P, Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ laimėjo Lenkijoje

Šįvakar FIBA Čempionų lygos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ Lenkijoje žaidė su Torunės „Polski Cukier“ klubu. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 85:81 (17:20, 20:20, 23:19, 25:22).

„Lietkabelis“ į Torunę atvyko savo sąskaitoje turėdamas keturias pergales per 11 susitikimų, o „Polski Cukier“ buvo laimėjęs vos du sykius. Pirmojo rato akistata, vykusi Panevėžyje, baigėsi „Lietkabelio“ pergale 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20).

Rungtynės Lenkijoje prasidėjo ne itin rezultatyviai. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes panevėžiečiai pirmavo rezultatu 6:5. Sužaidus pusę laiko pirmajame mačo ketvirtyje „Lietkabelis“ pirmavo 13:11. Tuomet abiejų komandų puolimas pradėjo stringi ir kelias minutes ekipos nesugebėjo pelnyti taškų. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Pirmojo kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę „Polski Cukier“ krepšininkai ketvirtį laimėjo rezultatu 20:17.

Antrojo kėlinio pradžią šeimininkai laimėjo 4:0 ir šiame mače įgijo rekordinę persvarą – 24:17. Netrukus rezultatui tapus 28:19, N. Čanakas buvo priverstas paprašyti antrosios minutės pertraukėlės. Tai padėjo, o netrukus „Polski Cukier“ persvara ištirpo iki dviejų taškų – 32:30. Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei šeimininkai pirmavo tik 3 taškų persvara – 40:37.

Po pertraukos rungtynės taip pat vyko taškas į tašką. Po tikslaus Vytenio Lipkevičiaus tritaškio metimo panevėžiečiai jau buvo priekyje – 44:43. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 49:49. Po Margirio Normanto tritaškio metimo „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškų persvara (60:56), bet šeimininkai atsakė taip pat tiksliu tolimu metimu. Po trijų kėlinių panevėžiečiai pirmavo minimaliu skirtumu 60:59.

Mačo laimėtojas sprendėsi paskutiniajame ketvirtyje. Jį sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, pelnę 4 taškus be atsako. Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje svečiai pirmavo 6 taškais – 67:61. Gana greitai šeimininkai sušvelnino atsilikimą iki 3 taškų. Po to visą laiką kelių taškų skirtumu pirmavo panevėžiečiai. Likus žaisti pusantros minutės, po Pauliaus Valinsko baudos metimų, „Lietkabelis“ pirmavo 6 taškais – 81:76. Panevėžiečiai sugebėjo išlaikyti persvarą iki finalinės rungtynių sirenos ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 85:81.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Vytenis Lipkevičius 17, Tomas Dimša 13, Martynas Sajus ir Željko Šakičius po 11.

„Polski Cukier“: Alade Aminu 23, Chrisas Wrightas 21, Damianas Kuligas 12, Keithas Hornsby 11.