„Lietkabelis“ po dramatiškos kovos nusileido „Rytui“

Ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) finalo rungtynėse intrigos netrūko. Šeštadieni Nenado Čanako vadovaujamas Panevėžio „Lietkabelis“ namuose po įnirtingos kovos 77:78 (22:19, 16:28, 20:7, 19:24). nusileido Vilniaus „Rytui“. Serijoje iki 4 pergalių vilniečiai pirmauja 3:1.

Susitikimo pradžioje „Ryto“ aukštaūgis Tanneris Leissneris pasižymėjo dviem taikliais metimais, bet tuo pačiu atsakė ir šeimininkai – 5:5. Netrukus pirmą savo tritaškį finalo serijoje smeigė Gediminas Orelikas. Puolėjas netrukus dar pridėjo tris baudų metimus ir „Lietkabelis“ įgijo persvarą – 14:10. Po atkaklaus pirmojo ketvirčio Panevėžio ekipa pirmavo 3 taškais (22:19).

Antrajame kėlinyje po Nikola Radičevičiaus reido „Lietkabelis“ pasiekė 5 taškų pranašumą – 26:21. Tačiau sostinės ekipa surengė savo sėkmingas atakas ir Luko Ulecko tritaškis jau išvedė į priekį svečius – 26:27. Vilniečiai toliau tęsė savo spurtą, kol šeimininkams nesisekė pelnyti taškų (26:33). Po pirmosios rungtynių dalies „Rytas“ turėjo 9 taškų persvarą – 38:47.

Po pertraukos „Lietkabeliui“ sunkiai sekėsi ieškoti kelių link varžovų krepšio – per 3 žaidimo minutes panevėžiečiai pelnė tik 3 taškus. Tačiau vėliau šeimininkai įsibėgėjo ir po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio bei N. Radičevičiaus dvitaškio ekipas skyrė tik taškas – 51:52. O netrukus Panagiotis Kalaitzakis ir persvėrė rezultatą. Bendras „Lietkabelio“ spurtas buvo net 15:0, o po trijų kėlinių Panevėžio ekipa pirmavo rezultatu 58:54.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. Sužaidus 3 minutes „Rytui“ pavyko išlyginti rezultatą (61:61), bet jau kitoje atakoje tritaškiu pasižymėjo Dovydas Giedraitis. Netrukus Panevėžio ekipa pasiekė 6 taškų pranašumą – 69:63. Vilniečių gretose spindėjo Kennethas Smithas, kurio kelios sėkmingos atakos leido svečiams priartėti iki 2 taškų (71:69). Visgi, vėliau „Lietkabeliui“ vėl pavyko kiek nutolti. Likus žaisti 34 sekundes Lukas Uleckas tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo (77:76). Kitoje atakoje panevėžiečiai prarado kamuolį, o Arnas Butkevičius dėjimu išvedė į priekį svečius. Lemiamu metu vilniečiai apsigynė.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Panagiotis Kalaitzakis (6 atk. kam.) po 17, Kristupas Žemaitis (3/4 trit.) 11, Džordže Gagičius 9.

„Rytas“: Kennethas Smithas (8 rez. perd.) 18, Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 12.