P/ Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ nepasipriešino „Nevėžiui“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (2/2) patyrė antrąjį pralaimėjimą paeiliui.

Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose buvo nušluoti Kėdainių „Nevėžio“ (1/3) ekipos, kuriai tai buvo tik pirmoji pergalė pirmenybėse – 91:68 (18:14, 29:11, 19:19, 25:24).

Rungtynes abi ekipos pradėjo netaikliais metimais, tačiau netrukus „Lietkabelio“ taškų sąskaitą atidarė Tomas Dimša, tritaškį pridėjo Kendrickas Brownas ir svečiai atitrūko – 0:5. Kėdainių ekipoje pirmuosius taškus Laurynas Beliauskas pelnė sužaidus tik daugiau nei tris minutes. Panevėžiečiams puikiai sekėsi gintis nuo varžovų atakų, taip pat žaidimas klostėsi ir puolime – po Vytenio Lipkevičiaus tolimo metimo svečių persvara dar išaugo (4:10). Tačiau netrukus situacija visiškai pasikeitė. „Nevėžio“ krepšininkai inicijavo spurtą 8:2 ir rezultatas tapo lygus – 12:12. „Lietkabelio“ puolimas visiškai sustojo, tuo tarpu aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (16:13). Per pirmąsias 10 minučių panevėžiečiai suklydo net 6 kartus.

Antrasis ketvirtis Nenado Čanako auklėtiniams prasidėjo tiesiog tragiškai. Brolių Kalaitzakių vedamas „Nevėžis“ surengė dar vieną rezultatyvią atkarpą 9:0, po kurios Kėdainių komanda pasiekė rekordinę 13 taškų persvarą (27:14). „Nevėžis“ antrojo kėlinio metu demonstravo milžinišką dominavimą – po vidurio puolėjo Viny Okouo dėjimo kėdainiškiai dar labiau padidino pranašumą – 37:22. Panevėžio ekipos žaidime nebuvo nei puolimo, nei gynybos, o tai išnaudojęs „Nevėžis“ pradėjo smagintis – surengė dar vieną spurtą ir po dviejų kėlinių pirmavo stulbinama 22 taškų persvara.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelio“ žaidimas ir toliau atrodė slogus, o „Nevėžis“ sėkmingai didino savo pranašumą. Nenado Čanako vadovaujamiems panevėžiečiams nepavyko sumažinti savo deficito prieš lemiamas 10 minučių – komandas ir toliau skyrė milžiniška 22 tašku persvara (66:44).

„Lietkabeliui“ nepavyko grįžti į žaidimą ir ketvirtajame kėlinyje. Visišką ekipos desperaciją atspindėjo vyr. trenerio Nenado Čanako techninė pražanga. Per likusį laiką „Nevėžis“ neleido varžovams net pagalvoti apie intrigą ir iškovojo įspūdingą pirmąją pergalę LKL čempionate.

„Nevėžis“: Laurynas Beliauskas 22, Panagiotis Kalaitzakis ir Georgios Kalaitzakis (9 atk. kam.) po 18.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 13, Željko Šakičius 12, Martynas Sajus 10.