„Lietkabelis“ neatsilaikė prieš „Rytą“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (2/3) patyrė trečiąjį pralaimėjimą per penkerias rungtynes. Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje 85:71 (19:15, 21:26, 22:14, 23:15) neatsilaikė prieš Vilniaus „Ryto“ (3/1) ekipą.

Sostinės klubui šiame mače negalėjo padėti Margiris Normantas ir Martynas Pacevičius dėl jiems diagnozuotų koronaviruso atvejų.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo vilniečiai, tačiau „Lietkabelis“ į tai atsakė 6 taškais be atsako ir netrukus išsiveržė į priekį (4:6). Pirmojo kėlinio metu ir toliau vyko atkakli kova – „Ryto“ naujokas Marko Tejičius pelnė 4 taškus paeiliui ir rezultatas vėl tapo lygus (14:14). Kovingas pirmasis ketvirtis baigėsi nedidele vilniečių persvara – 19:15.

Antrojo kėlinio pradžioje Arnas Butkevičius panevėžiečių krepšį sudrebino galingu dėjimu, po kurio „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės – 21:17. Netrukus panevėžiečiai vėl išlygino rezultatą kai po krepšiu pasižymėjo Džordže Gagičius (24:24). Sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę „Lietkabelio“ krepšininkai pirmąją rungtynių dalį laimėjo minimaliu skirtumu – 40:41.

Po pertraukos tęsėsi žūtbūtinė kova. Agresyviai puolime rungtyniavęs Arnas Butkevičius vėl išvedė į priekį vilniečius – 48:45. Netrukus Panagiotis Kalaitzakis užsidirbo nesportinę pražangą prieš tą patį A. Butkevičių, o tuo pasinaudoję vilniečiai tęsė savo spurtą, pasiekdami dviženklę persvarą (56:45). Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ turėjo 7 taškų deficitą – 62:55.

Džordže Gagičius galingu dėjimu sumažino svečių atsilikimą, tačiau jau kitoje atakoje panevėžiečius tritaškiu nubaudė Vaidas Kariniauskas (65:57). Sužaidus vos 3 minutes ketvirtajame kėlinyje tiek D. Gagičius, tiek Gabrielius Maldūnas jau buvo užsidirbę po 4 asmenines pražangas. Nepaisant to, netrukus D. Gagičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o tai leido „Lietkabeliui“ vėl priartėti iki 5 taškų (69:64). Dar du baudų metimus pridėjo Nikola Radičevičius ir komandas skyrė jau tik vienas metimas. Tačiau likus žaisti 3 minutes Gytis Radzevičius tolimu metimu vėl leido sostinės ekipai atsikvėpti – 76:67. Netrukus tas pats G. Radzevičius dėjimu grąžino „Rytui“ dviženklę persvarą – 80:69. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė ir panevėžiečiai patyrė dar vieną pralaimėjimą LKL čempionate.

„Rytas“: Ivanas Buva (7 atk. kam.) 20, Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius 15, Vaidas Kariniauskas 11

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 19, Gediminas Orelikas 10, Kristupas Žemaitis 9.