„Lietkabelis“ paskutinę sekundę išsigelbėjo prieš „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) prasidėjo atkrintamosios kovos. Reguliariajame sezone 3 vietą iškovojęs Panevėžio „Lietkabelis“ stojo į kovą su Klaipėdos „Neptūnu“, kuris užėmė 6 vietą turnyrinėje lentelėje.

Pirmajame ketvirtfinalio susitikime panevėžiečiai namų arenoje paskutinę akimirką 94:93 (21:29, 24:24, 18:19, 31:21) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki 2 pergalių pirmauja 1:0.

„Lietkabeliui“ rungtynių pradžioje nesisekė įgyti apčiuopiamo pranašumo, o po Beno Griciūno penkių taškų paeiliui jau klaipėdiečiai išsiveržė į priekį – 12:14. Tačiau netrukus Vytenis Lipkevičius tritaškiu persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (15:14). Uostamiesčio ekipa taip pat sėkmingai atakavo iš tolimos distancijos. Deividas Gailius smeigė trečiąjį komandos tritaškį, po kurio svečiai pirmavo jau 7 taškais – 15:22. „Lietkabeliui“ nesisekė sustyguoti komandinės gynybos, o tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ pirmajame kėlinyje įgijo 8 taškų persvarą (21:29).

Antrąjį ketvirtį Nenado Čanako auklėtiniai pradėjo sėkmingiau – P. Kalaitzakis perėmė kamuolį ir greitos atakos metu sumažino varžovų deficitą iki 6 taškų (25:31). Atrodė, jog „Lietkabelis“ gali perlaužti rungtynių eigą, tačiau tuomet trečią savo tritaškį pataikė Martynas Mažeika ir svečiai vėl nutolo – 34:42. Nors panevėžiečiams dar kartą pavyko priartėti, Matas Jogėla tritaškiu su sirena atstatė svečiams 8 taškų persvarą (45:53).

Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai dar labiau padidino savo pranašumą – Džiugo Slavinsko dvitaškis „Neptūnui“ leido nutolti 12 taškų (48:60). „Lietkabelis“ dėjo visas pastangas priartėti ir tai pavyko, tačiau svečiai kaip mat atstatydavo savo dominavimą. Uostamiesčio klubas prieš lemiamas 10 minučių turėjo 9 taškų persvarą – 61:72.

Panevėžiečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje kilo į šturmą, o aikštelėje užvirė nuožmi kova. P. Kalaitzakio ir Pauliaus Valinsko metimai sumažino šeimininkų deficitą iki vos 2 taškų (70:72). Visgi, Simas Galdikas dvitaškiu vėl leido „Neptūnui“ ramiau atsikvėpti (72:78). „Lietkabelis“ nepasidavė ir likus žaisti 4 minutes rezultatas tapo lygus – 78:78. Svečių ekipoje iniciatyvos ėmėsi D. Gailius – jo baudų metimai „Neptūnui“ sugrąžino nedidelę persvarą (86:89). Likus žaisti 23 sekundes ir svečiams pirmaujant 5 taškais, teisėjai užfiksavo nesportinę pražangą Žygimantui Janavičiui. „Lietkabelis“ priartėjo iki minimumo ir turėjo gelbėtis pražangomis. Galiausiai P. Kalaitzakis šūviu su sirena atnešė pergalę Panevėžio ekipai.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 19, Džordže Gagičius ir Gytis Masiulis po 16, Paulius Valinskas 14.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Deividas Gailius po 17, Žygimantas Janavičius 14.