Marijampolėje nusileista „Sūduvai“

Šįvakar Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ išvykoje žaidė su Marijampolės „Sūduva“. Šį susitikimą rezultatu 3:1 (2:1) laimėjo marijampoliečiai.

Rungtynes aktyviau pradėjo šalies čempionai. 7-ąją mačo minutę kilo rimta grėsme prie panevėžiečių vartų, bet Eligijus Jankauskas iš dėkingos sitacijos šovė virš vartų.

Savo persvarą „Sūduvos“ futbolininkai pirmuoju įvarčiu pavertė 13-ąją susitikimo minutę. Po Semiro Kerlos perdavimo galva pirmasis prie kamuolio pribėgo Renanas Oliveira ir pasiuntė jį į vartus.

Po keturių minučių „Panevėžio“ komandai pavyko išlyginti rezultatą. Sebastianas Vasquezas neleistinai buvo pagriautas šeimininkų baudos aikštelėje, už ką mačo arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Panevėžiečių kapitonas Paulius Janušauskas smūgiavo tiksliai, o rezultatas tapo 1:1.

25-ąją mačo minutę vėl gerą galimybę išsiveržti į priekį turėjo marijampoliečiai, bet Andro Švrjuga, būdamas visiškai laisvas, nepasiekė kamuolio.

Iniciatyva ir toliau priklausė aikštės šeimininkams, kurie 40-ąją susitikimo minutę vėl buvo priekyje. Andro Švrljugos smūgį galva „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto atrėmė, tačiau nuo antrojo Josipo Tadičiaus bandymo panevėžiečiai neapsigynė. Baigiantis pirmajam kėliniui šeimininkai pirmavo rezultatu 2:1. Minimalia marijampoliečių persvara ir baigėsi pirmoji rungtynių pusė.

Iškart po pertraukos marijampoliečiai vėl žaidė labai aktyviai. Vienas po kito kilo pavojingi momentai prie svečių vartų, bet panevėžiečiai kurį laiką sėkmingai gynėsi. Itin geras progas pasižymėti turėjo Josipas Tadičiaus ir Semiras Kerla.

Panevėžiečiai, pasitaikius progai, bandė kontratakuoti, bet itin pavojingų progų prie „Sūduvos“ vartų sukurti nepavyko.

72-ąją mačo minutę marijampoliečiai jau pirmavo rezultatu 3:1. Įvartį tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė Andro Švrljuga. Per likusį žaidimo laiką Marijampolėje įvarčių daugiau įmušta nebuvo, o finalinis mačo arbitro švilpukas užfiksavo „Sūduvos“ pergalę rezultatu 3:1.

Susitikimą su „Sūduva“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Andrejus Čioju, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas (55 min. Jonas Skinderis), Pavelas Krukas, Tomas Kačerauskas, Lukas Čerkauskas, Tautvydas Eliošius, Paulius Janušauskas (87 min. Tomas Salamanavičius), Sebastianas Vasquezas, Patrikas Bordonas (55 min. Rafaelis Ledesma).

Artimiausias Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ žais spalio 19 dieną namuose su Klaipėdos „Atlantu“. Iki mačo su „Atlantu“ panevėžiečiai namuose dar sužais draugišką susitikimą su Rygos RFS klubu. Šios rungtynės spalio 13 dieną „Aukštaitijos“ stadione prasidės 14 valandą.