M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ žengė į LKL pusfinalį

Šį vakarą antrąsias „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio serijos Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Susitikimą Pasvalyje panevėžiečiai laimėjo rezultatu 105:98 (24:30, 28:24, 27:20, 26:24).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo pasvaliečiai ir susitikimo pradžioje jie pirmavo 5:0. Svečiai savo pirmuosius taškus šiame mače pelnė sužaidus dvi minutes. Kai „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai įgijo 8 taškų persvarą (10:2), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Tai negelbėjo svečių. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui, „Pieno žvaigždžių“ komanda pirmavo jau dviženkle persvara – 18:8. Per likusį kėlinio laiką panevėžiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 4 taškų. Pirmąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ laimėjo 30:26.

Antrojo ketvirčio pradžioje po tikslaus Sauliaus Kulviečio tritaškio metimo „Lietkabeliui“ pavyko išlyginti rezultatą – 34:34. Tada jau pasvaliečių strategas Gediminas Petrauskas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Toliau žaidimas vyko taškas į tašką ir kelis sykius keitėsi pirmaujanti komanda. Abiejų ekipų krepšininkai žaidė labai greitai, dažnai atakuodavo iš toli, o komandų atakos ilgiau neužtrukdavo. Poilsios ekipos išėjo pasvaliečiams pirmaujant rezultatu 54:52.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštėje vėl vyko labai atkakli kova. Vėliau panevėžiečiai pataikė kelis tolimus metimus ir įgijo pačią dižiausią persvarą šiame susitikime. Po Donato Tarolio tritaškio metimo „Lietkabelis“ pirmavo 67:61. Svečiai panašų pranašumą išlaikė iki trečiojo ketvirčio pabaigos. Sužaidus tris kėliniu N. Čanako auklėtiniai pirmavo rezultatu 79:74.

Rungtynių laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šį ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie laimėję dviejų minučių atkarpą 5:0, gana greitai išlygino rezultatą – 79:79. Panevėžiečiai nesutriko ir vėl susigrąžino persvarą. Sužaidus pusę laiko ketvirtajame kėlinyje svečiai pirmavo jau 10 taškų skirtumu – 91:81. „Lietkabelis“ sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 105:98.

„Lietkabelis“: S. Kulvietis 21, D. Tarolis 17, J. Wilsonas 15, I. Ioregbu 11, M. Kupšas 10.

Laimėjęs Pasvalyje „Lietkabelis“ pateko į LKL pusfinalį, kur susitiks su šalies čempionu Kauno „Žalgiriu“. Panevėžiečiai jau trečią sezoną paeiliui rungtyniaus šalies čempionato pusfinalyje.