„Lietkabelis“ nusileido „Monaco“ ekipai

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Monake žaidė Europos taurės antrojo turo mačą su vietos „AS Monaco“ ekipa. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 57:82 (17:17, 17:18, 8:35, 15:12).

Šalia Prancūzijos įsikūrusi nedidelė valstybė turi savo krepšinio klubą, kuris trečią sezoną iš eilės varžosi antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno klubiniame turnyre.

„AS Monaco“ tarpsezonyje gerokai pakeitė savo sudėtį – pasikvietė net 9 naujokus. Iš praėjusio sezono sudėties liko tik Jaleelas O‘Brienas, Wilfriedas Yeguete ir buvęs žalgirietis Dee Bostas.

Pirmajame Europos taurės turnyro susitikime „Monaco“ išvykoje 82:76 įveikė Andoros „MoraBanc“, o „Lietkabelis“ namuose rezultatu 61:76 pralaimėjo Bolonijos „Virtus“.

Trenerio Nenado Čanako auklėtiniai susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Kyle‘as Vinalesas, Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Gytis Masiulis ir Marinas Maričius.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir mačo pradžioje pirmavo rezultatu 7:0. Pirmuosius taškus šiame susitikime panevėžiečiai pelnė šiame mače sužaidus daugiau nei tris minutes, kai tritaškį metimą pataikė P. Valinskas. Kėlinio viduryje, po Gabrieliaus Maldūno tikslaus metimo iš po krepšio, „Lietkabelis“ sumažino atsilikimą iki minimumo – 8:9. Iškart po to „Monaco“ krepįininkai laimėjo atkarpą 5:0 ir vėl nutolo 5 taškais 14:9. Priešpaskutiniąją pirmojo ketvirčio minutę K. Vinalesas realizavo abu baudos metimus ir pirmą kartą šiame susitikime išlygino rezultatą 15:15. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje prie „Monaco“ krepšio prasiveržęs ir du taškus pelnęs Margiris Normantas pirmą sykį šiame mače išvedė „Lietkabelį“ į priekį 19:17. Po to aikštėje vyko kova taškas į tašką ir ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda. Sužaidus pusę rungtynių laiko „Monaco“ ekipa pirmavo vos vienu tašku 35:34.

Antrąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie poros minučių atkarpą laimėjo 14:2 ir įgijo didžiausią persvarą susitikime 49:36. Panevėžiečiai dažnai klydo, o tuo sumaniai naudojosi „Monaco“ krepšininkai. Šeimininkai nemažino apsukų ir įpusėjus trečiajam mačo ketvirčiui 53:39. Dar po kelių minučių „Monaco“ persvara jau siekė 21 tašką – 63:42.

Beviltiškai rezultatu 8:35 pralaimėję trečiąjį susitikimo kėlinį panevėžiečiai prieš paskutinį mačo ketvirtį atsiliko net 28 taškais – 42:70.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas. „Monaco“ šventė pelnytą pergalę rezultatu 82:57.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 13, Margiris Normantas 11, Paulius Valinskas 10, Kyle‘as Vinalesas 9.

Šį sekmadienį panevėžiečiai LKL čempionato rungtynes Pasvalyje žais su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais.

Spalio 14 dieną „Lietkabelis“ Europos taurės trečiojo turo rungtynes namuose žais su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 19 valandą.