„Lietkabelis“ pralaimėjo Belgijoje

Šįvakar Europos taurės turnyro rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose išvykoje žaidė su Antverpeno „Telenet Giants“. Šį susitikimą panevėžiečiai po atkaklios kovos pralaimėjo rezultatu 77:86 (16:16, 21:27, 18:21, 19:25).

Rungtynės Belgijoje buvo antroji komandų tarpusavio akistata šiame sezone. Pirmąjį susitikimą, vykusį Panevėžyje, „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 20:15).

Iki rungtynių Belgijoje „Lietkabelis“ per 7 sužaistus susitikimus buvo pasiekęs vieną pergalę, o „Telenet Giants“ buvo pralaimėjęs visus 8 mačus.

Šis susitikimas bus pirmasis vidurio puolėjui Dorde Gagičiui Europos taurės turnyre naujoje komandoje. LKL pirmenybėse „Lietkabelio“ aukštaūgis debiutavo savaitgalį, kai pelnė 6 taškus į „Neptūno“ krepšį, bet dėl dviejų nesportinių pražangų sužaidė tik 10 minučių.

Susitikimą panevėžiečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: Kyle`as Vinalesas, Margiris Normantas, Vytenis Lipkevičius, Gabrielius Maldūnas ir Gytis Masiulis.

Pirmuosius du taškus Antverpene pelnė Margiris Normantas, po to dar penkis pridėjo Kyle`as Vinalesas ir „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 7:0. Svečiai nemažino apsukų ir greitai įgijo dviženklę persvarą – 12:2. Šeimininkams pavyko pagerinti savo žaidimą, o panevėžiečių persvara greitai ištirpo. Įpusėjus mačo ketvirčiui „Lietkabelio“ komanda pirmavo vos 3 taškais – 12:9. Po pirmojo susitikimo panevėžiečiai persvaros jau nebeturėjo, o rezultatas buvo lygus – 16:16.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Telenet Giants“ komanda, kuri pirmą sykį šiame susitikime išsiveržė į priekšį 18:16. Po to, kai Belgijos ekipa savo persvarą sugebėjo padidini iki 4 taškų (24:20), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, šeimininkai greitai įgijo dviženklę persvarą, o įpusėjus antrajam kėliniui pirmavo jau 10 taškų skirtumu – 30:20.

Panevėžiečiai nesutriko ir dar iki pertraukos sugebėjo sušvelninti atsilikimą. Poilsio komandos išėjo „Telenet Giants“ komandai pirmaujant rezultatu 43:37.

Antrąją susitikimo pusę panevėžiečiai pradėjo sėkmingai, pelnė 5 taškus be atsako ir savo atsilikimą sušvelnino iki minimumo 42:43. Po to vėl panevėžiečiai įkrito į duobę, o tuo pasinaudoję „Telenet Giants“ krepšininkai dar kartą šiame susitikime įgijo 10 taškų pranašumą 52:42.

Po N. Čanako paprašytos dar vienos minutės pertraukėlės „Lietkabelio“ krepšininkams pavyko stabilizuoti žaidimą ir vėl priartėti prie šeimininkų 52:56.

Prieš lemiamą, ketvirtąjį, susitikimo kėlinį panevėžiečiai nuo šeimininkų atsiliko 3 taškais – 58:61.

Mačo laimėtojas sprendėsi paskutiniame rungtynių ketvirtyje, kuriame geriau sekėsi „Telenet Giants“ komandai, kuri iškovojo pergalę rezultatu 86:77.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 18, Dorde Gagičius ir Gytis Masiulis po 13, Margiris Normantas 12.

Europos taurės turnyro pirmajame etape „Lietkabelio“ komandai liko sužaisti dvejas rungtynes. Gruodžio 16 dieną panevėžiečiai namuose susitiks su Andoros „MoraBanc“, o gruodžio 18 dieną savo aikštėje rungtyniaus su „Monaco“.

Šį šeštadienį Panevėžio „Lietkabelis“ LKL čempionato rungtynes namuose žais su Vilniaus „Rytu“.