„Lietkabelis“ nugalėjo Latvijos komandą

Panevėžyje vykusiame tradiciniame Raimundo Sargūno krepšinio taurės turnyre, kuriame dalyvavo keturios ekipos, „Lietkabelio“ komanda užėmė trečiąją vietą.

Šiandien vykusiame mažajame finale panevėžiečiai rezultatu 93:79 (30:13, 25:22, 13:23, 25:21) įveikė Latvijos komandą „Ogrę“.

Skirtingai nei vakarykščiame susitikime su „Avtodor“, šeimininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 4:0. Panevėžiečiai pirmajame rungtynių ketvirtyje pirmavo visą laiką. Kėlinio viduryje „Lietkabelis“ turėjo 6 taškų persvarą – 16:10. Labai sėkmingai mačo pradžioje rungtyniavo Martynas Sajus, per pirmąsias 5 žaidimo minutes savo komandai pelnęs 10 taškų. Po šio krepšininko tikslaus metimo 7-ąją rungtynių minutę šeimininkai pirmą sykį įgijo dviženklį pranašumą 21:10. Po pirmojo mačo ketvirčio „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 30:13.

Antrąjį rungtynių ketvirtį panevėžiečiai pradėjo labai susikaupę ir toliau didino savo persvarą. Šio kėlinio pradžioje „Lietkabelio“ persvara šoktelėjo iki 21 taško – 34:13. Gana ilgai šeimininkų persvara buvo apie 18-20 taškų. Poilsio komandos išėjo „Lietkabeliui“ pirmaujant rezultatu 55:35.

Iškart po pertraukos abiejų komandų krepšininkai apsikeitė taikliais metimais, bet po to svečiai sumažino savo atsilikimą iki 13 taškų – 44:57. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos panevėžiečiai vėl pagerino savo žaidimą ir padidino persvarą. Svečiai iš Latvijos nebuvo linkę nuleisti rankų anksčiau laiko. Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis pelnę dvitaškį, „Ogrės“ krepšininkai savo atsilikimą sumažino iki 10 taškų – 58:68.

Prabėgus 2 minutėms ketvirtajame kėlinyje komandas skyrė 9 taškai – 73:64. Sėkmingai sužaidę 3 minučių atkarpą šeimininkai vėl atstatė 15 taškų pranašumą (83:68). Rungtynių pabaigoje didesnės intrigos jau nebuvo. „Lietkabelis“ 93:79 nugalėjo „Ogrę“ ir R. Sargūno turnyre užėmė trečiąją vietą.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus pelnė 19 taškų, Femi Olujobi 18, Tomas Lekūnas 11, Tomas Dimša 10, Vytenis Lipkevičius 8, Gabrielius Maldūnas, Željko Šakičius ir Margiris Normantas po 7.

Didžiajame finale šįvakar varžosi du VTB Vieningosios krepšinio lygos klubai – Permės „Parma“ ir Saratovo „Avtodor“. Susitikimas tarp šių dviejų Rusijos komandų „Cido“ arenoje prasidėjo 20 valandą.