Panevėžyje karaliavo keturkojai

Panevėžyje karaliavo keturkojai

Šeštadienis tapo tikra švente keturkojų mylėtojams. Į Aukštaitijos sporto rūmuose vykstančią šunų parodą dalyviai susirinko ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių.

Visą dieną trukusio renginio metu, profesionalūs treneriai bei veisėjai  demonstravo augintinių sugebėjimus ir grožį. Susirinkusieji noriai dalinosi žiniomis apie skirtingų veislių atstovų charakterio subtilybes, jiems reikalingą priežiūrą bei kitą svarbią informaciją.

Amerikos Stafordšyrų terjero veisėja Jelena atskleidė, kad tokie šunys Lietuvoje kainuoja nuo 500 iki 1200 eurų, tačiau, pasak jos, už šią sumą gausite puikaus charakterio augintinį.

Šie keturkojai visiškai nepavojingi ir neagresyvūs. Juos net gi galima vadinti „šunimis – auklėmis“, kadangi sutaria labai gerai su vaikais bei tampa tikrais šeimos draugais. Visgi, tokias savybes gali užtikrinti tik profesionalūs veisėjai ir jeigu keturkojį įsigysite iš bet kur, vėliau galite turėti problemų. Be to, veisėjai paprastai nepamiršta pirkėjų ir nuolat teikia jiems konsultacijas, o tai – didelis privalumas“, – įsitikinusi moteris.

Jelena pripažino, kad jau net neskaičiuoja kiek kainuoja vieno šuns išlaikymas. Pasak jos, įsigijus keturkojį šis tampa tikru šeimos nariu, tarsi vaiku, todėl jam nieko negaila.

Apie nemažas išlaidas augintiniui užsiminė ir parodoje su senbernarų veislės milžinu pasirodęs Algis. Pasak jo, jeigu nenori investuoti, geriau net negalvoti apie tokį keturkojį draugą.

Šuns laikymas tikrai brangus malonumas, atimantis ne tik pinigų, bet ir laiko: jam reikia brangaus maisto, daug šukuoti, kailio priežiūros priemonių… Tikslios sumos įvardinti negaliu, bet ji tikrai nemaža“, – atviravo Algis.

Maža kaina nepradžiugins ir baltakailiai samojedai. Pasak juos veisiančios Nomedos, ši veislė dar nėra itin populiari Lietuvoje, tad įsigiję išskirtinės veislės keturkojį, negalėsite juo atsigrožėti bei atsidžiaugti mielu charakteriu.

Mano vyras šiuos šunis vadina jūrų kiaulytėmis. Tuo tikriausiai viskas ir pasakyta. Jie yra visiškai neagresyvus, labai myli žmones, niekada nekanda, tačiau turi vieną ydą – niekaip neįsimena komandos „pas mane“. Tai tikrai puiki veislė, už kurią turėsite sumokėti nuo 800 iki 1500 eurų“, – teigė samojedų veisėja.

Norėjo pasigrožėti

Galimybės pamatyti visų veislių šunis nepraleido ne tik panevėžiečiai, bet ir jų augintiniai. Dalis žiūrovų tikino, kad tokios parodos yra šventė ne tik jiems, bet ir jų keturkojams draugams, tad palikti juos namuose, būtų lygu nuodėmei. Tuo įsitikinęs ir Amerikos Stafordšyrų terjero savininkas.

Kai tik yra galimybė, stengiamės aplankyti parodas Panevėžyje, Vilniuje ar kituose miestuose, kadangi jų metu visuomet prisipildome gerų emocijų. Be to, čia susitinkame ir su veisėja, iš kurios pirkome augintinį. O pats nedalyvauju įvairiose varžybose, kadangi tam reikia labai daug laiko, būtina augintinį ruošti nuo pat mažumės“, – „Sekundei“ pasakojo Benas.

Į paroda su savo augintiniu atėjo ir Rolandas su Dalia. Pora pasakojo, kad rusų toterjerą prieš keletą metų rado gyvūnų globos namuose ir nuo tada keturkojis tapo tikru šeimos draugu, kuriam norima parodyti kuo daugiau, o ne tik buto sienas.

Tai juk šunų šventė, tad palikti namie tiesiog negalėjome. Visada smagu pažiūrėti į kitų veislių šunis, jų pasirodymus, tačiau patys dalyvauti tikrai neplanuojame. Mūsų augintiniui jau 6 metai, tad jam jau per vėlu. Jį įsigijome kaip šeimos draugą, o ne kaip parodų dalyvį“, – kalbėjo panevėžiečiai.

T. Šiaudinio  nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų