M. Garucko nuotr.

„Lietkabelis“ po pertraukos neatsilaikė prieš „Žalgirį“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL) atkrintamąsias rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo nesėkme. Antradienį panevėžiečiai išvykoje neatsilaikė prieš šalies čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ – 58:78 (11:18, 21:18, 10:23, 16:19).

Antrojoje rungtynių dalyje „Lietkabelis“ pristigo jėgų, nes vyr. treneris Nenadas Čanakas galėjo remtis vos 8 žaidėjų rotacija.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po A. White‘o dėjimo pirmavo 6:0. Tuo tarpu Panevėžio ekipos krepšininkai prametė gausybę metimų iš po krepšio. Pirmuosius taškus „Lietkabelis“ pelnė tik sužaidus daugiau nei 3 minutes, Tačiau įpusėjus ketvirčiui panevėžiečiai surengė kelias sėkmingas atakas paeiliui ir išsiveržė į priekį – 6:7. Po pirmųjų 10 žaidimo minučių žalgiriečiai turėjo 7 taškų pranašumą (18:11).

Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ pavijo savo varžovus. Po Mindaugo Kupšo dvitaškio komandas skyrė tik 3 taškai – 22:19. Kauniečiai į tai atsakė dviem rezultatyviomis atakomis. Visgi, Jamaras Wilsonas netrukus pataikė tritaškį ir Panevėžio ekipa priartėjo iki minimumo (26:25). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 4 taškų persvarą – 36:32.

Pirmojoje rungtynių pusėje „Lietkabelis“ puikiai atakavo krepšį iš tolimos distancijos – panevėžiečiai realizavo 4 tritaškius iš 11 bandymų (36%), tuo tarpu „Žalgiris“ – tik 1 iš 11 (9%).

Po didžiosios pertraukos šalies čempionai įjungė aukštesnę pavarą. Kauniečiai trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 8:2 ir įgijo dviženklę persvarą – 44:34. „Lietkabelio“ žaidimas visiškai sustojo – Aukštaitijos ekipa per daugiau nei 7 minutes pelnė vos 2 taškus. Tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ netrukus pasiekė rekordinį pranašumą (50:34). Prieš ketvirtąjį kėlinį Kauno ekipa turėjo net 17 taškų persvarą – 59:42.

Per paskutines 10 minučių situacija aikštelėje nepasikeitė – „Žalgiris“ ir toliau neleido suabejoti savo dominavimu.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 16, Aaronas White‘as 12, Nate‘as Woltersas 11.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 14, Mindaugas Kupšas 13, Saulius Kulvietis 8.