„Lietkabelis“ namuose parklupdė „Žalgirį“

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) antrąsias pusfinalio serijos rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Kauno „Žalgiriu“. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 79:55 (20:16, 21:11, 14:16, 17:12).

Pirmajame šių dviejų komandų pusfinalio serijos, kur žaidžiama iki trijų pergalių, mače išvykoje žaidę panevėžiečiai apmaudžiai po dramatiškos kovos rezultatu 70:71 (19:16, 17:18, 20:21, 14:16) nusileido Lietuvos čempionams.

Pirmuosius taškus „Cido“ arenoje pelnė „Lietkabelio“ aukštaūgis Džordže Gagičius, bet svečiai iš karto atsakė taikliu metimu. Mačo pradžioje kova vyko taškas į tašką. Sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus 6:6. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui, po Vytenio Lipkevičiaus tikslaus tritaškio metimo, aikštės šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą -13:8. Po to, kai Gabrielius Maldūnas panevėžiečių pranašumą padidino iki 7 taškų (17:10), Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Nors šalies čempionams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, pirmąjį mačo ketvirtį laimėjo „Lietkabelis“ rezultatu 20:16.

Sėkmingai antrąjį kėlinį pradėję aikštės šeimininkai savo pranašumą padidino iki 8 taškų – 24:16. Po Dovydo Giedraičio tritaškio bei Nikolos Radičevičiaus dvitaškio panevėžiečiai pirmavo rekordine 12 taškų persvara 31:19. „Žalgirio“ strategas K. Maksvytis vėl buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tai nepadėjo – po kelių akimirkų komandas jau skyrė 16 taškų – 37:21. Aikštėje kauniečiai atrodė visiškai sutrikę, o tuo pasinaudoję „Lietkabelio“ krepšininkai savo pranašumą padidino iki 21 taško – 45:24. Piroje rungtynių pusėje aiškiai dominavo panevėžiečiai – poisio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 48:27.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai trijų minučių atkarpą laimėjo 8:2, po kurios panevėžiečių persvara sumažėjo iki 15 taškų – 50:35. Tada „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Įpusėjus trečiajam kėliniui aikštės šeimininkai pirmavo 55:37, o pasibaigus šiam ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo 62:43.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. Audringai gausiai į „Cido“ areną susirinkusių žiūrovų palaikomi „Lietkabelio“ krepšininkai mėgavosi žaidimu ir varė į neviltį daugkartinius šalies čempionus. Susitikimą laimėjęs rezultatu 79:55, „Lietkabelis“ atsirevanšavo „Žalgiriui“ už prieš dvi dienas patirtą pralaimėjimą Kaune. Dabar šios pusfinalio serijos rezultatas 1:1.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 21, Džordže Gagičius 15, Panagiotis Kalaitzakis 9, Nikola Radičevičius ir Dovydas Giedraitis – po 8.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 16, Tyleris Cavanaugh 10, Tai’us Websteris ir Nielsas Giffey – po 6, Lukas Lekavičius 5.

Trečiasis šių komandų susitikimas vyks gegužės 19 dieną Kaune. Ketvirtosios rungtynės Panevėžyje, „Cido“ arenoje, bus rengiamos gegužės 21 dieną 17 valandą. Esant lygiam serijos rezultatu 2:2, penktasis, lemiamas mačas, gegužės 23 dieną vyktų Kaune.