Viena iš pagrindinių atnaujintos Laisvės aikštės erdvių išliks masinių renginių vieta priešais buvusio viešbučio pastatą. Jo prieigas sutvarkyti apsiėmusio PST vadovas apie paties giganto perspektyvą nekalba.

Miesto centro kontrastai

Miesto centro kontrastai

 

Panevėžį reprezentuojančią Laisvės aikštę jau šią vasarą užims statybininkai. Už beveik šešis milijonus eurų miesto centrinę dalį tvarkyti imsis Panevėžio statybos trestas – įmonė, į kurios rankas dar prieš ketvertą metų perėjo net tik aikštės, bet ir miesto akcentu buvęs 13-os aukštų viešbutis.

Dabar tuščio giganto nykumą paveikslais pridengę menininkai, o milijoninį Savivaldybės užsakymą konkurse laimėjęs PST nesileidžia į kalbas, kaip rekonstruotoje aikštėje atrodys į vaiduoklio statusą jau pretenduojantis pastatas.

Savivaldybės grandioziniuose miesto tvarkymo projektuose numatyta rekonstruoti ir iš Laisvės aikštės tolyn į miesto gilumą vedančią Vasario 16-osios gatvę. Joje naujus šaligatvius statybininkams gali tekti kloti saugantis nuo senos miesto piktžaizdės – vilniečio Vladimiro Karpenkos privačių pastatų byrančio tinko gabalų.

Už Europos milijonines investicijas sutvarkytas Panevėžio centro erdves sups vaiduokliai.

Keisis aikštė ir prieigos

Savivaldybė skelbia pasirašiusi sutartį su PST dėl Laisvės a. ir ją supančių gatvelių atnaujinimo.

Konkursą laimėjusi panevėžiečių statybos kompanija imsis rekonstruoti pačią aikštę, Vilniaus, Elektros, Klaipėdos, Respublikos g. dalis ir P. Plechavičiaus skverą.

Laisvės aikštė turėtų atgyti jau kitokiu veidu. Vietoj dabartinio fontano atsiras trykštantis iš grindinio, aplinkui bus įrengtos sėdėjimo vietos. Aikštėje numatytos ir poilsio, vaikų žaidimų aikštelės, terasos. Šiaurinėje dalyje nebeliks atraminės sienelės. Jos vietoje – nauji amfiteatriniai laiptai su suolais ant jų ir apšvietimu. Bene didžiausia naujiena – naikinama automobilių aikštelė priešais Savivaldybę mainais įrengiant naujas stovėjimo vietas Vilniaus, Elektros, Klaipėdos g.

Laisvės a. sumažės skulptūrų – net šešias numatyta perkelti į autobusų stoties teritoriją.

Asfaltą trinkelės pakeis Klaipėdos g. atkarpoje tarp A. Smetonos g. ir Laisvės a., taip pat Respublikos g. tarp Klaipėdos ir Vasario 16-osios gatvių. Trinkelės atsiras ir šiose šaligatvių atkarpose.

Iš šio darbų sąrašo šįmet numatyta rekonstruoti Elektros g. pietinį šaligatvį, automobilių stovėjimo aikštelę šalia J. Miltinio teatro, Laisvės a. fontaną. Kiti darbai planuojami ateinančiais metais.

Tokią Laisvės a. esančio viešbučio atnaujinimo viziją Panevėžiui pasiūlė jaunieji kūrėjai.

Tokią Laisvės a. esančio viešbučio atnaujinimo viziją Panevėžiui pasiūlė jaunieji kūrėjai.

Įvaizdžio negadina

Viena iš pagrindinių atnaujintos Laisvės aikštės erdvių išliks masinių renginių vieta priešais buvusio viešbučio pastatą. Jo prieigas sutvarkyti apsiėmusio PST vadovas apie paties giganto perspektyvą nekalba.

„Kažkada bus tvarkomas, bet kada, negaliu atsakyti. Planų mes visada įvairių turime. Anksti juos viešinti. Nenorėčiau kalbėti apie planus, nes, žinote, yra konkurentai, gali neteisingai suprasti“, – teigia PST generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Jis nemano, kad toks PST turtas aikštės pakrašty gadins atnaujinto centro vaizdą. Verslininkų atstovui buvusio viešbučio pastatas atrodo visai patrauklus.

„Laisvės aikštės įvaizdžio jis negadina. Iš vienos pusės pastatas visai neutraliai atrodo, iš kitos, papuoštas paveikslais, atrodo netgi gražiai. Teigti, kad jis ką nors gadina, šiandien nereikėtų“, – mano D. Gesevičius.

Iš trylikos buvusio viešbučio aukštų rekonstruoti ir naudojami pirmieji du. Kiti seniai neeksploatuojami.

Viešbutis „Panevėžys“ į PST rankas pateko 2015 metais. Iki tol jo savininkais buvo verslininkai Gvidas Drobužas ir Remigijus Juodviršis bei būrelis smulkiųjų akcininkų. Dėl šio nekilnojamojo turto net aštuonis kartus rengtos varžytinės. Galiausiai pastatą įsigijo tų pačių savininkų valdoma bendrovė.

Buvusio viešbučio gaivinimo idėja sklandė ne viena. Originaliausia – Indonezijos verslininkų, planavusių rytietišką pramogų centrą Aukštaitijos sostinėje. Prieš porą metų čia apsilankiusi svečių iš Azijos delegacija svarstė, jog šiame pastate galėtų veikti daugiafunkcis centras su SPA paslaugomis, azijietiška virtuve ir kitomis rytietiškos kultūros pramogomis. Pastato savininkai tuomet teigė tokių pasiūlymų neatmesiantys, nors neslėpė abejonių, ar tai rimta.

Trylikos aukštų viešbutis Panevėžio centre stovi nuo 1972 m. Tai – vienas aukščiausių to meto Lietuvos viešbučių.

Neišoperuotas pūlinys

Greta Laisvės aikštės rekonstrukcijos savo eilės laukia Vasario 16-osios gatvės atnaujinimo projektas.

Architektai dėlioja viziją, kaip turėtų atrodyti viena iš centrinių ir reprezentacinių miesto gatvių, o Savivaldybės specialistai ieško būdų, ką daryti su joje begriūvančiais apleistais privačiais pastatais.

Vilniuje gyvenančiam verslininkui V. Karpenkai ir jo šeimai priklausančios Vasario 16-osios gatvės 11, 19 ir 21-ojo namų didžiosios dalys – pūliniai, kurių nepavyksta išoperuoti jau daug metų.

Dar 2017-ųjų vasarą miesto vadovai džiaugėsi pasiekę rezultatą – Panevėžio centrą darkęs Vasario 16-osios g. 11 pastatas tvarkomas: pradėti stogo ir fasado remonto darbai.

Ir nors ilgokai prie namo stovi pastoliai, atnaujinimo požymių nematyti, o Savivaldybė, pripažinusi savo bejėgystę, kuria planą, kaip turtą apleidusius savininkus nutempti į teismą.

„Rašome ir rašome raštus, bet neįsivaizduoju, kaip, esant dabartiniams, privačią nuosavybę ginantiems įstatymams priversti savininką, kad jis remontuotų savo turtą ir neleistų, kad jo paties namas sugriūtų“, – sako Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Violeta Lauraitienė.

Nors Vasario 16-osios gatvėje prie privataus namo ilgokai stovi pastoliai, atnaujinimo požymių nematyti, o Savivaldybė, pripažinusi savo bejėgystę, kuria planą, kaip turtą apleidusius savininkus nutempti į teismą.

Rengiasi teismui

Apleistus pastatus Vasario 16-osios g. valdantiems Karpenkoms sausį jau eilinį kartą išsiųsti nurodymai tvarkytis. Kovo pradžioje, kai nuo 21-ojo pastato nukrito tinko gabalas, Savivaldybė išsiuntė dar pakartotinį nurodymą.

Pasak V. Lauraitienės, savininkai privalo iki balandžio 5-osios atsiųsti atsakymą, ką padarę.

Reikalams nepajudėjus iš vietos, specialistės teigimu, Savivaldybė nebenusiteikusi žaisti – kreipsis į teismą, kad jau šis įpareigotų Karpenkas tvarkytis.

„Siūlėme parduoti tuos pastatus – ir problema išsispręstų. Neturime jokio paaiškinimo, kodėl reikalai stovi vietoje“, – teigia V. Lauraitienė.

Kokių turi planų dėl apleisto turto Panevėžio centre, iš paties V. Karpenkos išgirsti nepavyko – pastatų savininkas telefonu buvo nepasiekiamas.

Jis ir anksčiau vengė šios temos. Dar prieš porą metų „Sekundės“ korespondentus tikino sutvarkysiantis ir ragino ieškoti gražių pavyzdžių, užuot rašius tokius straipsnius.

Komentarai

 • kas per kliedsinis straipsnelis, lietuvoje istatymus priima ir keicia seimas, savivaldybe neturi jokiu svertu priversti savininka tvarkyti tokia nuosavybe kaip jusu mineti namai, reikia laukti kol eiliniam praeiviui nukritusi plyta pramus galv ,va tada zmogelis gales is pono karpenkos prisiteisti daug euru, kuo uzkliuvo piesiniai ant viesbucio nu niekaip nesuorantu, originalus meno projektas , lietuvoje panasaus nevykdo niekas, jum vel blogai, niekas nedangsto menu jokio viesbucio , kodel s i k a t e ant musu miesto savo rasliava, negi nera pozityviu atsinaujinimu, gal jum akinius nupirkti ,galiu nebus sunku…

  • Atsakyti
 • Tvarko centra uz 6 milijonus, daugiau nieko nebemato, nes tai savivaldybei prioritetas, daugiau pinigų i ju kisene nubires , paziurekite, kaip viesbutis atrodo, tuoj plytos ims bireti, kaip tame rasome name, tada jums baudos bus.

 • jum su teksto suvokimu sunkumai, parasysiu kaip i d i o t u i, VIESBUTIS YRA PRIVATI NUOSAVYBE, PRIKLAUSO PANEVEZIO STATYBOS TRESTUI, prie ko cia savivaldybes vykdomi projektai, ar noretum kad uz es lesas privatu viesbuti remontuotu, debi le nelaimingas

  • Atsakyti
 • Kokie DEBILAI Panevėžio savivaldybėje dirba, kokius komentarus rašo, nesiskaito visai, šlykštu skaityti

 • Jeigu mokėjot privatizuot visuomenės poreikiams skirtus objektus, tai po 30metų mokėkit atprivatizuot ir leisti naudotis visuomenei.Ir aklam ir senam aišku, kad viešbutis ant griūties bėgių, jį kartu su aikšte reikia verkiant renovuoti, o tas pats savininkas ir darbų rangovas, žinoma padarys kaip turi būti. VSIO ZAKONNO.

 • kodel savivaldybe leidzia avariniose Vasario 16 g .namuose dirbti kavinems ,tai juk nesaugu

 • pirmiasia reikia tvarkyti namu fasadus o po to grindini ,pavizdis pernai dazytas savivaldibes pastatas ,istepliotos trinkeles ir tai valdininku akivaizdoje

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų