„Lietkabelis“ neatsilaikė prieš „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (21/12) išvykoje neatsilaikė prieš puikią formą demonstruojantį Klaipėdos „Neptūna“ (13/21) – 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18).

Iš duobės lipanti uostamiesčio ekipa iškovojo jau 4-ąją pergalę paeiliui. Šiame susitikime „Lietkabeliui“ dėl traumos negalėjo padėti ekipos lyderis Kyle`as Vinalesas.

Rungtynes svečiai pradėjo sėkmingai, tačiau į tai Simas Galdikas atsakė dvitaškiu su pražanga – 3:4. Atkakli kova taškas į tašką tęsėsi visą pirmąjį kėlinį. Baudos aikštelėje dominavęs Džordže Gagičius padidino „Lietkabelio“ persvarą iki 5 taškų, tačiau jau kitoje atakoje dėjimu atsilygino Norbertas Giga – 12:15. Besibaigiant pirmajam ketvirčiui šeimininkai dar labiau priartėjo ir po 10 minučių ekipas skyrė tik taškas (16:17).

Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo atkarpa 11:4 ir perėmė rungtynių iniciatyvą – 27:21. Nenado Čanako auklėtiniams prieš pat didžiąją pertrauką pavyko kiek sumažinti deficitą, bet S. Galdiko dvitaškis su antrojo ketvirčio sirena leido uostamiesčio ekipai išsaugoti 5 taškų pranašumą (41:36).

Antrojoje rungtynių dalyje Panevėžio klubas ėmė tirpdyti varžovų pranašumą, o Gytis Masiulis baudų metimais leido „Lietkabeliui“ vėl išsiveržti į priekį – 45:46. „Neptūnas“ nesutriko ir į tai atsakė savo spurtu 6:0, vėl susigrąžindamas nedidelę persvarą (51:46). Deividas Gailius pridėjo dar 5 taškus be atsako, o ekipas skyrė jau 8 taškai – 56:48. Klaipėdiečiams prieš lemiamą ketvirtį pavyko susikrauti dviženklę persvarą (65:55).

„Lietkabelis“ ketvirtajame kėlinyje bandė vytis varžovus, tačiau šeimininkai rungtyniavo užtikrintai. Likus žaisti 5 minutes, N. Giga tritaškiu dar labiau padidino „Neptūno“ pranašumą – 76:65. Panevėžiečiams priartėti prie varžovų nuolat trukdė klaidos, o rungtynių pabaigoje mesti tritaškiai skriejo pro šalį. „Neptūnas“ iškovojo sudėtingą, tačiau pelnytą pergalę.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19, Martynas Mažeika, Žygimantas Janavičius ir Simas Galdikas po 12.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 17, Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 14.