ASOCIATYVI „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Miestą drebina naktiniai lakstūnai

Miestą drebina naktiniai lakstūnai

Skaitytojo pasiūlyta tema

Atšilus orams, baigėsi Panevėžio centro gyventojų ramios naktys.

Vos nurimus automobilių eismui, gatvėmis pasileidžia riaumojantys motociklai.

Greiti ir pavojingi

Panevėžio centre, Respublikos gatvėje įsikūrusioje valstybinėje institucijoje apsaugos darbuotoju dirbantis panevėžietis, paprašęs neviešinti jo vardo ir pavardės, pasakojo praėjusį penktadienį pats tapęs tik per laimingą atsitiktinumą tragedija nesibaigusio incidento liudininku.

„Per pėsčiųjų perėją nuo P. Puzino gatvės ėjo moteris, kai didžiuliu greičiu atskriejo du motociklininkai. Tikrai kokiu 100 kilometrų per valandą greičiu lėkė. Vienas, pamatęs moterį, metėsi į priešingą kelio pusę, link kalėjimo. Visa laimė, kad tuo metu ten nieko nebuvo. Kitas, bandydamas stabdyti, parvirto. Atsikėlė, pasipurtė ir vėl nulėkė tolyn. Norėjau kviesti policiją, bet kol ji būtų atvažiavusi, beliktų gaudyti vėją laukuose“, – pasakojo apsaugos darbuotojas.

Per dieną tokių motociklininkų, pralekiančių Respublikos gatve viršydami greitį, vyras suskaičiuoja bent dešimt, kartais ir dvidešimt.

Pašnekovas mano, kad gerokai anksčiau motociklininkai mieste taip nelakstydavo.

„Dabar tikriausiai iš toli pamato, kad dega žalias šviesoforo signalas, ir spaudžia greičio pedalą. Ir ne tik motociklininkai. Neseniai prie J. Balčikonio gimnazijos vienas su prabangiu automobiliu rėžėsi į atitvarus ir juos išvertė. Atsitiktinumas, kad nieko neužmušė. Baisu ir pagalvoti, jeigu toks metalo gabalas būtų įskriejęs į vaikus“, – pamena netoliese dirbantis panevėžietis.

Jo nuomone, policija turėtų aktyviau gaudyti tokius pažeidėjus, juolab kad šiuolaikinės technologijos leidžia gana lengvai užfiksuoti tokius ratuotus lakūnus.

„Mūsų vaizdo kameros gali parodyti tik bendrą vaizdą, bet nesimatys nei valstybinių numerių, nei kokiu greičiu važiuojama. Policijai užtektų pastatyti vaizdo kameras ir patys pamatytų, kiek per dieną tokių pažeidėjų vien Respublikos gatve važiuoja“, – teigė pašnekovas.

Laksto būriais

Kitoje centrinėje J. Basanavičiaus gatvėje gyvenanti Sandra irgi piktinasi, kad motociklininkų ir motorolerių vairuotojų pramogos baigia išvaryti iš proto.

„Jau ne pirmas savaitgalis, kai vakarais prasideda lakstymai. Kažkurį savaitgalį ratus po miestą suko būriais – gal koks dešimt jaunuolių su tais „pirdalais“. Ir taip iki vėlyvos nakties kaip kokios bitės į avilį. Galite tik įsivaizduoti, koks triukšmas“, – pasakojo du mažamečius auginanti panevėžietė.

Sandra sako puikiai suvokianti, kad gyvenant miesto centre kapų tylos nebus, to jai ir nereikia. Tačiau naktį norėtųsi ramybės, o ne klausytis šaudančių duslintuvų, cypiančių padangų ir plerpiančių motociklų.

„Ta pati problema Panevėžyje egzistuoja nebe pirmus metus – vienais metais gatvėse siautėdavo automobiliais, kitais lakstydavo „britvomis“, o dabar triukšmą daugiausia kelia motoroleriai.“

Panevėžietė Sandra

Šiltuoju metų laiku gyventi uždarytais langais – ne išeitis.

