35-erių T. Kamarauskas į teisiamųjų suolą sėdo kaltinamas trylika metų jaunesnės draugės nužudymu.

Meilė atvedė į pražūtį

Meilė atvedė į pražūtį

 

Panevėžio apygardos teisme atversta didžiulį ažiotažą sukėlusi byla, kurioje jau devynis kartus teistas 35-erių panevėžietis kaltinamas kraupiu draugės nužudymu.

Vos 22-ejų mergina praėjusių metų rugsėjį rasta iškritusi per langą iš ketvirto aukšto Panevėžyje, prie vieno iš Ramygalos gatvėje esančių daugiabučių. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, žuvusioji tokį žingsnį galėjo žengti neapsikentusi sugyventinio žiauraus elgesio su ja. Mergina ir anksčiau kentėjo mylimojo smurtą, o nužudymo išvakarėse dėl smurto artimoje aplinkoje jai net prireikė medikų pagalbos. Jautrią bylą teismo posėdis nagrinės už uždarų durų.

Teisinosi grįžęs iš medžioklės

Jaunos moters mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko vėlų rugsėjo 11-osios vakarą, apie 22.30 val. Kaip pasakojo pirmoji prie nužudytosios suskubusi ir greitąją pagalbą iškvietusi toje pačioje laiptinėje, dviem aukštais žemiau gyvenanti Ona, tą vakarą ji laukusi namo grįžtančios anūkės, kai išgirdo stiprų trenksmą. Sunerimusi, kad galbūt kažkas atsitiko anūkei, Ona išbėgo į lauką. O čia prie pat laiptinės ant žemės išvydo gulinčią merginą.

„Išgirdau tik garsų trenksmą. Net nebūčiau ėjusi į lauką pasižiūrėti, bet kaip tik laukiau anūkės. Išsigandau, kad kažkas atsitiko jai“, – pasakojo Ona.

Mergina dar buvo gyva, bet kol atvyko medikai, jos gyvybė užgeso. Ji patyrė daugybinius viso kūno sužalojimus. Iš karto po šio skrydžio nelaimės vietoje pasirodė ir kartu su žuvusiąja gyvenęs vyras. Jis prašė iškviesti greitąją pagalbą. Kad įvyko kažkas baisaus, rodė ir kruvinas vyro veidas bei rankos. Atvykusiems pareigūnams šis teisinosi ką tik grįžęs iš medžioklės, todėl susitepęs krauju. Netrukus vyriškis buvo sulaikytas. Jis buvo girtas. Į areštinę išvežtas tą vakarą su pora buvęs ir kitas vyras.

Pasak Onos, nei nužudytosios, nei dabar prieš teismą stojusio vyro ji nepažinojusi – jauna sugyventinių pora į namą atsikėlė visai neseniai.

Draugė įtarė negera

Kaimynė tikino, kad naujieji nuomininkai niekuo neišsiskyrė. Tik dieną prieš lemtingą vakarą į nuomojamą butą buvo kviečiama policija. Ją išsikvietė pati nukentėjusioji, sugyventiniui prieš ją pakėlus kumščius. Moteris buvo išvežta į ligoninę, o smurtautojas – į areštinę, bet iš jos paleistas po kelių valandų.

Kaip pasakojo į teismą atvykusi liudyti geriausia merginos draugė Agnesa Marija Lukšienė, dar dieną prieš tragediją jai paskambinusi bičiulė paprašė parvežti iš ligoninės. Sugyventinis ją buvo taip smarkiai sumušęs, kad prireikė medikų pagalbos.

„Gyvulys. Kai ją pamačiau, pati išsigandau – sudaužyta kaip obuolys“, – pasakojo Agnesa.

A. M. Lukšienės teigimu, su drauge jodvi susipažino prieš maždaug trejus metus, kai ši iš Pabradės atvyko gyventi į Panevėžį. Mergina išsinuomojo butą priešais A. M. Lukšienės namus. Jos teigimu, vos draugei išsikėlus gyventi į naują nuomojamą butą, prasidėjo smurto protrūkiai, nors jau ir anksčiau buvo pastebėjusi nerimą keliančių ženklų.

„Ji viską slėpdavo ir vis rasdavo pateisinimų. Tai susižeidė pati, tai netyčia užsigavo. Manau, ji labai mylėjo tą vyrą, todėl kentėjo ir dangstė jo tokį elgesį“, – kalbėjo nužudytosios draugė.

