„Lietkabelis“ nusileido Kauno „Žalgiriui“

Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjo Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyras. Pirmajame pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ susitiko su Kauno „Žalgiriu“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 72:82 (17:19, 21:19, 14:27, 20:17).

Rungtynes su kauniečiais „Lietkabelio“ krepšininkai pradėdo tokios sudėties: Paulius Valinskas, Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius ir Martynas Sajus.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šalies čempionai. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 7:0. Po to, kai kauniečiai įgijo 9 taškų persvarą (11:2), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Panevėžiečiams labai sunkiai sekėsi rinkti taškus puolime. Į pusėjus pirmajam mačo ketvirčiui, „Lietkabelio“ krepšininkai buvo pelnę vos 2 taškus. Antroje kėlinio pusėje panevėžiečiams sekėsi žymiai geriau. Po tikslaus Ž. Šakičiaus tritaškio metimo „Lietkabelis“ savo atsilikimą sumažino iki dviejų taškų ir pirmąjį ketvirtį pralaimėjo tik 17:19.

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo tiksliu Pauliaus Valinsko metimu, po kurio rezultatas tapo 19:19. Jau kitoje atakoje Margiris Normantas pirmą kartą šiame mače išvedė panevėžiečius į priekį – 21:19. Netrukus po Rihardo Kuksiko tritaškio ir Pauliaus Valinsko baudos metimų „Lietkabelis“ jau pirmavo 26:19. Įpusėjus antrajam kėliniui N. Čanako auklėtiniai įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą – 31:22. Po „Žalgirio“ stratego Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės kauniečiai atkarpą laimėjo rezultatu 9:0 ir išlygino rezultatą 31:31. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 38:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje rungtynės taip pat vyko taškas į tašką. Keli teisėjų sprendimai smarkiai sunervino „Lietkabelio“ strategą N. Čanaką, kuris buvo nubaustas technine pražanga. Sužaidus pusę laiko trečiajame ketvirtyje rezultatas buvo lygus 48:48. Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Lietuvos čempionams. Po trijų kėlinių kauniečiai turėjo rekordinę 13 taškų persvarą – 65:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar labiau padidino savo pranašumą ir pirmavo jau solidžiu 18 taškų skirtumu – 70:52. Susitikimą laimėje rezultatu 82:72, kauniečiai pateko į Karaliaus Mindaugo turnyro finalą, kur kovos dėl garbingo trofėjaus.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 17, K. Riversas 16, Z. Leday 12, T. Walkupas 11.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 14, T. Dimša, G. Maldūnas ir Ž. Šakičius po 11.

Pralaimėję „Žalgirio“ krepšininkams, rytoj panevėžiečiai žais dėl trečiosios vietos. „Lietkabelio“ varžove bus ta komanda, kuri pralaimės antrojo pusfinalio susitikimą tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“.