„Lietkabelis“ paskutinėmis akimirkomis krito Belgrade

Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės turnyre patyrė apmaudžią nesėkmę. Panevėžiečiai išvykoje po ypač atkaklios kovos turėjo pripažinti Belgrado „Partizan“ ekipos pranašumą – 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17).

Susitikimas su viena stipriausių Europos taurės ekipų prasidėjo sudėtingai. Belgrado klubas nuo pirmųjų akimirkų ėmėsi iniciatyvos – šeimininkai be didesnio vargo išsiveržė į priekį (8:2). „Partizan“ visą pirmąjį ketvirtį dominavo, neleisdamas „Lietkabeliui“ pernelyg arti priartėti. Kasparas Bėrzinis su kėlinio sirena smeigė tritaškį, po kurio panevėžiečiai turėjo 6 taškų deficitą – 20:14.

Serbijos ekipai labiau nutolti vis trukdydavo „Lietkabelio“ tolimi metimai. Po Kristupo Žemaičio ir Gedimino Oreliko tritaškių ekipas skyrė 4 taškai (30:26). „Partizan“ surengė kelias sėkmingas atakas, bet K. Žemaitis ir G. Orelikas vėl pridėjo po tolimą metimą – 36:32. Puikiai antrąjį ketvirtį sužaidusi Lietuvos ekipa po pirmosios rungtynių dalies atsiliko minimaliu skirtumu – 39:38.

Vos prasidėjus antrajai susitikimo daliai Belgrado komanda padidino savo pranašumą iki dviženklio ir išlaikė stabilų atstumą. Puikiai rungtyniavęs G. Orelikas paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis realizavo tris baudų metimus, išlaikydamas intrigą – 66:60.

Vis dėlto, ketvirtąjį kėlinį serbai pradėjo spurtu 7:0, pasiekdami didžiausią persvarą – 73:60. Tačiau Nenado Čanako auklėtiniai nepasidavė. Panevėžiečiai ir toliau sėkmingai rėmėsi tritaškiais, bei likus žaisti pusantros minutės priartėjo iki vos 3 taškų (80:77). Vis dėlto, šeimininkai paskutines minutes sužaidė užtikrinčiau – „Lietkabelis“ po garbingos kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Partizan“: Zachas Leday 19, Gregoras Glasas ir Alenas Smailagičius po 13.

Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19, Kristupas Žemaitis (4/5 trit.) ir Kasparas Bėrzinis po 12.