„Lietkabelis“ svečiuose nusileido Vilniaus „Rytui“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato pusfinalio pirmosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ šįvakar Vilniuje žaidė su „Rytu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 72:97 (16:24, 23:32, 14:21, 19:20).

Reguliariajame sezone „Ryto“ komanda užėmė antrąją vietą, o „Lietkabelio“ – trečiąją. Tarpusavyje komandos buvo sužaidusios ketverias rungtynes, kuriose pasidalino po dvi pergales. LKL čempionato ketvirtfinalyje abiems ekipoms pakako dviejų susitikimų, kad patektų į pusfinalį. „Lietkabelis“ abu sykius nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“, o „Rytas“ – „Šiaulius“.

Rungtynes šalies sostinėje kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 7:2. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui „Ryto“ ekipai pavyko pirmą sykį įsiveržti į priekį – 14:11. Po to, kai vilniečių persvara šoktelėjo iki 8 taškų (19:11), „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė pirmos minutės pertraukėlės. Nepaisant to, jau kitoje atakoje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą – 21:11.

Antrąjį mačo ketvirtį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, kuriems pavyko rezultatą sušvelninti iki 5 taškų – 25:30. Tada jau „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas paprašė pertraukėlės. Po jos „Ryto“ krepšininkai vėl perėmė iniciatyvą ir pirmavo jau rekordiniu 12 taškų skirtumu – 39:27. Tiksliai svečių krepšį iš tritaškio zonos atakavę šeimininkai po dviejų kėlinių turėjo net 17 taškų persvarą – 56:39.

Antroje rungtynių pusėje vilniečiai ir toliau visą laiką išlaikė įtikinama persvarą. Po trijų kėlinių „Rytas“ pirmavo 77:53, o rungtynes pelnytai laimėjo rezultatu 97:72.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Echodas po 14, Ivanas Buva 12, Augustas Marčiulionis ir Andrew Guodelock po 10

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 17, Kyle’as Vinalesas 12, Paulius Valinskas 10.

Antrąsias pusfinalio serijos rungtynes „Lietkabelio“ ir „Ryto“ komandos gegužės 27 dieną žais Panevėžyje. Į finalą pateks ta komanda, kuri pirmoji laimės tris susitikimus.