Medikų izoliacija dėl kontakto su virusu Panevėžio ligoninės darbo nesutrikdys – A. Veryga

Medikų izoliacija dėl kontakto su virusu Panevėžio ligoninės darbo nesutrikdys – A. Veryga

Gydytojų izoliacija dėl kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu pacientu nesutrukdys Panevėžio ligoninės darbui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Izoliuotų medikų tikslaus skaičiaus ministras neįvardijo, tačiau tikino, kad kontaktų nebuvo daug.

„Ką tik kalbėjau su ligoninės vadovu, tikrai nesutrikdys darbui. Aš medikų tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet, kam reikėjo, ir tyrimai paimti, aiškinamasi, ar patys medikai neužsikrėtę“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

„Kadangi dauguma gydymo momentų to asmens vyko vienutėse, kontaktų nebuvo daug, ir tikrai tas reikšmingai ligoninės darbo neturėtų sutrikdyti“, – pridūrė vyras.

Panevėžio ligoninės reanimacijoje gydomas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras, jo būklė sunki. Vyras į gydymo įstaigą kreipėsi kovo 12 dieną, apie pusę dešimtos vakaro.

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas spaudos konferencijoje antradienį teigė, kad į ligoninę pacientas buvo paguldytas dėl gastroenterokolito. Anot jo, iš pradžių nebuvo galima įtarti, kad vyras užsikrėtęs.

„Net aiškiaregiai negalėjo įtarti, kad jis turi virusą. Jis atvyko kaip ligonis su savo problemom“, – pasakojo Panevėžio ligoninės vadovas.

Vyras šiuo metu gydomas atskirame skyriuje, yra izoliuotas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus spaudos konferencijoje teigė, kad vyro būklė yra sunki, jam ventiliuojami plaučiai.

Jis patarė kitoms įstaigoms įtarti kiekvieną atvejį, išklausinėti pilną ligonio istoriją.

„Jis buvo gydomas dėl kitos gretutinės patologijos, dėl kurios jis ir atvyko, ir tik pasireiškus simptomams, viskas sukrito kaip COVID-19 tiriamam asmeniui padaryti tyrimą“, – teigė direktoriaus pavaduotojas.

Pasak ligoninės vadovo, šiuo metu iš Panevėžio ištirti išvežta apie 50 mėginių, ne visi jie yra pirmo kontakto asmenys, tarp jų yra ir medikų.

„Visi kontaktavę asmenys yra suregistruoti. Pirmoji partija (tyrimų – BNS) asmenų, darbuotojų, išsiųsta į Vilnių testavimui. Antra partija pajudės už poros valandų (…) Visi jie yra karantinuoti ir jų testai bus atliekami“, – anksčiau antradienį sakė ligoninės vadovas.

A. Skorupskas taip pat sakė, kad dezinfekuotos tos patalpos, kuriose užsikrėtęs vyras buvo dar prieš nustatant COVID-19 diagnozę.

„Su kitais ligoniais jis beveik nebendravo. Kokius skyrius praėjo, tikrai jums neįvardinsiu, tie skyriai yra pilnai dezinfekuoti“, – sakė jis.

 

Komentarai

  • Zinau, kokiam skyriuj buvo ir deja teko is ten pasiimti ligoni. Ar israsytu ligoniu bukle irgi bus sekama?

  • žmogus grįžo iš rizikos šalies tai, ir girtam ežiukui aišku, kad tuoj reikėjo atlikti k. viruso testą. Dvi savaites gydė ,,nuo kažko“ Mano pažįstamam dvi savaites ,,gydė“ plaučius kol neatsirado apie 2 ltr. vandens. BŪTINA nekuriems gygytojams atlikti ATESTACIJĄ.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų