne Panevėžio valdžia dėl tokių atlyginimų kalta, o Lietuvos sistema“, – sako V. Kapučinskas.

Teatras „Menas“ tik per plauką vėl liko be vadovo. Vienai iš dviejų kandidatų į šią vietą Z. Bareikienei pritrūko tik vieno balo iki privalomo surinkti skaičiaus.

Kandidatė rezultatų teigė nenorinti komentuoti ir ruošiasi dėl šios darbo vietos varžytis trečiajame konkurse.

Antrą kartą skelbtame „Meno“ teatro vadovo konkurse buvo užsiminęs svarstantis dalyvauti ir dabartinis direktorius Kęstutis Vaičiulis. Vakar telefonu atsiliepęs jis teigė apsisprendęs nebesiekti dar vienos kadencijos ir šiuo metu išvykęs į JAV.

Komentarai

  • jei reikia cirkininkų ieškokite Seime/

  • Kai konkurso komisijoje bus tie, kurie veržliaraktį nuo smuiko rakto skiria, tai ir tikri menininkai, ir tikri kultūros vadybininkai konkurse dalyvaus! Dabar gi, koks tikslas kalbėti apie savo viziją tiems, kurie svajoja ne apie tai kaip puoselėti kultūros ir meno įstaigą, o apie tai, kaip ją greičiau uždaryti!

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų