I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Miesto centre – dovanų lietus (foto galerija)

Miesto centre – dovanų lietus (foto galerija)

 

Panevėžio centre pakvipo tikromis Kalėdomis. Į aikštę prie kino centro „Garsas“ miškininkų atvežtų ir nemokamai dalintų eglių bei pušų šakų pasiimti susirinko minia.

Vos spėjo sustoti Valstybinės miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio traktorius, prie jo plūstelėjo žmonių banga. Nemažai atėjusiųjų tradiciškai skubėjo apsirūpinti ne po vieną šaką – kas kaimynams, draugams, artimiesiems, o kai kas neslėpė uždengsiantys dar ir gėles, treti žadėjo pinsiantys kalėdinius vainikus. Populiarūs buvo ir šiemet pirmą kartą dalijami pušų kankorėžiai. Juos vieni dėjosi į kišenes, kiti specialiai tam buvo net atsinešę maišelius.

Šiemet miškininkai panevėžiečiams atvežė apie 3000–4000 šakų. Dauguma jų išgraibstyta per nepilną valandą.

Panevėžietis Ričardas pasakojo parsinešti šakos buvo atėjęs pernai, užsuko ir šiemet.

„Reikia gamtą saugoti. Kam visas medis, jei užtenka pasipuošti tik šaką?“ – kalbėjo panevėžietis.

Pasak jo, plastikinė eglutė niekada neatstos tikros, kvepiančios mišku. O glėbį pušies šakų paėmusi ponia Aldona iš jų konstruos kalėdinį medį.

„Sudėsiu šalia ir man bus eglutė“, – miškininkų dosnumu džiaugėsi Aldona.

Moteris pasakoja turėjusių dirbtinių eglučių, bet šias visas išdalinusi.

„Dabar vaikai gyvena sau, aš sau – užtenka ir šakos. Dar pasiimsiu eglutės šakelę rožei užkloti“, – kalbėjo panevėžietė.

Gavo ir saldainių

Panevėžio medelyno vadovas Egidijus Kaluina klausimų, kada bus dalijamos šakos, sulaukia jau nuo gruodžio pradžios. Nors šįmet dėl Laisvės aikštės rekonstrukcijos akcijai pasirinkta vieta prie kino centro, žmonių susirinko taip pat gausiai. Kitų metų simbolio – peliuko – kostiumu apsivilkęs E. Kaluina juokavo miške po eglėmis radęs krepšį saldainių. Už pasakytus eilėraščius jų gavo ne vien vaikai, bet ir suaugusieji. Pasak jo, miškininkų jau ne pirmus metus organizuojamos akcijos tikslas – sukurti šventę. Medelyno vadovas pasidžiaugė, kad praėję laikai, kai piktavaliai prieš Kalėdas miške be leidimo mojuodavo kirviais.

„Man, kaip peliukui, tikrai nebeteko matyti, kad kas nors savavališkai kirstų eglutę. Kas gali, jas nusiperka, kas negali – ateina pasiimti šakos“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo ateinančių metų simbolį įkūnijęs E. Kaluina.

Lesyklas išgraibstė

Nešini eglės ar pušies šakomis panevėžiečiai skubėjo prie kalėdinės miesto eglės, kur „Ąžuolo“ progimnazijos jaunojo miško bičiulio būrelio „Miško meistreliai“ nariai kartu su technologijų mokytoju Romu Kupčinsku surengė taip pat tradicine tapusią lesyklėlių dovanojimo akciją. Vos spėjus iškrauti lesyklas ir šiaip ne taip per žmonių būrį vaikams prie jų nusifotografuoti prie jų, dailios, mokinių pagamintos lesyklos buvo iš karto išgraibstytos. Vaikai panevėžiečiams sukalė 100 lesyklų. Vienos jų išpieštos paukščiukais, eglutėmis, kitais motyvais, kitos trispalvės ar kitaip išdažytos. Dar 50 lesyklėlių sausio 10-ąją žadama vežti į Vilnių.

Pasak mokytojo, lesyklėlių kūryba kitiems metams pradedama iš karto po akcijos – dėliojamos idėjos, ruošiniai. Tik nuo rugsėjo pradedama dirbti intensyviai.

Dovanojant lesyklėles, tradiciškai renkamos ir aukos. Surinkti pinigai paprastai paaukojami kilniam tikslui. Šiemet jie skirti dviem kitos miesto mokyklos mokiniams – Ernestui ir Rimvydui, – kurie sunkiai serga, o jų šeimose padėtis sunki.

Šiemet už 100 lesyklų panevėžiečiai paaukojo 220 eurų.

Galerija

Komentarai

  • Puiki akcija už kurią širdingas dėkui!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų