Nepaisant to, kad nemažai gyvūnų suranda naujus namus, o iš paimtųjų tik maždaug iki 2 procentų sugrįžta atgal, prieglaudos augintinių būrį nuolat papildo nauji gyventojai. "Sekundės" archyvo nuotr.

Metų sandūroje – gyvūnų atsikratymo bumas

Metų sandūroje – gyvūnų atsikratymo bumas

Jau ne vienerius metus gyvūnų globėjai su siaubu laukia didžiųjų metų švenčių, kai žmonės kažkodėl nusprendžia atsikratyti savo augintinių. Ne išimtis ir šios šventės.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė sako, kad šiuo metu prieglaudoje pilna gyvūnų.

„Nežinau, kas žmonėms darosi. Ar šventinė depresija, ar mėnulio fazė, ar magnetinės bangos kokios užeina? Neįmanoma paaiškinti, nes taip yra ne tik pas mus, bet visose Lietuvos prieglaudose“, – „Sekundei“ teigė R. Liberienė.

Bumas prasideda prieš pat šventes – gruodžio 23–24 dienomis. Pasak R. Liberienės, rastų išmestų gyvūnų per šias šventes buvo vos keletas, tačiau keturkojų radimo istorijos savanoriams kelia abejonių. Dviejų mėnesių šunelį į prieglaudą atgabenę žmonės tvirtino jį radę miške.

„Šuniukas gražus, švarus, nesusivėlęs, nešlapias ir sako radę miške. Dabar pabandykite tokiu oru bent kiek pabūti miške. Greičiausiai, kad iš namų, bet, matyt, gėda pasakyti, jog savo atiduoda“, –išgirsta istorija abejoja R. Liberienė.

Ji teigia jau ir nebesuskaičiuojanti istorijų, kai žmonės augintinių atsikrato pareikšdami, kad nesusitvarko, ar tiesiog iš gyvūno tikisi neįmanomų dalykų.

Nebetelpa katės

Pasak gyvūnų globos draugijos vadovės, kačių jau turima tiek, kad prieglauda nebepajėgi jų priimti – siunčia į kitą organizaciją.

Šiuo metu Kaimiškyje įsikūrusioje prieglaudoje gyvena 59 gyvūnai.

„Šiemet su katėmis tragedija. Visą vasarą kaip siaubo filme: pilna terasa, kačių kambarėlis. Nebegalime priimti, nes nebėra kur dėti“, – teigė R. Liberienė.

Anot jos, geriausia išeitis būtų gyvūnų sterilizacija, tačiau dauguma šeimininkų tuo nepasirūpina.

„Tie kačiukai po pusmečio vėl veisiasi. Iš vienos katės ir trijų kačiukų po pusmečio gali būti jau dvylika ir taip be galo, be krašto“, – sako ji.

Vadovė pamena, kaip viena moteris atvežusi septynis šuniukus prisipažino tiek pat atgabenusi ir pernai. Teisinosi norėjusi kalę sterilizuoti, bet neprisiruošė.

„Vieną kartą gyvūną sterilizuokite ir bus ramybė visam gyvenimui“, – pataria R. Liberienė.

Priklydusių ar atvežtų fejerverkų išsigandusių pabėgusių gyvūnų prieglaudoje šiemet nebuvo, tačiau ieškančiųjų savo augintinių skambučių sulaukta daugybės.

Nors per šias šventes paliktų prie prieglaudos tvoros ar įmestų į jos teritoriją gyvūnų nepasitaikė, tačiau vasarą rasta dėžutė „dovanų“ – joje uždaryti keturi kačiukai ir ant viršaus dar uždėtas maišelis.

Pasak R. Liberienės, per šias šventes keturkojų radimo istorijos savanoriams kelia abejonių. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Pasak R. Liberienės, per šias šventes keturkojų radimo istorijos savanoriams kelia abejonių. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Vieni ima, kiti atsikrato

Vieni prieš šventes atgabena nebereikalingus augintinius, kiti gi atvažiuoja su dovanomis. Anot R. Liberienės, prieš Kalėdas savanoriai nebespėjo priimti gyventojų vežamų dovanų – ne vien maisto, bet ir valymo priemonių, šiukšlių maišų.

„Žmonės skambina ir klausia, ko mums reikia. Netgi prašėme, kad negabentų ėdalo, nebent mažiems šuniukams ir mažiems kačiukams, nes suaugusiems paaukojo begalybę“, – pasakojo draugijos vadovė.

Prieglaudai reikia ir daug valymo, dezinfekcijos priemonių, šiukšlių maišų, guminių pirštinių.

Gyvūnai iš prieglaudos nuolat suranda ir naujus šeimininkus. Daugiausia prašoma šunų. Šiomis dienomis į naujus namus atiduoti keturi šuniukai ir vienas didelis šuo bei viena katė. Pastarasis faktas, R. Liberienės teigimu, gana išskirtinis, nes paprastai žmonės pageidauja kačiukų, o prieglaudoje šiuo metu gyvena suaugusios katės.

Daug gyvūnų naujus namus surado per vieną gyvūnų prekių parduotuvę. Čia iš prieglaudos atvežami kačiukai ir šuniukai per dvi tris dienas sulaukia naujų šeimininkų.

Gyvūnų globos draugijos vadovė sako, jog žmonės pageidauja įvairaus dydžio gyvūnų. Didelių reikia apsaugai, mažų – gyventi bute. Tad išskirti kokias nors tendencijas būtų sunku. Prieglaudoje yra ir senyvo amžiaus gyvūnų, tokiems rasti šeimininkus sunku, tačiau stebuklų pasitaiko.

Pasak R. Liberienės, būna, kad žmonės nori būtent seno šuns arba tokio ieško senyvam artimam žmogui. Sulaukta ir poros, pasiteiravusios, kuris gyvūnas prieglaudoje seniausias, ir jį pasiėmusios. Tai buvo 12-os metų šuo.

Nepaisant to, kad nemažai gyvūnų suranda naujus namus, o iš paimtųjų tik maždaug iki 2 procentų sugrįžta atgal, prieglaudos augintinių būrį nuolat papildo nauji gyventojai.

„Kas iš to, kad išdalini. Vakar atidavėme penkis šunis ir katę, o vietoje jų atvažiavo katė ir trys šuniukai, dar vieną didelį šunį grąžino po kelių dienų, sakė, jog nesusitvarko“, – apgailestavo R.Liberienė.

Komentarai

  • Siaip tai gerai butu , kad dazniau veterinarai darytu akcijas del gyvunu sterializavimo . Ne kiekvienas isgali . Praeitais metais girdejau tik karta . Ji labai pasitvirtino.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų