„Lietkabelis“ palaužė Strasbūro ekipą

FIBA Čempionų lygos turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ (2/4) pasiekė antrą pergalę paeiliui. Aukštaitijos ekipa trečiadienį išvykoje palaužė Strasbūro SIG (2/4) ekipą iš Prancūzijos – 63:66 (12:17, 16:25, 18:11, 17:13). Šeimininkams tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės FIBA turnyre.

Rungtynių pradžioje abi komandas į priekį vedė aukštaūgiai. Šeimininkų ekipos puolėjas, anksčiau žaidęs Klaipėdos „Neptūne“, Jerai Grantas pelnė pirmuosius keturis savo ekipos taškus, tuo tarpu į tai penkiais taškais atsakė vienas „Lietkabelio“ lyderių Željko Šakičius. Beveik visą pirmąjį ketvirtį komandos žaidė taškas į tašką, tačiau paskutinėmis minutėmis panevėžiečiai kiek atsiplėšė – 12:17.

Antrąjį ketvirtį Nenado Čanako auklėtiniai pradėjo sėkminga atkarpa, kuri leido pasiekti dviženklį pranašumą – 12:22. Prancūzijos ekipai niekaip nesisekė pavyti svečių, tuo tarpu puikų žaidimą demonstravę „Lietkabelio“ žaidėjai pasiekė 13 taškų pranašumą (24:37). Prieš pat didžiąją pertrauką Ž. Šakičius pataikė tolimą metimą, o ekipas skyrė 14 taškų – 28:42.

Antrojoje rungtynių dalyje ir toliau sąlygas diktavo Panevėžio klubas. Svečiams išlaikyti savo persvarą leido puikus pataikymas iš toli – iš 15 mestų tritaškių tikslą pasiekė net 9 (60%). Ta2iau Strasbūro ekipa nebuvo linkusi pasiduoti anksčiau laiko – SIG inicijavo spurtą ir priartėjo iki 7 taškų – 46:53.

Ketvirtajame kėlinyje prancūzai kvėpavo panevėžiečiams į nugarą (51:55), tačiau varžovus tritaškiu nuramino Tomas Dimša. Vis dėlto, „Lietkabelio“ puolimas sustojo, o įpusėjus ketvirčiui, SIG priartėjo iki minimumo (57:58). Problemos tuo nesibaigė –Boris Dallo realizavo du baudų metimus ir šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (59:58). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Ž. Šakičius sudėtingu metimu „Lietkabeliui“ leido pirmauti 5 taškais (59:64), bet netrukus Gabe Yorkas atsakė tolimu metimu (62:64). Varžovai, atsilikdami 1 tašku, stengėsi gelbėtis greitomis atakomis, tačiau jos tikslo nepasiekė. Likus žaisti 8 sekundes, J. Grantas prasižengė prieš Paulių Valinską. Šis realizavo abu baudų metimus (63:66). Prancūzų tritaškiai skriejo pro šalį ir Panevėžio ekipa iškovojo sunkią pergalę.

SIG: Gabe Yorkas 20, Jerai Grantas (10 atk. kam.) 14.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 21, Vytenis Lipkevičius 14, Margiris Normantas 10.