„Lietkabelis“ be vargo nušlavė „Neptūno“ pastangas

Panevėžio „Lietkabelis“ (2/2) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezone galingai pasiekė antrąją pergalę. Aukštaitijos ekipa nuo pat pirmų minučių dominavo prieš Klaipėdos „Neptūną“ (1/2) ir sutriuškino varžovus – 53:81 (16:25, 15:22, 5:19, 17:15).

Panevėžiečiai susitikimą pradėjo dviem taikliais tritaškiais, pirmaudami rezultatu 2:6. „Neptūnas“ atrodė kiek sutrikęs, o tuo pasinaudoję svečiai smeigė jau ketvirtąjį tolimą metimą (5:14). Uostamiesčio ekipa vėliau sugebėjo atsitiesti ir komandas skyrė tik 4 taškai, tačiau pirmojo ketvirčio pabaigą tiksliau sužaidęs „Lietkabelis“ po 10 minučių pirmavo 9 taškais – 16:25.

Antrąjį kėlinį puikiai pradėję svečiai įsibėgėjo ir netrukus pasiekė jau 18 taškų persvarą, kai aštriu prasiveržimu pasižymėjo Gediminas Orelikas – 21:39. Netrukus varžovų krepšį dėjimu sudrebino Kristupas Žemaitis. Solidų pranašumą Nenado Čanako auklėtiniai išsaugojo viso ketvirčio metu – sužaidus pirmąją rungtynių pusę, svečių pranašumas siekė 16 taškų (31:47).

Po didžiosios pertraukos vaizdas nepasikeitė – „Lietkabelis“ toliau visiškai dominavo varžovų arenoje. Panagiotis Kalaitzakis 5 taškais paeiliui leido svečiams pasiekti net 26 taškų persvarą – 33:59. Visiškas „Neptūno“ krachas tęsėsi ir Panevėžio klubas be didesnio vargo jau pirmavo 30 taškų skirtumu. Prieš paskutinį kėlinį švieslentė fiksavo užtikrintą svečių kontrolę – 36:66.

Ketvirtasis kėlinys iš esmės tebuvo formalumas. Šeimininkų lyderis Deividas Gailius už diskusijas su arbitrais užsidirbo dvi technines pražangas ir buvo pašalintas iš aikštelės. Per likusį laiką „Lietkabelis“ varžovams neleido priartėti ir pasiekė triuškinamą pergalę.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 12, Matas Jogėla 11, Benas Griciūnas 8.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12, Džordže Gagičius 10,Gediminas Orelikas 9.