M. GARUCKO nuotr.

Miestiečiai mokėsi liaudiškų šokių

Miestiečiai mokėsi liaudiškų šokių

Penktadienio pavakarę Panevėžyje dideli ir maži rinkosi Laisvės aikštėje.

Čia jau ketvirtus metus vyko etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“. Kas ėjo pats pasimokyti tradicinių liaudiškų šokių žingsnelių, kiti – pasmalsauti ir pasižiūrėti, kaip šoka kiti.

Šią idėją subrandinęs Lietuvos nacionalinis kultūros centras teigia, jog vienas svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų matomu ne tik scenose, bet ir būtų prieinamas bei pamėgtas kiekvienam. Tad viešoje, visuomenei patogioje vietoje, pradėti organizuoti tradicinių šokių mokymai.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja ir folkloro ansamblio „Raskila“ vadovė Lina Vilienė pasakoja, kad trejus metus ši akcija vykdavo visoje šalyje tą pačią dieną ir tą pačią valandą. Šiemet rengėjai patys rinkosi laiką, tad vieni, kaip ir Panevėžys, šokiui pasirinko penktadienį, kiti – šeštadienį, o kai kurie miestai ir miesteliai šoks kitą savaitgalį.

„Siekiama, kad visi, kas tik nori, galėtų pasimokyti šokti ir kartu pabūti šokio ritme“, – sako L. Vilienė.

Šiandien pačioje miesto širdyje mokyta šokti tradicinių senųjų liaudies šokių, kuriuos šokdavo mūsų proseneliai. Pirmiausia aukštaitiškų – „Ant kalno karklai“, „Malūnėlis“, „Dirižablis“, „Pjoviau šieną“, bet neužmiršti ir kitų regionų šokių, tokių, kaip suvalkietiškas „Čerkesas“.

L. Vilienės teigimu, senųjų liaudies šokių lengva išmokti ir labai malonu bei gera šokti. Be to, tą gali daryti visi – nuo mažų iki didelių.

Šiemet miestelėnams keletą savo edukacinių programų pristatė ir vienas šios akcijos rengėjų Panevėžyje Kraštotyros muziejus. Kol jo ekspozicijų salės remontuojamos, muziejininkai pasirūpina įtraukti panevėžiečius į kitokias veiklas bei atrakcijas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų