P. Židonio nuotr.

Į miestą – tik perėjus kontrolę

Į miestą – tik perėjus kontrolę

Ties išvažiavimo iš Panevėžio keliais – draudžiamieji ženklai ir policijos ekipažai. Toks pavasarinio karantino scenarijus šį kartą numatytas nebe dviem dienoms, o trims savaitėms.

Ant policijos pečių

Jau antradienį po vidurnakčio bus pradėtas riboti judėjimas tarp savivaldybių. Išvykti iš savo miesto ar rajono galima bus tik dėl artimųjų, giminių mirties, dėl būtinos medicininės pagalbos ar važiuojant į darbą.

Vyriausybė praneša, jog ties išvažiavimais iš miestų policininkai išsirikiuos savaitgaliais ir švenčių dienomis. Per darbo savaitę pareigūnai naudos kitas priemonės – viešas ir nematomas.

„Iš Policijos departamento laukiame konkrečių nurodymų. Turi būti bendras veiksmų planas, tikslai ir uždaviniai visiems šalies komisariatams pagal naują tvarką. Matyt, kaip ir per Velykas būsime atsakingi už Vyriausybės priimtų sprendimų įgyvendinimą“, – „Sekundei“ teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Rimantas Bobinas.

Viršininkas svarsto, jog karantino kontrolė dabartinėmis sąlygomis veikiausiai bus sunkesnė. Visų pirma, pareigūnai dirbs jau šaltyje, o ir ribojimai truks nebe dvi paras, o visas tris savaites.

„Pareigūnų laukia dar didesnis iššūkis. Mūsų visuomenė nenori mąstyti atsakingai, trūksta sąmoningumo, tai teks mums šioje vietoje pasistengti“, – sako R. Bobinas.

Didins pajėgas

Panevėžio apskrities policijos vadovas neabejoja, kad atsiras nemažai bandančiųjų apeiti naujas taisykles. Policija nenusiteikusi nuolaidžiauti – planuojama budėti prie kiekvieno galimo išvažiavimo iš Panevėžio kelio ir gyventojų iš anksto prašoma nepiktnaudžiauti gaišinant tiek pareigūnų, tiek eilėse į miestą laukiančių įvažiuoti sąžiningų vairuotojų laiko. Nuo trečiadienio keliaujantiesiems derėtų turėti dokumentus, kurie paliudytų turint darbo vietą ar nekilnojamojo turto kitoje savivaldybėje.

„Yra visas kompleksas priemonių naujiems apribojimams įgyvendinti. Tikriausiai vėl tversime išvažiavimo kelius gyvąja jėga – Panevėžyje numatyti šeši punktai, kuriuose turės budėti mažiausiai po du pareigūnus“, – pasakojo R. Bobinas.

Pareigūnų komandos, anot jo, reikės ir kaimuose bei gyvenvietėse. Panevėžio miesto ir rajono pareigūnai dirba viename komisariate, tad problemų suderinti ekipažus, važinėjančius tarp šių savivaldybių, pasak viršininko, neturėtų kilti.

„Mūsų visuomenė nenori mąstyti atsakingai, trūksta sąmoningumo, tai teks mums šioje vietoje pasistengti.“

R. Bobinas

Su kitais regiono komisariatais bus derinama kontrolė visoje apskrityje. Ties kaimyninių rajonų riba patruliai nebudės, tačiau jų ekipažai važinės net ir po atokiausias gyvenvietes.

„Niekur nedings ir mūsų tiesioginis darbas: kelių eismo priežiūra, reagavimas į pranešimus. Turime užtikrinti visuomenės saugumą. Pajėgų tikrai reikės žymiai daugiau – visi, kas tik sveiki mūsų tarnyboje, turės rimtai pasistengti. Jau dabar aišku, kad teks atidėti suplanuotas pareigūnų atostogas ir dirbti viršvalandžius“, – teigia R. Bobinas.

Viršininkas tikisi, kad kontroliuoti karantino taisyklių laikymąsi policijai padės ir šauliai bei savanoriai.

