Lietuva įveikė Rumuniją ir pirmauja jaunių pasaulio čempionato II divizione

Korėjos mieste Kangunge atšilo orai ir pražydo sakuros, nuspalvinusios visą miestą. Šypsenos šiame nedingsta ir iš Lietuvos jaunųjų ledo ritulininkų veidų.

Jie jaunių pasaulio ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės antrose rungtynėse po fantastiškos kovos ir dramos rungtynių pabaigoje tik po pratęsimo 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Rumuniją ir pirmauja čempionate.

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė: Egidijus Binkulis (11:34, Tomašas Krukovskis), Patrikas Misiukas (13:41), Dominykas Motiejūnas (53:54, P.Misiukas), Lukas Vashco (64:42, P.Misiukas).

Sunkiose ir itin intriguojančiose rungtynėse susitiko du lygiaverčiai varžovai. Pirmajame kėlinyje nedidelę teritorinę persvarą buvo įgiję lietuviai, kurie varžovus spaudė prie jų vartų ir išnaudojo jų klaidas.

Iš pradžių E.Binkulis pabėgo vienas prieš vartininką ir įmušė pirmąjį rungtynių įvartį, o netrukus individualiu reidu P.Misiukas padvigubino skirtumą.

Vos po pusės minutės lietuviai užsidirbo baudinį, kurį realizavo Andrei Vasile.

Besibaigiant pirmajam kėliniui po to paties A.Vasile smūgio rezultatas tapo lygus 2:2. Pirmajame kėlinyje pagal metimus nežymiai aktyvesni buvo lietuviai 10-9.

Įtemptas antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje ir toliau vyko žūtbūtinė kova dėl kiekvieno aikštės centimetro, tačiau nė vienai komandai pelnyti įvarčio nepavyko. Lietuvos rinktinė antrąjį kėlinį baigė kiekybine persvara, tačiau įmušti daugumoje ir toliau nesisekė. Antrajame kėlinyje aktyvesnė buvo Lietuvos rinktinė ir pagal metimus pirmavo 10-5.

Trečiajame kėlinyje lietuviai turėjo ryškią persvarą, kurią padovanojo patys rumunai ėmę prasiženginėti vienas po kito. Tačiau ir toliau niekaip nesisekė realizuoti daugumos.

Kėlinio pabaigoje Lietuva prispaudė varžovus jų gynybos zonoje ir D.Motiejūnas smūgiu iš toli pralaužė varžovų gynybą pelnydamas įvartį iš tolimos distancijos.

Netrukus varžovai prasižengė ir atrodė, kad Lietuva ramiai baigs pergalingas rungtynes, tačiau visas viltis sudaužė Andrei Filip`as (58:17) išlyginęs rezultatą ir vartininką Elviną Karlą ilgam palikęs sėdintį ant ledo.

Komandos žaidė pratęsimą ir jo pradžioje individualiu reidu baudinį uždirbo P.Misiukas, kuris pataikė į virpstą ir privertė teisėjus prašyti „video įvarčio“ pagalbos. Įvartis nebuvo įskaitytas ir rungtynės tęsėsi toliau. Lietuvos jaunimas išsaugojo daugiau jėgų ir po dar vieno individualaus P.Misiuko reido ritulys buvo perduotas vienam prieš vartininką likusiam L.Vashco, kuris pelnė pergalingą įvartį. Lietuva laimėjo prieš varžovus ir pagal metimus: 44:21.

„Labai sunkios rungtynės. Matyt, buvome labiau pasiruošę ir norėjome laimėti. Man pavyko šiandien gerai sužaisti todėl, kad stengėmės visi ir žaidėme kaip komanda“, – sakė P.Misiukas.

„Tai dar ne geriausias mūsų žaidimas. Trūksta tarpusavio supratimo aikštelėje, tad pažadu, jog sužaisime dar geriau“, – sakė Laisvydas Kudrevičius.

Lietuviai po šios pergalės pakilo į pirmąją čempionato vietą, o trečiadienį tuo pačiu laiku, 10.30 val., žais su Didžiąja Britanija, kuri 15 val. Lietuvos laiku susikaus su Korėja.

Pirmose dienos rungtynėse Estija tik po pratęsimo 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) įveikė Kroatiją ir įsirašė antrąją pergalę į savo sąskaitą iš eilės per pratęsimą.