Miglė Marozaitė, Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė. T. Gaubio nuotr.

Lietuvos dviratininkams – 16 Baltijos treko čempionato medalių (foto galerija)

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.

Mūsų šalies sportininkai asmeninėse ir komandinėse rungtyse pelnė po šešis aukso ir sidabro bei keturis bronzos medalius. Po du aukso medalius iškovojo Miglė Marozaitė, Simona Krupeckaitė ir Vasilijus Lendel, po vieną – Viktorija Šumskytė, Svajūnas Jonauskas bei Gedvinas Serafinas.

Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, praėjusių metų Europos žaidynių čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė su M. Marozaite laimėjo komandų sprinto lenktynes, o po to buvo pirma keirine. M. Marozaitė dar iškovojo pergalę sau neįprastoje rungtyje – skreče, o keirine pelnė sidabrą. V. Lendel laimėjo komandų sprinto lenktynes (su S. Jonausku ir G. Serafinu) ir keiriną.

Taip pat išdalinti ir Lietuvos, Estijos ir Latvijos čempionatų medaliai. Po tris Lietuvos pirmenybių apdovanojimus pelnė M. Marozaitė (2-1-0), S. Jonauskas (2-1-0) ir Žygimantas Matuzevičius (0-1-2).

Vyrų keirino rungtyje bronzos medalį pelnė Barselonos, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis latvis Ainars Kiksis. Pirmadienį savo 48-ąjį gimatadienį švęsiantis dviratininkas finale nusileido tik V. Lendel ir S. Jonauskui.

Taip pat vyksta ir Panevėžio sporto centro, „El-Eko Sport“ klubo bei Lietuvos dviračių sporto federacijos organizuojamos atvirosios jaunių (17-18 metų), jaunučių (15-16 metų) ir vaikų (13-14 metų) varžybos.