Meno mylėtojus pasitiks atnaujinta Dailės galerija

Meno mylėtojus pasitiks atnaujinta Dailės galerija

Birželio mėnesį užbaigiami Dailės galerijos senojo pastato atnaujinimo rangos darbai.

„2014–2020 m. ES investicijų laikotarpiu atnaujinamos ne tik viešosios miesto erdvės, bet ir panevėžiečių bei miesto svečių pamėgtos lankomos vietos. Tikimės, kad moderni, šviesi, šiuolaikiška Dailės galerija sulauks dar daugiau lankytojų, o įstaiga galės pasiūlyti dar didesnį parodų bei edukacijų spektrą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Gavus ES finansavimą Dailės galerijai modernizuoti, Savivaldybės užsakymu UAB „Kriautė“ apšiltino visas pastato sienas, stogą, pamatus, atidengė ir restauravo autentišką rytinę raudonų plytų sieną, atnaujino inžinerinius, elektros tinklus, suremontavo abiejų aukštų patalpas – ekspozicijų erdves, rūbinę ir holą, įrengė įgarsinimo, apšvietimo, nuotolinių ryšių sistemą, apsaugos ir gaisrinę signalizaciją. Įsigyta multimedijos, edukacinės įrangos (multimedija, keramikos dirbinių degimo krosnis), baldų, įrengtas informacinis centras. I aukšto hole atsiras suvenyrų skyrius.

Dailės galerijai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 1 mln. Eur ES investicijų. Miestas prisidėjo per 343tūkst. Eur.

Pasak Dailės galerijos direktoriaus Egidijaus Žukausko, į pirmąją parodą atnaujintose erdvėse meno mylėtojai bus pakviesti rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje.

 

Komentarai

  • Senasis Dailės galerijos pastatas dvelkė seniena. Iš vienos pusės gerai gerbti senovinius pastatus, jų architektūrą, bet iš kitos pusės – sovietmečiu restauruotas pastatas buvo niūrokas dėl gremėzdiškų formų (pvz. vartai, kurie jau nugriauti), pilkų, murzinų pastato paviršių, nes tada buvo manoma, kad plytų spalva derinasi prie pilkos. Bet tada buvo pilki ne tik pastatai, namų pamatai, pilki kostiumai, pilkos kojinės… Labai paprasta: į kalkių skiedinį įdėjai suodžių – ir pilkas dažas. Pastatą šiais laikais nutarta sumoderninti, atnaujinti, kaip rašo spauda. Bet pažvelkime – po antrosios restauracijos tų murzinų paviršių beveik nesumažėjo. Gelbsti senasis pastato fasadas su frontanu ir romantiškų formų langais.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų