Panevėžys nusilenkė 2018-ųjų Metų panevėžiečiams, darbais ir veikla garsinusiais savo gimtąjį miestą. Specialią nominaciją – „Už žmogiškumą“ jau šeštąjį kartą įsteigė ir dienraštis „Sekundė“.

Metų panevėžiečiams – apdovanojimai ir padėkos

Metų panevėžiečiams – apdovanojimai ir padėkos

Jau tapo tradicija, kad metams skaičiuojant paskutines dienas, Panevėžys nusilenkia iškiliausioms asmenybėms, savo darbais, veikla ir pavyzdžiu prisidedančioms prie miesto garsinimo, kuriančioms gražesnį bei geresnį pasaulį. 2018-ųjų Metų panevėžiečiai kuklinosi, kad buvo ir vertesnių kandidatų tokiam apdovanojimui, o šią išankstinę kalėdinę dovaną priima kaip iššūkį ir atsakomybę.

Iš 32 miesto bendruomenės pasiūlytų kandidatų penki jų iškilmingai bus apdovanoti skulptoriaus Juozo Lebednyko skulptūrėlėmis jau gruodžio 19-ąją Bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje. Iškilmingoje ceremonijoje bus padėkota ir drąsiai, jautriai panevėžietei Justinai Gervytei. Šiai merginai už išgelbėtą prekybos centre klinikinės mirties ištiktos moters gyvybę dienraštis „Sekundė“ skyrė nominaciją „Už žmogiškumą“.

Įvertinimas už grožį

Metų panevėžiečiu už nuoseklų savanorišką darbą ir atsidavimą puoselėjant, gražinant bei kuriant unikalias miesto erdves, sulaukiančias visos Lietuvos dėmesio, apdovanotas visuomenininkas, savanoris Gintautas Šimkus sakė per pastaruosius metus sulaukęs ne vieno įvertinimo, bet tokio garbingo – pirmą kartą gyvenime. Jis pripažino, kad tai buvo netikėta. Šią žinią Gintautui pirmoji pranešė žmona.

G. Šimkus

„Kai žmona paskambino pasveikinti, niekaip negalėjau patikėti. Širdis taip daužėsi, kad atrodė, išlėks iš krūtinės. Kita vertus, tai ir didžiulis įsipareigojimas. Pernai Metų panevėžiečiu išrinktas Danas Rapšys už šį įvertinimą atsidėkojo tapdamas pasaulio čempionu, tad ir aš jaučiuosi atsakingas padovanoti panevėžiečiams tai, ką galiu geriausiai“, – kalbėjo G. Šimkus.

Po daugiabučio langais kuriamas G. Šimkaus gėlynas, pakrikštytas „Debesų sodu“, ne kartą pripažintas gražiausiu ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje. Panevėžietis grožį puoselėja ne tik po savo namo langais. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos išpuoselėta aplinka – taip pat D. Šimkaus nuopelnas. Kaip teigė vyras, šioje mokykloje jis atrado savo antrą šeimą. Ir jeigu tik gali, mielai prisideda prie estetiškesnės aplinkos kūrimo vaikams, kuriems likimas nepašykštėjo išbandymų. Jo teigimu – toks įvertinimas yra padėka visiems savanoriams, aukojantiems laiką, energiją, žinias vardan gražaus tikslo. Jis savo pavyzdžiu nori įrodyti, kad kiekvienas iš mūsų galime susikurti gražesnį gyvenimą.

„Daug metų provokuoju žmones tapti savo gyvenamosios aplinkos šeimininkais. Gyventi gražiai tikrai galima, tik reikia šiek tiek ambicijų, stimulo ir pavyzdžio. Nesijaučiu labai vertas ir nusipelnęs šio apdovanojimo, bet gal žmonės pamatys, kad galima ir šitaip gyventi. Kiekvienas ateiname į šią žemę, kad joje paliktume pėdsaką“, – teigė G. Šimkus.

Įkvėpė ryžto

Futbolo komandos „Panevėžys“ kapitonas Paulius Janušauskas Metų panevėžiečiu išrinktas už tai, kad praėjusiais metais grįžo į gimtąjį miestą ir padėjo Panevėžio futbolininkams I lygoje iškovoti I vietą bei patekti tarp stipriausių šalies komandų. Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas praėjusias metais jau šeštą kartą tapo Lietuvos čempionu. 29-erių metų sportininkas du kartus Panevėžio „Ekrano“ bei tris kartus Vilniaus „Žalgirio“ sudėtyje iškovojo šalies čempionato aukso medalius. P. Janušauskas tapo rezultatyviausiu FK „Panevėžys“ žaidėju pasibaigusiame Lietuvos I lygos čempionate. Panevėžietis savo komandai pelnė 12 įvarčių.

P. Janušauskas

„Labai džiaugiuosi tokiu įvertinimu. Džiaugiuosi tuo, kad Panevėžio miestas vėl turi savo komandą stipriausioje šalies lygoje. Man rūpi miesto futbolas ir kiek galėsiu, tiek stengsiuosi jam padėti“, – „Sekundei“ kalbėjo komandos kapitonas.

Didžiuojasi esąs panevėžietis

Tarp Metų panevėžiečių – ir fotomenininkas Valentinas Pečininas, įvertintas už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje, už 2018 metų Lietuvos spaudos fotografijos konkurso 2 nominacijas, Panevėžio miesto garsinimą. Anot V. Pečinino, toks apdovanojimas jam irgi buvo netikėtas, be galo malonus. Įvairūs apdovanojimai sporto ir meno srityse jau yra tapę fotomenininkui kone kasdienybe, bet visada suteikia sparnus tolesniam skrydžiui.

„Man džiaugsmo teikia ne pats apdovanojimas, o kelionė iki jo. Nors pats aktyviai jau nesportuoju, tačiau kai laimi mano auklėtiniai, dvasiškai būnu apdovanotas už jų pasiekimus. Taip ir čia, esu gimęs ir augęs Panevėžyje, visada didžiuojuosi, kad esu panevėžietis, todėl malonu, kai mano veikla pastebėta ir įvertinta“, – sakė V. Pečininas.

V. Pečininas

Tiesa, jis priduria, kad toks apdovanojimas yra savotiškas įpareigojimas pateisinti parodytą pasitikėjimą. Kaip padėką visiems panevėžiečiams jis ruošia išskirtinę dovaną per miesto gimtadienio šventę – savo darbų parodą „Skrendantis Panevėžys“. Ja fotomenininkas sieks parodyti, kokia iš tiesų graži Aukštaitijos sostinė. V. Pečininas dažną naktį, kai tik lyja, sninga ar miestą nugula rūkas, išsirengia į „medžioklę“: kiek kitokiu rakursu fiksuoja kultūrinio paveldo objektus, gatvių fragmentus ar netradicines miesto erdves. Menininkas pripažįsta, kad tai reikalauja valios pastangų, nes kartais taip sušąla, jog net užmigti nebegali, bet tokia yra jo meno kaina.

„Tai bus savotiška mano padėka, nors prisipažinsiu, nesitikėjau tokio įvertinimo, nes pretendentų, vertų šio apdovanojimo, išties buvo daug. Man tai panašu į stebuklą“, – kuklinosi V. Pečininas.

Gyvenimo būdas – dalytis

Už viso gyvenimo nuopelnus kuriant turtingą kultūrinę ir dvasinę aplinką Panevėžio miesto bendruomenei Metų panevėžiečio apdovanojimas atiteko G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorei Rimai Maselytei. Jai tai padrąsinimas toliau darbuotis miesto labui.

„Kiekvienas džiaugtųsi pastebėtas. Bet kartu ir nesmagu, nes kandidatų sąrašas buvo ilgas ir visi to įvertinimo nusipelnė. Panevėžys didelis miestas, turime daug žmonių, jam nusipelniusių“, – sakė R. Maselytė.

R. Maselytė

Nors direktorė jau apsisprendė atsisveikinti su daugybę metų puoselėta kultūros šventove – G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka, tačiau turi daugybę minčių ir sumanymų, ką galima būtų padaryti, kad žmonės turėtų turtingesnį kultūrinį gyvenimą.

„Gal vaikiški norai, bet tikiu, kad mūsų miestas gali suklestėti, o išvykusieji į jį sugrįžti. Kad tas gyvenimo sodas sužydėtų, turime savo miestą mylėti, dėl jo dirbti ir juo didžiuotis“, – įsitikinusi R. Maselytė.

Netikėta žinia

Metų panevėžiečiu už svarų indėlį į Panevėžio miesto verslo plėtrą, glaudaus bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo skatinimą, miesto renginių rėmimą, visuomeninę ir labdaringą veiklą tapo ir bendrovės „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas. Verslininkas teigė, kad tokio įvertinimo nenusipelnė, nes tiesiog daro tuos darbus, kurie, jo supratimu, yra teisingi. Kita vertus, gebėjimas dalytis ir jo paties gyvenimą nuspalvina šviesesnėmis spalvomis.

„Kai vakar paskambino ir pranešė šią žinią, vos telefonas iš rankų neiškrito. Dar viskas galvoje turi susigulėti, nes tai buvo labai netikėta, bet ačiū už įvertinimus. Nors pats to nelaikau svarbia veikla, už kurią turėčiau būti apdovanotas. Tiesiog toks yra mano gyvenimo būdas“, – sakė A. Zigmantas.

Padėka už išgelbėtą gyvybę

J. Gervytė

Jau šeštą kartą savo Metų žmogų renka ir Panevėžio dienraštis „Sekundė“. Šįmet nominacija „Už žmogiškumą“ atiteko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentei 23-ejų Justinai Gervytei. Ši mergina kartu su dar vienu jaunuoliu išgelbėjo Kaune, prekybos centre klinikinės mirties ištiktos moters gyvybę. Ši didvyriška istorija iškilo į viešumą tada, kai Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai socialiniame tinkle paskelbė ieškantys vaikino ir merginos, prekybos centre iki atvykstant greitosios medikams gaivinusių mirštančią moterį. Medikai pripažino, kad jeigu ne šie jaunuoliai, kurie atliko pradinį gaivinimą ir širdies masažą, moteris vilčių išgyventi būtų turėjusi labai mažai.

Panevėžietė kuklinasi, kad tai joks žygdarbis – tiesiog atliko savo pareigą.

„Šiandien aš gelbėjau, o rytoj galbūt mane. Padariau tik tą, ką reikėjo. Padėti patekusiems į bėdą – mūsų visų pareiga. Pati nelaikau savo poelgio dideliu žygdarbiu, kuris turėtų sulaukti tiek dėmesio. Keista, kad už tai esu apdovanota. Visai neseniai apdovanojimą atsiėmiau Kaune, o dabar ir gimtajame mieste. Bet labai malonu“, – kalbėjo J. Gervytė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų