LKL sezono starte – Panevėžio ekipos pergalė (foto galerija)

Savaitgalį startavo jau trisdešimtasis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas. Tarpsezoniu Panevėžio „7Bet-Lietkabelio“ ekipa pasikeitė iš pagrindų – į komandą atvyko 8 nauji žaidėjai. Tuo tarpu pirmieji Panevėžio klubo varžovai – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – per vasarą pakeitė absoliučiai visus žaidėjus ir tuo išsiskiria tarp 12 čempionato ekipų.

„7Bet-Lietkabelis“ rungtynių pabaigoje 86:74 (19:15, 18:15, 26:24, 23:20) palaužė Pasvalio krepšininkų pasipriešinimą.

Pirmasis šio sezono susitikimas prasidėjo atkaklia kova. Svečiai po Corey Alleno tritaškio pirmavo rezultatu 4:7. Toliau vyravo kova taškas į tašką. Benas Griciūnas po dvitaškio su pražanga persvėrė rezultatą panevėžiečių naudai (17:15), o netrukus dar du taškus pridėjo Paulius Murauskas.

Šeimininkai toliau stabiliai didino savo persvarą ir netrukus pasiekė dviženklį pranašumą – 28:17. Pasvalio komandos deficitą kiek sumažino Justas Furmanavičius, pelnęs 5 taškus paeiliui (33:26). Po dviejų ketvirčių Nenado Čanako auklėtiniai turėjo 7 taškų pranašumą – 37:30.

Antrosios rungtynių dalies pradžioje šeimininkai nuo varžovų stabiliai išlaikė dviženklę persvarą. Tačiau sužaidus maždaug pusę trečiojo kėlinio Rihardas Kuksikas tritaškiu sumažino „Pieno žvaigždžių“ deficitą iki 6 – 46:40. Panevėžiečiai į tai atsakė 5 taškais be atsako (51:40). Pasvalio krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti anksčiau laiko ir po Igno Vaitkaus dvitaškio iš po krepšio skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 5 taškų – 55:50. „7Bet-Lietkabelis“ dar kiek padidino savo pranašumą ir prieš ketvirtajį kėlinį pirmavo rezultatu 63:54.

Panevėžio ekipos naujokas Kristianas Kullamae paskutinį ketvirtį atidarė tritaškiu, vėl suteikdamas šeimininkams dviženklę persvarą. Bet netrukus Evaldas Šaulys pelnė tritaškį su pražanga ir komandas skyrė jau tik 6 taškai – 68:62. Vis dėlto, „7Bet-Lietkabelis“ atlaikė varžovų šturmą, o Željko Šakičiaus tritaškis atstatė dviženklį pranašumą (81:69). Situacija per likusias minutes nepasikeitė – „7Bet-Lietkabelis“ LKL starte iškovojo pirmąją pergalę.

„7Bet-Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 16, Benas Griciūnas 15, Kristianas Kullamae (4/6 trit.) 14

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys (4/6 trit.) 19, Ignas Vaitkus 12, Rihardas Kuksikas 11.