Puolė tikrinti

Kraupiu nusikaltimu įtariamas vyras dirbo užsienyje, į Lietuvą grįždavo kelioms savaitėms ar mėnesiui. Tačiau net ir tokios trumpos akimirkos su mylimuoju romantika nekvepėjo. Anot A. M. Lukšienės, turint tokį vyrą buvo galima tikėtis visko. Impulsyvumu išsiskyręs sugyventinis, jos žiniomis, nevengė vartoti ir kvaišalų. Draugė įtaria, kad ir tą vakarą jis galimai buvo apkvaitęs.

Lemtingą vakarą naršydama internete A. M. Lukšienė sužinojo, kad Ramygalos gatvėje iš ketvirto aukšto iškrito mergina. Ją iš karto persmelkė negera nuojauta. Puolė skambinti draugei, o šiai neatsiliepus – jos sugyventiniui.

„Jis atsiliepė, bet kalbėjo visiškai nerišliai. Pagalvojau, kad jeigu gali kalbėti telefonu, vadinasi, nelaimė atsitiko ne mano draugei. Deja…“ – liūdnai pasakojo moteris.

Per daug neatviravo

Į teismą iš Pabradės atvyko ir nužudytosios šeima – tėtis bei brolis ir sesuo. Kaip atviravo sesuo Ana, paskutinį kartą savo seserį ji matė per praėjusias Velykas, kai ši buvo atvykusi į svečius. Ji žinojusi, kad sesers ir jos mylimojo santykiai nėra patys geriausi, bet kas iš tiesų dėjosi jos širdyje, kenčianti moteris nenorėjo pernelyg atvirauti.

„Jų santykiai buvo labai įtempti, iš sesers supratau, kad jis buvo labai pavydus, ją kontroliavo kiekviename žingsnyje. Su draugu gyveno apie metus. Kodėl nesiryžo jo palikti, galiu tik spėlioti“, – kalbėjo Ana.

Ji neabejoja, kad sesuo pati negalėjo žengti tokio baisaus žingsnio. Ji neseniai buvo išlaikiusi vairavimo teises, turėjo neblogai atlyginamą darbą, o svarbiausia, mylėjo gyvenimą.

„Pati ji negalėjo nutraukti sau gyvybės, tikriausiai ją išstūmė. Ji buvo stiprios valios žmogus, protinga. Be to, žinojo, kad visada yra išeitis – kad ir kas nutiktų, visada galėjo grįžti į šeimos namus, visi būtume padėję“, – sakė Ana.

Ne pirmas smurto proveržis

35-erių nužudymu įtariamas T. Kamarauskas policijai puikiai žinomas. Vyras jau penkis kartus teistas užsienyje ir keturis kartus – Lietuvoje. Į teisiamųjų suolą sėdęs vyras daugiausia įkliūdavo už vagystes. Šįkart jam pateikti kaltinimai dėl sugyventinės nužudymo, nežymaus sveikatos sutrikdymo ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Bylos duomenimis, prieš mylimą moterį T. Kamarauskas rankas buvo paleidęs praėjusių metų rugpjūčio 26-ąją, po poros savaičių, rugsėjo 10-ąją, savo sugyventinę jau daužė ne tik kumščiais, bet ir spardė. Smurtas liejosi ir lemtingą vakarą. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad moteris sulaukė grasinimų ją nužudyti. Nepakėlusi žiauraus elgesio su ja, galėjo ryžtis šokti pro langą. Todėl prokurorė prašo T. Kamarauską teisti už žmogžudystę.

Po nelaimės pas jį buvo rasta ir teleskopinė lazda, kurią, anot kaltinamojo, įsigijęs iš nepažįstamų asmenų. Tai D kategorijai priskiriamas ginklas, kurį Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas leidžia įsigyti ir turėti bet kuriam pilnamečiui, tačiau nešiotis tokį ginklą savigynai griežtai draudžiama.

Komentarai

  • Merginos, gerbkite save! Joks vyras neisdris net blogo zodzio jums pasakyti, jei gerbsite save. As, asmeniskai neleidziu vyrams net nepagarbiai kalbeti su manim. Uztenka tik zvilgsnio ar klausimo ir jie pradeda atsiprasineti. Bukite atsargios, kai kurie zmones, kaip agresyvus, pasiute sunys, nereikia ju glostyti ir guosti, bekite! Kol ne per velu…..

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų