P, Židonio nuotr.

„Lietkabelis“ neatsilaikė prieš „Nevėžį“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate šeštadienį nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (15/7) keturių pergalių serija. Traumų persekiojami panevėžiečiai išvykoje neatsilaikė prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (7/16) – 76:67 (16:19, 24:14, 15:18, 21:16).

„Lietkabeliui“ šiame susitikime vėl negalėjo padėti trys pagrindiniai krepšininkai: Džordže Gagičius, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius. Tuo tarpu prie Kėdainių ekipos vairo sugrįžo pirmoje sezono pusėje komandą treniravęs Marius Kiltinavičius.

Sėkmingai rungtynes vėl pradėjo Tadas Vaičiūnas – jaunasis „Lietkabelio“ žaidėjas smeigė du tritaškius iš eilės, tačiau šeimininkai į tai atsakė savo atakomis (5:6). „Nevėžis-Optibet“ savo žaidimą labiau bandė grįsti metimais iš artimos distancijos, tuo tarpu T. Vaičiūnas pasižymėjo jau trečiuoju savo tritaškiu, vėl išvesdamas į priekį svečius (10:11). Atkaklų pirmąjį ketvirtį nedidele persvara laimėjo panevėžiečiai – 16:19.

„Nevėžio-Optibet“ žaidėjai su didele energija pradėjo antrąjį kėlinį – greitoje atakoje Abramo Canka pelnė dvitaškį su pražanga ir skirtumas sumažėjo iki minimumo (21:22). Kol panevėžiečiai bandė susigrąžinti rungtynių kontrolę, Kėdainių ekipa tęsė sėkmingą atkarpą – Justas Tamulis pataikė du tritaškius iš eilės ir šeimininkai jau pirmavo penkiais taškais (27:22). Užtikrintai antrąjį ketvirtį sužaidę „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai po dviejų kėlinių prieš „Lietkabelį“ pirmavo rezultatu 40:33.

Po ilgosios pertraukos Kėdainių klubas ir toliau nemažino apsukų – Julius Kazakauskas dvitaškiu iš po krepšio leido šeimininkams pasiekti dviženklę persvarą (44:33). Panevėžio ekipa ėmėsi tirpdyti varžovų pranašumą. P. Valinsko bei M. Valinsko tritaškiai „Lietkabeliui“ po ilgos pertraukos leido priartėti iki 4 taškų – 48:44. Sėkmingą svečių atkarpą pratęsė jau penktasis T. Vaičiūno tritaškis iš tiek pat bandymų (48:47). Tačiau ketvirčio pabaigoje panevėžiečiai suklydo net tris atakas iš eilės. Tuo pasinaudoję šeimininkai prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo 4 taškų persvarą – 55:51.

Fenomenalų pasirodymą surengęs Tadas Vaičiūnas ketvirčio pradžioje smeigė šeštąjį savo tritaškį, tačiau kitoje aikštelės pusėje tuo pačiu atsakė Sedrickas Barefieldas – 63:58. „Lietkabelio“ situacija pasidarė kritinė, kai likus žaisti mažiau nei 3 minutes J. Tamulio tritaškis šeimininkams sugrąžino dviženklę persvarą (71:61). Per likusias minutes situacija nepasiketė – Kėdainių klubas nutraukė pralaimėjimų seriją.

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 21, Justas Tamulis 13.

„Lietkabelis“: Tadas Vaičiūnas 18, Paulius Valinskas 12, Kyle‘as Vinalesas ir Gytis Masiulis po 10.