Jo 14-oje erdvių ir patogių palatų vienu metu galės gydytis 25 pacientai.
Per metus šiame skyriuje sveikatos semiasi 1000 ligonių.
Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Mindaugas Vaitkus skyriaus atidarymo dieną pavadino neeiline. Pasak vadovo, pastarieji penkeri metai buvo išties nelengvi. Dėl remonto darbų per tą laiką skyrius nuolat kraustėsi iš vietos į vietą.
„Būdavo ir taip, kad chirurginis ligonis guli Traumatologijos ar Urologijos skyriuje, o gydytojui reikia per tris aukštus lankstyti pas savo pacientą“, – sako M. Vaitkus.
Viename seniausių ligoninės korpusų įrengtas Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyrius kelis dešimtmečius nebuvo matęs remonto. Pacientus gąsdino atsilupę, vietomis nukritę sienų dažai, užsikišusi ventiliacija ir vamzdynai.
Per renovaciją modernizuotos patalpos dabar nė iš tolo neprimena buvusiųjų – sienas puošia paveikslai, smagiai nuteikia ryškūs baldai, pagerėjo sąlygos ir darbuotojams, ir pacientams. Pasak M. Vaitkaus, modernūs sprendimai suteiks daugiau komforto pacientams, o pažangi medicininė įranga leis efektyviau diagnozuoti ir gydyti sudėtingas ligas.
Skyriaus pacientais rūpinasi patyrusi komanda – 20 chirurgų, 30 slaugytojų ir kitų specialistų.
Modernizuoto skyriaus patalpas pašventinęs Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas džiaugėsi reikšmingomis investicijomis į sveikatos priežiūros infrastruktūrą.
Dvasininkas teigė apie šią gydymo įstaigą girdintis daug gražių atsiliepimų.
„Sienos gali būti gražios, bet jūsų rankos, jūsų akys, jūsų širdis tikrai gali gerokai palengvinti žmonių skausmą, teikti gyvenimą“, – kalbėjo vyskupas ir medikams linkėjo šioje tarnystėje nepritrūkti ligonių tariamo ačiū.
„Šis skyrius – tai vieta, kur profesionalumas susipina su nuoširdžiu rūpinimusi žmogumi. Atnaujintas Chirurgijos skyrius ne tik užtikrins aukščiausios kokybės paslaugas pacientams, bet ir sudarys sąlygas medikams atskleisti savo profesionalumą. Tegul ši erdvė tampa vieta, kur išsipildo pacientų viltys, o gydytojų ir slaugytojų darbas sulaukia pelnytos pagarbos“, – per oficialų skyriaus atidarymą sakė laikinai Panevėžio miesto mero pareigas einantis Savivaldybės tarybos narys Petras Luomanas.
Pasak Panevėžio rajono mero Antano Pociaus, jei niekas nekinta gyvenime, vadinasi, einama atgal. Šiemet pats gulėjęs ligoninėje rajono meras sako įsitikinęs, kokia svarbi aplinka. Jis prisipažino ne kartą girdėjęs patarimą važiuoti gydytis į Vilnių ar Kauną, tačiau pasitikėjo Panevėžio medikais ir to nesigaili.
„Kai sudarytos tokios sąlygos, ramiau ir darbuotojams, ir pacientams. Mes tikime Panevėžio ligoninės pažanga“, – pabrėžė A. Pocius.
Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjas Irmantas Grubinskas dėkojo ir ligoninės administracijai, ir savo kolektyvui už intensyvų darbą per remontą.
„Visas mūsų didysis kraustymasis pareikalavo jėgų, laiko, nervų, tačiau kas mūsų nenužudo, tas padaro mus stipresnius. Išmokome būti lankstesni, prisitaikyti prie aplinkybių, galbūt nekreipti dėmesio į tam tikras smulkmenas ir prireikus improvizuoti. Ačiū visam personalui, kuris sugebėjo dirbti tokiomis sąlygomis. Pagaliau po kelerių metų sakau, kad bet kurios ligoninės vienas kertinių skyrių – Bendrosios chirurgijos – grįžta į savo namus“, – kalbėjo I. Grubinskas.
Jo manymu, didžiausią naudą turėtų pajusti pacientai, nes skyrius tapo gerokai patrauklesnis, patogesnis.
„Tikėkimės, kad šitos sąlygos pagerins ir mūsų darbo rezultatus, padės greičiau sveikti, pagydysime daugiau pacientų, sutrumpės ligonių lovadieniai. Savo kolektyvui galiu palinkėti: suremkime pečius, neužmikime ant laurų, dirbkime Panevėžio ir jo krašto žmonių labui“, – ragino vedėjas.
Pasak I. Grubinsko, modernizuotame skyriuje bus galima priimti daugiau pacientų. Prieš remontą su papildomomis lovomis jame tilpdavo 19, dabar – 25, prireikus bus galima gydyti ir dar daugiau. Įrengtos palatos nuo vienviečių iki keturviečių. Vien vienviečių – keturios.
Kiekvienoje palatoje yra dušas, tualetas, kondicionavimo sistema.
„Pas mus pacientai guli po operacijų ir ypač pirmomis paromis sunkiau juda, o prieš penkerius metus čia tebuvo vienas tualetas vienam koridoriui“, – palygino vedėjas.
Ligoninės direktoriaus M. Vaitkaus teigimu, ateityje visas korpusas bus skirtas vien chirurgijai. Pirmame įsikurs neurochirurgai, antrame – bendroji ir abdominalinė (pilvo) chirurgija, trečiame – ortopedai-traumatologai, o pačiame viršuje – urologai.
„Galima sakyti, šis pastatas išgyvena revoliuciją“, – pabrėžė ligoninės vadovas.
Dabar savo eilės remontui laukia Neurochirgijos skyrius, kuriame iki šiol glaudėsi chirurgai.
G. Kartano nuotr.
Komentarai
Šių ligoninės patalpų interjero projekto autorė yra architektė Asta Vaitkutė. Puikus darbas, sveikinimai kolegei Astai !!!
Ką darys naujasis direktorius , kai pasibaigs seno direktoriaus Skorupsko projektai ir ar užteks direktoriui pinigų pakelti darbuotojų atlyginimams
Ar čia verta džiaugtis. Tai juk turi būti norma, gražios,švarios,patogios patalpos. Juokinga, kai tokie dalykai rodomi kaip kokia unikali atlikta operacija. Direktorius naujas,bet NIEKAS nesikeičia. Kyšininkavi.as neišnyko, daktarai nepasiekiami, o apie priėmimo skyrių tai nėra ką gero pasakyti. O prašau, jo vadovei metų apdovanojimas. Kažkas neįtikėtino tik mūsų mieste taip ir gi būti
Tik kažkokiu proc. mokėjimas už paslaugas ligoninėje privers daktarus būt dėmesingu pacientui. Kitaip, galėsi gulėt prie sienos porą val ir niekas prie tavęs neprieis. Būtinas suinteresotumas
Mes ligoninės primamajame laukėme beveik 8 valandas. Pradžioje, priėmimo skyriuje, nebuvo laisvos lovos, po to niekas nesiteikė išeiti ir pranešti kas daroma su senute mama.