„Lietkabelis“ paskutinę sekundę palaužė Pasvalio ekipą

Permainingose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse ilgą laiką pirmavęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (8/12) klubas paskutinę akimirką nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai (14/6) – 77:80 (17:21, 20:19, 24:17, 16:23).

Svečių gretose dėl traumos rungtyniauti negalėjo Džordže Gagičius.

Panevėžio klubas susitikimą pradėjo galingai – po G. Maldūno dėjimo svečiai pirmavo rezultatu 3:11. „Lietkabelis“ apsukų nemažino ir toliau – T. Barniesas dvitaškiu su varžovo pražanga suteikė savo ekipai dviženklį pranašumą (8:18). Pasvalio ekipa vėliau jau grįžo į žaidimą ir po K. Giedraičio bei J. Manigat metimų priartėjo iki 4 taškų (17:21).

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai neleido „Pieno žvaigždėms“ priartėti. Puikiai rungtyniavęs T. Barniesas smeigė tritaškį, padidindamas svečių atotrūkį iki 8 taškų (26:34). Vis dėlto, du Tomo Lekūno tolimi metimai bei Jahennso Manigat tritaškis prieš pat antrojo ketvirčio pabaigą leido šeimininkams priartėti (37:38). Į tai „Lietkabelis“ atsakė dvitaškiu ir įpusėjus dvikovai pirmavo 3 taškais.

Po ilgosios pertraukos Pasvalio krepšininkai grįžo į aikštę su nauja energija ir netrukus rezultatas tapo lygus. „Pieno žvaigždės“ trečiojo ketvirčio viduryje surengė spurtą ir perėmė rungtynių kontrolę – 51:47. Po dar vieno Branko Mirkovičiaus tritaškio šeimininkai pasiekė jau 7 taškų persvarą – 61:54.

Ketvirtąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo galingu spurtu 7:2, taip pasiekdami 9 taškų pranašumą (68:59). Į tai Gabrielius Maldūnas atsakė 4 taškais paeiliui (68:63). Likus žaisti pusantros minutės E. Želionis pasižymėjo dvitaškiu, padidindamas „Pieno žvaigždžių“ persvarą iki 6 taškų (75:69). Tačiau likus žaisti 48 sekundes Kyle`as Vinalesas tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo (75:74). Pasvalio klubo žaidėjai puolė gelbėtis pražangomis – K. Vinalesas pataikė vieną iš dviejų, o T. Lekūnas sudėtingu dvitaškiu per rankas išlygino rezultatą – 77:77. Tačiau K. Vinalesas paskutinę sekundę tolimu metimu atnešė pergalę Panevėžio ekipai.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 18, Branko Mirkovičius 15.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 17, Gabrielius Maldūnas 16.