Baus šeimininkus

Nuo trečiadienio taip pat ribojami susibūrimai. Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius, neįgalius asmenis.

„Neapgyvendinsime po policininką kiekviename bute ar name tikrinti, kiek ten žmonių susirenka. Tikimės gyventojų sąmoningumo, pilietiškumo. Jei pastebimas triukšmas, susibūrimai, reikėtų reaguoti ir pranešti policijai“, – sako R. Bobinas.

Pareigūnai spėja, kad daugiausia bandymų pažeisti šį reikalavimą numatoma Panevėžio mieste per pačias šventes.

Pavasarį, Velykų savaitgalį, galiojusius tokius pačius ribojimus kontroliuoti buvo paprasčiau, nes nemažai panevėžiečių išvažinėjo į sodus, vienkiemių sodybas. Šįkart dėl oro sąlygų daugelis liks Kalėdų ir Naujųjų švęsti mieste. Nepaisant šventinių savaitgalių, policija įspėja, kad bet koks karantino pažeidimas gresia atsakomybe. Priklausomai nuo sulaužyto draudimo, gali tekti pakloti iki 3000 eurų baudą.

„Ir dabar vykdome jau priimtų apribojimų kontrolę. Kas dieną nustatome nuo keleto iki kelių dešimčių įvairių pažeidimų. Daugiausia nesilaikoma prievolės dėvėti apsaugines veido kaukes, žmonės ir toliau būriuojasi, neatsisakoma išgertuvių butuose. Įspėjame dėl tokio elgesio, bet kartais tenka jau ir bausti“, – patvirtina R. Bobinas.

Anot jo, dėl tokių susibūrimų atsakomybė gula ne ant svečių, o ant namų šeimininkų.

Jau nuo šio trečiadienio taip pat uždaroma daugelis parduotuvių. Veiks tik prekiaujančiosios maistu, vaistinės, veterinarijos, optikos, ortopedijos techninių priemonių parduotuvės bei internetinės prekybos prekių atsiėmimo vietos.

Apgyvendinimo paslaugos galės būti naudojamos tik žmonių izoliavimosi tikslais. Ugdymas vyks nuotoliniu būdu, darželiai priims vaikus tik tokiu atveju, jei tėvai negali dirbti iš namų. Taip pat draudžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, bet kokio pobūdžio kontaktinės paslaugos: grožio salonų, kirpyklų.

Pasak R. Bobino, Panevėžyje numatyti šeši punktai, kur turės budėti mažiausiai po du pareigūnus. „Sekundės“ nuotr.

Para įgyvendinti

Panevėžio miesto savivaldybė pirmadienį taip pat laukė konkrečių Vyriausybės nurodymų.

„Pirmiausia turi būti Vyriausybės nutarimas, konkretūs nurodymai, tuomet Savivaldybėje rinksis Ekstremalių situacijų komisija ir parengs planą jiems įgyvendinti“, – teigė Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Anot jo, Savivaldybė jau turi parengusi veiksmų schemą, kaip riboti judėjimą mieste.

„Bent jau per pavasario karantiną mūsų pareiga buvo sustatyti draudžiamuosius ženklus prie išvažiavimų iš miesto, kur policija buvo įrengusi patikros postus. Esame numatę tą kartoti, bet jei bus skirta tik para jiems įsigyti ir įrengti, kils problemų. Per tokį laiką reikia įvykdyti viešąjį pirkimą ir išsinuomoti kelio ženklus bei suorganizuoti jų įrengimą mieste – nuo dokumentacijos sutvarkymo net tokiomis sąlygomis niekas neatleidžia“, – aiškino direktorius.

Panevėžio rajono savivaldybė taip pat laukia Vyriausybės nurodymų ir policijos plano. Administracijos direktorius Eugenijus Lunskis neatmeta, jog pradžioje gali kilti sunkumų įgyvendinant visus naujus draudimus.

Cit

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų