P. Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ pradeda kovą dėl aukso

„Lietkabelis“ pradeda kovą dėl aukso

Jau šįvakar Vilniuje į kovą dėl čempionų vardo stos Lietuvos krepšinio liūtai – Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Panevėžiečiai žino aukso skonį: stipriausia Lietuvos krepšinio komanda „Lietkabelis“ pirmą sykį tapo 1985 metais, o 1988 metais dar kartą pakartojo šį puikų pasiekimą.

Kauno „Žalgirį“ LKL pusfinalio serijoje ant menčių paguldęs Panevėžio „Lietkabelis“ užkariavo krepšinio aistruolių širdis ir į finalą žengė visiškai pelnytai.

Aukštaitijos sostinės komanda padarė tai, ko nėra buvę per visą „Žalgirio“ gyvavimo istoriją – daugkartinius Lietuvos čempionus nugalėjusi tris kartus iš eilės, pirmą kartą jiems užkirto kelią į finalą.

Iki šiol „Žalgiris“ dar niekada nebuvo likęs už finalo borto.

Darbas dar nebaigtas

Po trijų iš eilės laimėtų rungtynių prieš daugkartinius Lietuvos čempionus „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas džiaugėsi savo komandos sėkme, bet pabrėžė, jog darbas dar nebaigtas.

„Dabar sunku pasakyti kažką protingo. Sveikinimai mano žaidėjams, šiuo metu džiaugiamės, bet darbas nėra baigtas. Turime ilsėtis ir ruoštis finalui. Startavome sutrikę, bet grįžome į rungtynes tik dėl gynybos, o po to pagavome ritmą puldami. Galų gale, „Žalgiris“ yra čempionų komanda, ji nepasidavė, šoko ant mūsų ir buvo labai sunku. Mūsų žaidėjai pradėjo šlubuoti, bet atidavė viską ir, manau, esame nusipelnę pergalės. Kaip treneris esu dirbęs finaluose Serbijoje, bet čia kas kita. Sezonui prasidedant dažnai to neminėjau, bet tikėjausi, kad šiemet pateksime į du finalus, ir tai įgyvendinome. Finale esame ne tam, kad pabūtume. Norėsime konkuruoti ir bandysime triumfuoti“, – nusiteikęs ketverius metus „Lietkabelį“ treniruojantis N. Čanakas.

Paskutinį sykį LKL finale „Lietkabelis“ žaidė 2017 metais.

Tuomet Kazio Maksvyčio auklėtiniai tenkinosi sidabro medaliais: „Lietkabelis“ finalo seriją „Žalgiriui“ pralaimėjo rezultatu 1:4 ir pelnė šalies čempionato sidabro medalius.

2018 bei 2019 metais „Lietkabelis“ mažajame finale nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ ir liko ketvirtas.

Vėliau du sezonus (2020 ir 2021 metais) panevėžiečiai iškovojo trečiąją vietą.

Jeigu šįmet „Lietkabeliui“ pavyktų laimėti LKL finale prieš Vilniaus „Rytą“, tai būtų jau trečias kartas, kai panevėžiečiai tampa šalies čempionais.

Stipriausia Lietuvos krepšinio komanda „Lietkabelis“ pirmą sykį tapo 1985 metais, o 1988 metais dar kartą pakartojo šį puikų pasiekimą.

Prieš 34 metus

1988 metų šalies čempionate panevėžiečiai per 22 reguliariojo sezono rungtynes pasiekė 18 pergalių ir iškovojo teisę žaisti finale turėdami savo aikštės pranašumą.

Lietkabelio“ varžove tuomet buvo Vilniaus „Šviesos“ komanda.

Pirmose finalo rungtynėse, vykusiose tuomečio Vilniaus pedagoginio instituto sporto salėje, „Šviesos“ gretose krepšinio mėgėjai pamatė net penkis meistrų komandos Vilniaus „Statybos“ žaidėjus: Gintarą Bačianską, Gintautą Vilką, Gintarą Pocių, Aloyzą Vasiliūną ir Saulių Nečiūną.

Visgi krepšinyje sėkmę ne visada lemia vardai ar individualus meistriškumas.

Taip nutiko ir tą sykį.

Panevėžiečiai, žaisdami darniai ir kovingai, iškovojo pergalę rezultatu 96:86.

Lietkabelio“ komandos gretose itin naudingu žaidimu išsiskyrė daugelio krepšinio specialistų vertinimu geriausia šalies gynėjų pora Gintaras Leonavičius su Ričardu Strašausku, taip pat aukštaūgis Virginijus Dambrauskas.

Šiame mače Panevėžio sirgaliai įrodė esantys tikri savo miesto patriotai.

Keletų specialiai užsakytų autobusų bei daugybe nuosavų lengvųjų automobilių „Lietkabelio“ gerbėjai vyko į Vilnių palaikyti savo numylėtinių.

Stebėti rungtynių susirinko ir gausus būrys panevėžiečių, tuo metu studijavusių Lietuvos sostinėje. „Lietkabelio“ krepšininkai aikštėje Vilniuje jautėsi kaip namie – juos karštai palaikė didžioji dalis rungtynes stebėjusių žiūrovų.

Dalis krepšinio specialistų abejojo, ar atsakomosiose rungtynėse namuose „Lietkabelis“ sugebės dar kartą nugalėti itin pajėgų varžovą.

Vis dėlto sausakimšai Panevėžio sporto rūmus užpildę žiūrovai didesnės intrigos neišvydo.

Panevėžiečiai dar didesne persvara 94:77 įveikė vilniečius ir antrą kartą klubo istorijoje tapo Lietuvos čempionais.

Krepšinio aistruoliai audringais plojimais sveikino ąžuolo vainikais padabintus garbės ratu žygiuojančius „Lietkabelio“ krepšininkus.

Panevėžiečiai užtikrintai įrodė, kad jie mūsų šalyje yra stipriausieji.

Čempiono prisiminimai

Du kartus „Lietkabelio“ komandos sudėtyje žaidęs šalies čempionu tapęs Remigijus Klivickas puikiai prisimena tuos laikus.

Pagal tuomečius Lietuvos krepšinio čempionato nuostatus šalies ekipoms galėjo atstovauti meistrų komandų Kauno „Žalgirio“ bei Vilniaus „Statybos“ žaidėjai. Tuo naudodavosi Vilniaus bei Kauno komandos, todėl mūsų, panevėžiečių, niekas ir nelaikė favoritais. Mūsų sėkmę lėmė puikus trenerių Vidmanto Paškausko ir Raimundo Sargūno vadovavimas. Absoliučiai visi krepšininkai turėjo aiškias funkcijas aikštėje ir jas stengėsi kuo tiksliau išpildyti. Jeigu pralaimėdavome rungtynes, niekas kaltų neieškodavo ir pykčių nebūdavo. „Lietkabelio“ komanda buvo labai vieningas ir draugiškas kolektyvas. Tuomet man, jaunam krepšininkui, nebuvo sunku integruotis į kolektyvą. Esu dėkingas vyresniems žaidėjams, o ypač komandos lyderiui Gintarui Leonavičiui, kuris negailėjo patarimų aikštėje ir už jos ribų“, – „Sekundei“ pasakojo R. Klivickas.

Paklaustas, kuo jam imponuoja dabartinis reprezentacinės miesto komandos žaidimas, buvęs krepšininkas išskyrė kelis aspektus.

Visų pirma pagyrimo nusipelno trenerių štabas su Nenadu Čanaku priešakyje. Puiki varžovų analizė, gynybos sistemų kaitaliojimas, geras žaidėjų fizinis pasirengimas leidžia „Lietkabelio“ krepšininkams skinti vieną pergalę po kitos. Komandos žaidėjams pavyksta aikštėje atskleisti savo geriausias savybes, tai yra be galo svarbu. Matosi, kad krepšininkai stiprūs psichologiškai – komandai atsiliekant, jie nepanikuoja, o žaisdami šaltakraujiškai sugeba grįžti į rungtynes. Puiki gynyba – vienas iš raktų į pergalę. Tuo puikiai naudojasi panevėžiečiai. „Lietkabelio“ krepšininkai savo optimalią sportinę formą pasiekė tada, kada labiausiai reikia – prieš pat atkrintamąsias varžybas. Smagu matyti taip rungtyniaujančius „Lietkabelio“ krepšininkus. Linkiu jiems iškovoti aukso medalius“, – kalbėjo R. Klivickas.

Startas šįvakar

Finale „Lietkabelis“ kausis su reguliariojo sezono nugalėtoju Vilniaus „Rytu“.

Sostinės klubas čempionato ketvirtfinalyje 3:1 įveikė Alytaus „Dzūkiją“, o pusfinalyje tokiu pačiu rezultatu nugalėjo „Šiaulius“.
Šį sezoną „Lietkabelis“ su „Rytu“ žaidė 4 kartus ir ekipos pasidalino po 2 pergales.

Panevėžiečiai sykį triumfavo LKL reguliariajame sezone (83:80) ir kartą Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje (82:80).

Kituose dvejuose reguliariojo sezono susitikimuose pajėgesni buvo vilniečiai (85:71 ir 90:86).

Dauguma krepšinio specialistų šįvakar Vilniuje startuojančioje finalo serijoje aiškaus favorito nemato.

Nemažai krepšinio specialistų teigia, kad vargu ar kažkuri iš komandų finalo seriją laimės sausu rezultatu 4:0. Kai kurie ekspertai prognozuoja, kad čempionui išsiaiškinti prireiks šešių, o gal net ir septynių susitikimų.

Kadangi „Ryto“ komanda tapo reguliariojo sezono nugalėtoja, ji turi namų aikštės pranašumą.

Jeigu finale prireiktų septynerių rungtynių, lemiamas mačas vyktų šalies sostinėje.

Šįvakar Vilniuje susitikimas tarp „Ryto“ ir „Lietkabelio“ komandų prasidės 18 valandą 30 minučių.

Antrasis finalo serijos mačas, numatytas gegužės 29 dieną, Panevėžio „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą.

Po to komandos vėl grįš į šalies sostinę – birželio 1 dieną 18 valandą 30 minučių „Rytas“ ir „Lietkabelis“ rungtyniaus Vilniuje.

Ketvirtąjį serijos mačą panevėžiečiai birželio 4 dieną 17 valandą žais namuose.

Jeigu prireiks daugiau rungtynių šalies čempionams išaiškinti, penktasis susitikimas birželio 7 dieną vyks Vilniuje, šeštasis – birželio 9 dieną Panevėžyje, birželio 12 dieną – vėl Vilniuje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų