„Lietkabelis“ palaužė šiauliečius po atkaklios kovos

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje (10/6) tik susitikimo pabaigoje palaužė čempionato autsaiderius „Šiaulių“ (4/12) krepšininkus – 71:80 (12:23, 21:11,22:24, 16:22).

Šiauliečiai pralaimėjo jau šeštą kartą paeiliui. „Lietkabelio“ gretose debiutavo 31 metų puolėjas iš Latvijos Rihardas Kuksikas. Legionerius sezoną pradėjo „Liepaja“ klube.

Aukštaūgių vedamas Panevėžio klubas tiesiog pribloškė šiauliečius įspūdingu spurtu 18:2. Nors vėliau Antano Sireikos auklėtiniai pagavo žaidimo ritmą ir kiek sumažino atotrūkį, po pirmojo ketvirčio „Lietkabelio“ pranašumas buvo akivaizdus – 12:23.

Antrajame kėlinyje vaizdas apsivertė – „Šiauliai“ spurtavo 12:0 ir po E. Stankevičiaus tritaškio persvėrė rezultatą – 24:23. Panevėžiečiai taškus pelnė tik sužaidus daugiau nei pusę antrojo ketvirčio. Pirmąją rungtynių dalį „Lietkabelis“ laimėjo minimaliu skirtumu – 33:34.

Aiškumo neįnešė ir trečiasis ketvirtis, kuriame komandos ir toliau kovojo taškas į tašką. Kėlinio pabaigoje Tomas Dimša pasižymėjo tritaškiu, kuris leido pirmauti 3 taškais – 55:58.

Lemiamą ketvirtį „Lietkabelis“ pradėjo atkarpa 8:0 ir po M. Sajaus dvitaškio panevėžiečiai susigrąžino dviženklį pranašumą – 55:66. Nors šiauliečiai dar bandė gelbėtis, jų pastangos buvo bevaisės – Nenado Čanako auklėtiniai iškovojo pergalę.

„Šiauliai“: Keronas DeShieldsas 16, Benas Griciūnas 13, Eimantas Stankevičius 8.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 21, Martynas Sajus 18, Tomas Dimša 10.