„Lietkabelis“ suklupo Prienuose

Panevėžio „Lietkabelis“ (12/8) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą.

Šįvakar panevėžiečiai išvykoje rezultatu 78:93 (24:26, 18:23, 20:24, 16:20) nusileido Prienų „CBet“ (15/6).

Susitikimo pradžioje vyko apylygis žaidimas, o pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje rezultatas buvo lygus 12:12. Abiejų ekipų krepšininkai pakankamai tiksliai atakavo varžovų krepšį, todėl aikštėje vyko rezultatyvus žaidimas. Po to, kai „CBet“ komanda įgijo 5 taškų persvarą (17:12), „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos svečiams pavyko stabilizuoti savo žaidimą, nors pirmąjį kėlinį prieniškiai laimėjo rezultatu 26:24.

Antrojo kėlinio pradžią sėkmingiau pradėjo „CBet“ krepšininkai. Itin sėkmingai iš toli panevėžiečių krepšį atakavę prieniškiai įgijo 8 taškų pranašumą – 32:24. Įpusėjus antrajam rungtynių ketvirčiui šeimininkai jau pirmavo rekordine 13 taškų persvara – 41:28. Po dar vienos „Lietkabelio“ komandos paprašytos minutės pertraukėlės panevėžiečiams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius šeimininkų ekipos žaidėjus. Svečiams sumažinus atsilikimą iki 5 taškų (36:41) jau „CBet“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Poilsio komandos išėjo prieniškiams pirmaujant rezultatu 49:42.

Pirmoje rungtynių pusėje „Lietkabelio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Kyle`as Vinalesas, pelnęs 14 taškų.

Trečiojo ketvirčio pradžioje vėl geriau sekėsi „CBet“ krepšininkams, kuriems pavyko atstatyti dviženklį pranašumą – 58:45. Įpusėjus trečiajam kėliniui šeimininkai vis dar pirmavo 10 taškų persvara (61:51). Taiklių Margirio Normanto, Gyčio Masiulio ir Kylo Vinaleso tritaškių dėka panevėžiečiams pavyko sušvelninti atsikimą iki 3 taškų – 60:63. Po M. Šerniaus paprašytos minutės pertraukėlės „CBet“ komanda laimėjo atkarpą 10:2 ir po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 73:62.

Pakiliai rungtyniavę prieniškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo rekordine 15 taškų persvara – 79:64. Panevėžiečiams nepavyko pasivyti varžovų. „Lietkabelis“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 78:93.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 23, Kyle`as Vinalesas 21, Gytis Masiulis 20.

Panevėžio „Lietkabelio“ komandai Prienuose negalėjo padėti Paulius Valinskas. Gynėjui pirmadienį buvo atlikti tyrimai, kadangi jis skundėsi kelio skausmais ir dėl jų praleido „Betsafe-LKL“ rungtynes prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Paaiškėjo, kad menisko operacijos jis išvengė, o reabilitacija užtruks 10–14 dienų. Tai reiškia, kad P. Valinskas praleis mažiausiai dar du susitikimus: du Prienuose su „CBet“ (sausio 9 dieną) bei sausio 13-osios mačą namuose su Utenos „Juventus“. Šiame sezone 25 metų 191 cm ūgio krapšininkas per 26 minutes LKL pirmenybėse įmeta 14,6 taško, atkovoja 3,1 kamuolio, atlieka 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir renka 13,3 naudingumo balo.

Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais sausio 9 dieną. Panevėžiečiai dar kartą išvykoje susitiks su Prienų „CBet“ krepšininkais.