„Puikiai suprantu, kad jaunimas nori linksmintis, bet ar tikrai tą reikėtų daryti kitų sąskaita. Negi nėra nuošalesnių vietų tokiems pasilakstymams. Jau nekalbant apie tai, kad tokios pramogos gali baigtis ne visai linksmai“, – kalbėjo Sandra.

Jai irgi pikta, kad į tokias jaunuolių linksmybes pro pirštus žiūri policija ir viešosios tvarkos sergėtojai. Važinėti naktimis nėra draudžiama, tačiau motociklų ar motorolerių keliamas triukšmas, anot Sandros, tikrai viršija leistinas triukšmo normas.

„Ta pati problema Panevėžyje egzistuoja nebe pirmus metus – vienais metais gatvėse siautėdavo automobiliais, kitais lakstydavo „britvomis“, o dabar triukšmą daugiausia kelia motoroleriai“, – sako panevėžietė.

Tikrina visus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistė Rasa Meištė patvirtino, kad gyventojų skundų dėl motociklų ar motorolerių keliamo triukšmo tikrai sulaukiama. Tačiau kiek šiemet nustatyta pažeidėjų, viršijusių greitį ar kitaip pažeidusių Kelių eismo taisykles, pareigūnai statistikos neturi.

„Žinoma, kad gaunama gyventojų skundų dėl miesto gatvėmis važinėjančių motorinių transporto priemonių keliamo triukšmo. Viršyti greičio negalima – visiems galioja tos pačios taisyklės. Bet jeigu vairuotojai neviršija leistino greičio, o transporto priemonės turi techninės apžiūros dokumentus, važinėtis galima kad ir naktį, to daryti nedraudžiama. Tiesa, vairuojantiesiems motociklus gerokai griežtesnė alkoholio kontrolė – turi būti visiški nuliai“, – akcentuoja policijos atstovė.

Pasak R. Meištės, policija nuolat rengia reidus, tikrina, ar vairuotojai prie vairo nesėda neblaivūs, neviršija greičio ar kitaip nepažeidžia Kelių eismo taisyklių. Per tokius reidus tikrinami visų transporto priemonių vairuotojai.

„Reidai yra nuolatinė policijos būsena ir tikrinami visų transporto priemonių vairuotojai“, – aiškino R. Meištė.

Panevėžiečiai kantrūs

Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis tvirtina, kad šiemet iš gyventojų skundų dėl motociklų ar motorolerių keliamo triukšmo kol kas negauta.

„Žiemą buvome sulaukę skundų, kad sunkiasvorė technika naktimis valo sniegą aikštelėse, taip keldama triukšmą. Tokiais atvejais užtekdavo įspėjimo. Motociklo vairuotojams taip pat būtų galima skirti įspėjimą už triukšmą, bet, kaip suprantate, motociklas pralėkė ir viskas, nustatyti pažeidėją tokiais atvejais labai sunku“, – aiškino T. Martinaitis.

Jis svarsto, jog problemą būtų galima bandyti spręsti kitais būdais, pavyzdžiui, ribojant eismą.

„Kol nesulaukėme gyventojų skundų, tokių priemonių nesvarstėme“, – sakė skyriaus vedėjas.

Komentarai

  • Jeigu ta policininkė statistikos neturi, tai reiškia Panevėžio policija nenubaudė nė vieno, tai ir toliau su savo žilagalviu vadu miega

  • Man atrodo kad yra triukšmiungumo ribos o jas pastoviai višija motociklistai ir automobilistai. Tecnine apžiūrą jie praeina, o po to vėl plerpina ir šaudo dėl mandrumo. Reikėtų kad policijos patruliai vėlai vakare dažniau pasirodytų miesto centre ir pasiklausytų ką išdarinėja jaunimėlis.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų