„Lietkabelis“ pergalę išplėšė paskutinę rungtynių sekundę

Šįvakar FIBA Čempionų lygos turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ Izraelyje susitiko su Holono „Unet“. Šį susitikimą panevėžieiai laimėjo rezultatu 69:68 (15:16, 17:20 , 22:19, 15:13).

Norint patekti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą, panevėžiečiai būtinai reikėjo įveikti varžovus bei tikėtis kitų dviejų sau palankių rezultatų – Sasario „Dinamo“ pergalės prieš Manresos „Baxi“ ir Ostendės „Filou“ – prieš Torunės „Polski Cukier“.

Šiame turnyre komandos susitiko jau antrąjį kartą. Pirmojo rato akistatą, gruodžio mėnesį vykusią Panevėžyje, „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 78:72 (15:14, 14:21 , 26:20, 23:17).

Rungtynes Izraelyje sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai. Sužaidus tris minutes „Lietkabelis“ pirmavo 5:2. Svečiai visą laiką pirmavo nežymia persvara, o šeimininkai tik 8-ąją susitikimo minutę išsiveržė į priekį 12:11. Nerezultayviai vykusiame pirmajame mačo kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įgyti kiek labiau apčiuopiamos persvaros. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių Holono „Unet“ komanda pirmavo vieno taško skirtumu 16:15.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 6:0 ir įgijo 7 taškų pranašumą – 22:15. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas tuomet paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiai pelnė penkis taškus be atsako ir sušvelnino atsilikimą iki dviejų taškų – 20:22. Vėliau vėl iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai, kurie įpusėjus antrajam ketvirčiui pirmavo 29:22. Kėlinio pabaigą neblogai sužaidę panevėžiečiai skirtumą sušvelnino iki keturių taškų. Poilsio komandos išėjo Holono „Unet“ ekipai pirmaujant 36:32.

Antrąją rungtynių pusę panevėžiečiai pradėjo sėkmingiau ir sumažino savo atsilikimą iki minimumo – 37:38. Gana greitai po tikslaus tolimo Vytenio Lipkevičiaus metimo rezultatas tapo lygus – 40:40. Trečiojo kėlinio viduryje po dviejų tikslių Tomo Dimšos tritaškių metimų ir Željko Šakičiaus įmestos baudos „Lietkabelis“ įgijo rekordinę persvarą – 47:41. Holono „Unet“ treneriai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios šeimininkams pavyko stabilizuoti žaidimą. Po trijų ketvirčių „Lietkabelis“ nuo šeimininkų atsiliko vienu tašku – 54:55.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame mačo kėlinyje. Įpusėjus šiam kėliniui Holono „Unet“ komanda pirmavo vos dviem taškais – 62:60. Jau kitoje atakoje Paulius Valinskas pataikė tritaškį metimą nuo lentos, „Lietkabelį“ išvesdamas į priekį – 63:62. Pačioje rungtynių pabaigoje aikštėje vyko tikra drama. Šeimininkai pirmavo 68:66, bet likus žaisti 0,9 sekundės prasižengė prieš iš trijų taškų zonos metusį Paulių Valinską. „Lietkabelio“ gynėjas pataikė visas tris baudas ir išplėšė pergalę „Lietkabeliui“ rezultatu 69:68.

Lietkabelis”: Željko Šakičius 17, Tomas Dimša 16, Paulius Valinskas 10.

Kitos dvejos rungtynės panevėžiečiams susiklostė palankiai. Sasario „Dinamo“ laimėjo prieš Manresos „Baxi“, o Ostendės „Filou“ įveikė Torunės „Polski Cukier“. „Lietkabelis“ pateko į kitą Čempionų lygos etapą.