„Lietkabelis“ pralaimėjo Krasnodare

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės turnyro rungtynes Krasnodare žaidė su vietos su „Lokomotiv-Kuban“ komanda, kurios garbę gina Mindaugas Kuzminskas bei Mantas Kalnietis. Susitikimą trenerio Nenado Čanako auklėtiniai pralaimėjo rezultatu 90:94 (18:29, 20:23, 24:20, 28:22).

Šis mačas buvo jau antroji komandų akistata šio sezono Europos taurės turnyre. Pirmąsias tarpusavo rungtynes, spalio viduryje vykusias Panevėžyje, „Lietkabelis“ pralaimėjo 76:105.

Dėl koronaviruso protrūkio komandoje Panevėžio „Lietkabelis“ be rungtynių praleido jau tris savaites, bet trečiadienio vakare sugrįžo ant parketo.

Susitikimą Krasdonare panevėžiečiai pradėjo tokiu starto penketu: Paulius Valinskas, Paulius Poška, Vytenis Lipkevičius, Marius Valinskas ir Gabrielius Maldūnas.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje pirmavo 14:7. Iš „Lokomotiv-Kuban“ pelnytų 14 taškų net 9 surinko Krasnodaro miesto ekipai atstovaujantis Mindaugas Kuzminskas. Ne pačios pajėgiausios sudėties šias rungtynes žaidusiems „Lietkabelio“ krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti Rusijos klubo žaidėjų atakas. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai jau atsiliko dviženkliu skirtumu 18:29.

Antrajame kėlinyje „Lokomotiv-Kuban“ komanda ir toliau didino savo persvarą. Įpusėjus šiam ketvirčiui šeimininkų ekipa pirmavo 39:22, o po pirmosios rungtynių pusės komandas skyrė 14 taškų – 52:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lokomotiv-Kuban“ padidino savo persvarą iki 19 taškų (61:42), tačiau svečiai nepalūžo ir sugebėjo sušvelninti atsilikimą. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo tik 72:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje puikiai rungtyniavęs Margiris Normantas pelnė du taškus, pridėjo dar vieną baudos metimą ir sumažino „Lietkabelio“ atsilikimą iki 7 taškų – 65:72. Turėję ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį ir išsaugoję daugiau jėgų rungtynių pabaigai „Lokomotiv-Kuban“ komanda iškovojo pergalę rezultatu 94:90.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 23, Paulius Valinskas 19, Kyle`as Vinalesas 12 ir Gadrielius Maldūnas po 12, Erikas Venskus 9, Vytenis Lipkevičius 8.

Krasnodare „Lietkabelis“ turėjo rungtyniauti be dviejų naudingiausių savo žaidėjų – Gyčio Masiulio ir Marino Maričiaus. Šie krepšininkai yra ne tik pagrindiniai komandos priekinės linijos žaidėjai, bet ir naudingiausiai rungtyniaujantys: kroatas fiksuoja 9,4 naudingumo balo vidurkį, o lietuvis – 14,8. G.Masiulis taip pat prideda 12,6 taško bei 6 atkovotus kamuolius, o M.Maričius įmeta 9,6 taško ir sugriebia 5,6 kamuolio.

Po dvikovos Krasnodare „Lietkabelis“ iškart keliaus į Italiją, kadangi šį penktadienį žais atidėtas 6-ojo turo rungtynes su Bolonijos „Virtus“ ekipa.