Miesto derbyje nugalėtojas nepaaiškėjo (foto galerija)

Lietuvos I lygos futbolo pirmenybėse pirmą kartą šiame sezone susitiko dvi Panevėžio miesto komandos. Susitikimas tarp „Panevėžio B“ ir „Ekrano“ ekipų baigėsi taikiai rezultatu 1:1.

Didelio žiūrovų dėmesio sulaukė akistata tarp dviejų Panevėžio miesto komandų. Stebėti rungtynių tarp „Panevėžio B“ ir „Ekrano“ ekipų į „Žemynos“ progimnazijos stadioną susurinko virš 400 žiūrovų. Itin aktyvūs buvo FK „Ekranas“ fanų grupės „Pirmoji armada“ nariai, labai karštai palaikę savo mėgstamos komandos futbolininkus.

Šios rungtynės buvo pirmas miesto derbis nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Dvi Panevėžio komandos vienu metu nebuvo rungtyniavusios nei Lietuvos A lygoje, nei I lygoje.

Papildomo prieskonio šiam susitikimui pridėjo ir tai, kad „Ekrano“ komandos garbę šiame mače gynė visa eilė futbolininkų, netolimoje praeityje atstovavę „Panevėžio“ klubui. Šiose rungtynėse „Panevėžio B“ ekipai atstovavo gausus būrys žaidėjų, jau spėjusių rungtyniauti Lietuvos A lygos čempionate.

Rungtynes aktyviau pradėjo „Ekrano“ futbolininkai, kurie kelis kartus surengė pavojingas atakas dešiniuoju kraštu, bet patikimai žaidęs „Panevėžio B“ komandos vartininkas Danas Šimkevičius gelbėjo savo komandą. Vienintelis įvartis pirmajame kėlinyje krito 41-ąją rungtynių minutę. Be priežiūros paliktas „Ekrano“ žaidėjas Mantas Adomėnas iš baudos aikštelės ribų tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Panevėžio B“ komandos vartus. Poilsio komandos išėjo FK „Ekranui“ pirmaujant rezultatu 1:0.

Po pertraukos, 64 -ąją minutę rungtynių minutę, „Panevėžio B“ koamandai pavyko išlyginti rezultatą. „Ekrano“ futbolininkui Motiejui Slivkai savo baudos aikštelėje sužaidus ranka, mačo teisėjas Mantas Pomeckis skyrė 11 metrų baudinį, kurį tiksliai realizavo Adnanas Basičius. Tuo „Ekrano“ komandos problemos nesibaigė. Kadangi M. Slivkai tai buvo jau antroji geltona kortelė šiame susitikime, jis buvo priverstas palikti aikštelę.

Likę mažumoje ekraniečiai buvo priversti daugiau gintis. Jau per teisėjo pridėta laiką „Ekrano“ komanda aikštėje liko tik devyniese. Antra geltona kortelė buvo parodyta Eimantui Abramavičiui. Nepaisant to, „Panevėžio B“ komanda nesugebėjo pelnyti įvarčio. Emocingos rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis rezultatu 1:1.

Šį susitikimą komandos žaidė tokių sudėčių.

FK „Panevėžys B“: Danas Šimkevičius, Eimantas Dzinga, Ulysse Diallo, Matijus Remeikis, Aironas Trakšelis, Gustas Žederštreimas, Domantas Vaičekauskas, Ronaldas Misiūnas, Adnanas Basičius, Martinas Perveinis, Nojus Lukšys.

FK „Ekranas“: Emilis Urbonas, Andrejus Karvackis, Jonas Skinderis, Radvilas Jokubonis (87 min. Mantvydas Ežerskis), Kotaro Amemiya, Maksimas Skibinskis (71 min. Saimonas Roicevičius), Motiejus Slivka, Kajus Stankevičius, Marius Zabarauskas, Mantas Adomėnas, Eimantas Abramavičius.

Abi Panevėžio miesto komandos Lietuvos I lygos čempionate, kur varžosi 16 kolektyvų, sužaidė po 21 susitikimą. FK „Ekranas“ turi 26 taškus ir užima aštuntąją turnyro lentelės vietą, o FK „Panevėžys B“ su 21 tašku rikiuojasi dvyliktoje pozicijoje. Čempionate pirmauja Alytaus „Dainavos“ futbolininkai per 21 susitikimą surinkę 49 taškus.

Šių metų I lygos čempionate „Panevėžio B“ ir „Ekrano“ komandos susitiks dar vieną kartą.