„Lietkabelis“ nusileido Ispanijos klubui

Šiandien FIBA Čempionų lygos pirmąsias aštuntfinalio rungtynes Saragosos „Casademont“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje žaidė su Saragosos „Casademont“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 67:76 (20:21, 19:24, 10:20, 18:11).

Nors pirmuosius taškus šiame mače pelnė šeimininkai, Tomas Dimša tikslius tritaškiu metimu persvėrė rezultatą „Lietkabelio“ naudai. Nuo pat mačo pradžios aikštėje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui „Casademont“ pirmavo 15:13. Po pirmojo rungtynių kėlinio Ispanijos ekipa pirmavo vos vieno taško skirtumu – 21:20.

Antrojo kėlinio pradžioje jau „Lietkabelis“ buvo priekyje 23:21. Abi komandos žaidė rezultatyviai, o jų atakos nebuvo ilgos. Panevėžiečiai dažnai šeimininkų krepšį atakuodavo iš tritaškio zonos ir tai jiems neblogai sekėsi. Antrojo ketvirčio viduryje rezultatas buvo lygus 34:34. Prieš pat didžiąją rungtynių pertrauką šeimininkams pavyko įgyti 6 taškų persvarą. Poilsio komandos išėjo „Casademont“ ekipai pirmaujant rezultatu 45:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje ispanai pelnė 7 taškus be atsako ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 52:39. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Šiame ketvirtyje savo pirmuosius taškus svečiai pelnė sužaidus dvi su puse minutės. Susikrautą dviženklę persvarą „Casademont“ krepšininkai išlaikė ir toliau – 58:45. Šeimininkai labai kibiai gynėsi, o panevėžiečiai pradėjo dažniau klysti. Po trijų kėlinių ispanai pirmavo rezultatu 65:49.

Paskutiniame susitikimo ketvirtyje „Casademont“ krepšininkai nemažino apsukų. Panevėžiečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui ispanai pirmavo rezultatu 69:53. Rungtynių pabaigoje didesnės intrigos jau nebuvo. „Lietkabeliui“ pavyko sušvelninti rezultatą, bet „Casademont“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 76:67.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 18, Tomas Dimša 16, Gabrielius Maldūnas 8, Vytenis Lipkevičius 6.

Aštuntfinalio serija vyks iki dviejų pergalių. Antroji šių komandų dvikova vyks kovo 10-ąją Panevėžyje. Jeigu po dviejų susitikimų serijos rezultatas bus lygus, lemiamas, trečiasis, mačas įvyks Ispanijoje.