M. GARUCKO nuotr.

Lietuvos kariuomenė švenčia šimtmetį

Lietuvos kariuomenė švenčia šimtmetį

 

Lapkričio 23-iąją minima Lietuvos kariuomenės diena šiemet neeilinė – kaip ir pati valstybė, jos ginkluotosios pajėgos švenčia šimtąją sukaktį.

Didžiajai daliai šventinių renginių vykstant sostinėje, šimtmetis, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vado pulkininko leitenanto Rolando Putniko teigimu, pradėtas minėti dar trečiadienį, kai prie Sausumos pajėgų štabo Vilniuje įvyko per Lietuvą neštos Sausumos pajėgų žygio vėliavos pasitikimo ceremonija. Ją nešė ir Panevėžio kariai.

„Panevėžyje nieko ypatingo nerengiame, – kalbėjo „Sekundei“ pulkininkas leitenantas R. Putnikas ir patvirtino, jog parado ar atskiro renginio mieste nebus. – Bet tai mūsų gimtadienis ir mes švenčiame. Visų, kurie norite pasveikinti, laukiame!“

Karaliaus Mindaugo husarų batalione penktadienio rytą įvyko rikiuotė, įteiktos įvairios padėkos. Vėliau kariai dalyvavo šventinėse šv. Mišiose, o galiausiai Muzikiniame teatre įvyko minėjimas. Vakare, bataliono vado teigimu, visi šauktiniai paleidžiami namo. Bet šeštadienį tiek karius, tiek panevėžiečius R. Putnikas kvietė į sostinę pasižiūrėti šimtmečio parado.

„Dalyvaus visi NATO priešakinių pajėgų batalionai su technika – tankais, šarvuočiais, kovos mašinomis. Žinau, kad amerikiečiai atgabena priešraketinę gynybos sistemą „Patriot“. Bus lėktuvų, sraigtasparnių. Tikrai bus daug karių – mano žiniomis, apie du tūkstančius. Kiek aš pamenu, tokio parado dar nėra buvę!“ – tikino vadas ir priminė, jog parade dalyvaus ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai su kovine technika.

Padėkos ir medaliai

Kariuomenei šventinėmis dienomis už įvairius nuopelnus padėkomis, apdovanojimais įvertinti kariai. Tarp jų ir panevėžiečiai.

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse, ketvirtadienį, Vilniuje vykusioje iškilmingoje „Lietuvos karžygio“ apdovanojimų ceremonijoje generolo Jono Žemaičio medalį už išskirtinį vadovavimą padaliniui, pasirodymus įvairiose kritinėse situacijose gavo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kapitonas, kuopos vadas Alminas Sinevičius.

Šis medalis skiriamas kartą metuose ir tik vienam asmeniui visoje kariuomenėje. Juo apdovanojami tik profesinės karo tarnybos jaunesnieji karininkai. Medalis gali būti skiriamas už ypatingą pasižymėjimą stiprinant Lietuvos kariuomenę; už pavyzdingą ir sėkmingą vadovavimą būriui, kuopai ar jiems prilygintam kariniam vienetui; už ryžtą siekiant vadovaujamo karinio vieneto aukštų kovinio rengimo rezultatų. Taip pat gali būti skiriamas už reikšmingą asmeninį indėlį, turėjusį įtakos kariniam vienetui vykdant skirtą užduotį.

Panevėžio muzikiniame teatre vykusiame minėjime bataliono kariams įteiktos aukštesniųjų vadų padėkos ir medaliai.

Beje, šiemet įsteigtas Lietuvos kariuomenės šimtmečio medalis. Šis proginis medalis bus įteikiamas tik iki 2023 metų. Pasak R. Putniko, pirmieji šalyje jį gaus keli šimtai žmonių, o Panevėžyje penktadienį jie įteikti dešimčiai.

„Džiugu, nes matome, kad kariuomenė tikrai tobulėja kiekvienais metais. Lyginti su 1918 metų kariuomene turbūt nereikėtų – toks progresas nesulyginamas. Tačiau žmonių aktyvumas ir demonstruojamas ryžtas ginti valstybę parodo, kad, kaip prieš šimtą metų, taip ir dabar: jeigu būtų reikalas, Lietuvos piliečiai tikrai gintų šalį“, – įsitikinęs R. Putnikas.

Trečiadienį paštu iškeliavo ir Lietuvos kariuomenės vado proginės padėkos atsargos ir dimisijos karininkams, iš viso 1 265. Jose generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas dėkoja Lietuvos kariuomenėje tarnavusiems karininkams, turintiems teisę gauti pareigūnų ir karių valstybinę pensiją ir Lietuvos kariuomenėje ištarnavusiems ne mažiau nei penkerius metus.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų