LKL čempionate „Lietkabelis“ iškovojo sidabro medalius

Penktąsias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) finalo serijos rungtynes šįvakar Vilniuje žaidė vietos „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandos. Susitikimą pralaimėję rezultatu 76:79 (23:17, 21:18, 18:21, 14:23) panevėžiečiai šalies čempionate iškovojo sidabro medalius.

Susitikimo pradžią sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Sužaidus tris minutes „Ryto“ ekipa pirmavo rezultatu 9:2. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmą sykį šiame mače išsiveržė į priekį 12:9. „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas buvo priverstas prašyti atsakomosios minutės pertraukėlės. Gana greitai po tikslaus Nikolos Radičevičiaus ir Gedimino Oreliko metimų „Lietkabelio“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų -16:9. Panašią persvarą panevėžiečiai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį laimėjo rezultatu 23:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio metimo „Lietkabelio“ komanda pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą – 30:19. Šio kėlinio viduryje panevėžiečiai pirmavo 36:28, o poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 44:35.

Po ilgosios pertraukos aikštėje ir toliau kurį laiką buvo panašus vaizdas – „Lietkabelio“ komanda išlaikė įgytą pranašumą. Didelių pastangų dėka aikštės šeimininkams buvo pavykę sušvelninti atsilikimą iki 4 taškų – 42:46. Panevėžiečiai nesutriko ir gana greitai vėl atstatė dviženklę persvarą – 52:42. Vilniečiams pavyko sušvelninti rezultatą. Po trijų ketvirčių N. Čanako auklėtiniai pirmavo 62:56.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame susitikimo kėlinyje. Jo pradžioje „Lietkabelio“ persvara ištirpo iki 1 taško (62:61) ir N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos svečiams pavyko vėl įgyti 4 taškų pranašumą (65:61), bet šeimininkai greitai pasivijo panevėžiečius. Ketvirtojo kėlinio viduryje po Margirio Normanto tritaškio metimo ilgai atsilikinėję „Ryto“ krepšininkai išsiveržė į priekį – 67:65. Dramatiškoje susitikimo pabaigoje geriaus sekėsi vilniečiams.

Iškovoję pergalę rezultatu 79:76 „Ryto“ krepšininkai finalo seriją laimėjo 4:1 ir po dvylikos metų pertraukos tapo Lietuvos čempionais. „Lietkabelio“ komanda užėmė antrąją vietą.

„Rytas“: Margiris Normantas 12, Lukas Uleckas ir Mindaugas Girdžiūnas po 9, Arnas Butkevičius 8.

„Lietkabelis“: Nikola Radičevičius, Gediminas Orelikas ir Kristupas Žemaitis po 11, Džordže Gagičius 10.