Lietuviai nenoriai laikosi karantino

Lietuviai nenoriai laikosi karantino

 Savaitgalį Lietuvoje fiksuoti 169 karantino pažeidimai, BNS pirmadienį pranešė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Šeštadienį surašyta 116 protokolų, sekmadienį – 53 protokolai“, – BNS teigė R. Matonis.

Spaudos konferencijoje Vyriausybėje Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys teigė, kad Nemenčinėje, kur galioja griežčiausi judėjimo suvaržymai, savaitgalį nubaustas vienas žmogus.

Jis tai pat tvirtino, kad kai kurie saugiai organizuoti masiniai renginiai – lauko kino seansai automobiliuose Vilniuje ir Širvintose, taip pat Atvelykio šventė Panevėžio rajone, Bistrampolio aerodrome, praėjo be pažeidimų.

„Policija atkreipia dėmesį, kad atnaujinus kai kurių prekybos, paslaugų įmonių veiklą, pastebima, kad vyresnio amžiaus žmonės ne visi tinkamai dėvi kaukes, daugelis nedėvi pirštinių. Tad būtų priminimas, kad ypač vyresnio amžiaus žmonės turi laikytis taisyklių ir saugoti save“, – sakė jis.

Administracinių nusižengimų kodeksas asmenims už tokius pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Iš viso, nuo tada, kai įgijo teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolus už karantino taisyklių pažeidimus, policija nubaudė apie 1,4 tūkst. žmonių.

Daugiau nei 200 protokolų buvo surašyta per šventinį trijų dienų Velykų savaitgalį.

Panevėžio apskrityje per šį savaitgalį buvo patikrintos 199 įvairios prekybos vietos – turgavietės, prekybos centrai, parduotuvės, laisvalaikio praleidimo objektai ir žmonių susibūrimo vietos. Juose pažeidimų neužfiksuota. Per dvejas savaitgalio dienas Panevėžio apskrityje dėl karantino sąlygų nesilaikymo surašyti 7 administracinio nusižengimo protokolai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų